بازار مسکن سکته کرد/ آپارتمان‌های زیر ۲ میلیارد تومان در تهران

دنیای اقتصاد نوشت: عمده آپارتمان‌های عرضه شده در محدوده قیمتی تا ‌۲ میلیارد تومان طی روزهای اخیر، در مناطق نیمه جنوبی تهران واقع شده است.

اگرچه در مرکز و برخی محله‌های شرقی تهران نیز میانگین قیمت مسکن در محدوده‌ای است که انتظار می‌رود فایل‌های فروشی تا ۲ میلیارد تومان در آنها قابل جست‌وجو باشد، اما در عمل بررسی موجودی فایل‌ها نزد موتورهای جست‌وجوی معتبر ملکی نشان می‌دهد در حال‌حاضر عمده آپارتمان‌های عرضه شده در محدوده قیمتی تا ‌۲ میلیارد تومان طی روزهای اخیر، در مناطق نیمه جنوبی تهران واقع شده است.

مناطق ۹ تا ۲۰ تهران در حال حاضر کانون عرضه آپارتمان‌های قیمت‌مناسب در بازار مسکن به شمار می‌آید و در این بین سهم محله‌هایی مثل بریانک، نازی‌آباد، سلسبیل، خاوران، دولت‌آباد و جیحون از حجم عرضه در این حدود قیمت بیشتر از سایر محله‌هاست.

بازار مسکن سکته کرد/ آپارتمان‌های زیر ۲ میلیارد تومان در تهران

عمده آپارتمان‌های ارزان‌قیمت شهر تهران که در حال حاضر در فایل‌ها وجود دارند نیز بین ۴۰ تا ۷۰ مترمربع مساحت دارند. اما بازار مسکن در روزهای اخیر تحت تاثیر ناآرامی شهر دچار سکته شده و به این ترتیب عرضه آپارتمان‌های قیمت‌مناسب نیز نتوانسته به افزایش تماس متقاضیان مسکن با واسطه‌های ملکی منجر شود.

واسطه‌های ملکی می‌گویند در روزهای پایانی شهریورماه سیگنال‌هایی از پایان رخوت در بازار مسکن دریافت کرده بودند و تعداد تقاضای بازدید املاک اندکی افزایش یافته بود، اما این وضعیت ادامه‌دار نبود و ظرف دو هفته گذشته به واسطه ادامه پیدا کردن اعتراضات خیابانی، شرایط به گونه‌ای دیگر در بازار مسکن پایتخت رقم خورده است.

بیشتر بخوانید:

۲۷۱ ۲۵۶

کد خبر 1680130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =