آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء برای عمران در چهارمحال و بختیاری

سردار حاجی زمانی در دیدار با استاندار از آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء برای حضور در چهارمحال و بختیاری و فراهم شدن مقدمات آن خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی سپاه استان ،سردار حاجی‌زمانی در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیا آمادگی لازم برای ورود به اجرای پروژه‌های عمرانی در این استان را دارد، اظهار کرد: هشت هلدینگ در زیرمجموعه این قرارگاه فعال شده است که این مجموعه‌ها هم‌اکنون در ۳۲۰ پروژه عمرانی در کشور فعال هستند.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا افزود: ۶۳ سد در کشور توسط این قرارگاه احداث و یا در حال احداث است، همچنین ۱۵ هزار کیلومتر خط انتقال آب در کشور توسط این قرارگاه اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۰۰۰ کیلومتر خط راه‌آهن در کشور توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرا شده است، یادآور شد: همچنین ۶۰۰۰ کیلومتر راه اصلی و ۹۰۰۰ کیلومتر آزادراه توسط این قرارگاه در طول بیش از سه دهه فعالیت در کشور احداث شده است.

حاجی زمانی با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیا به پروژه‌های کوچک ورود پیدا نمی‌کند، توضیح داد: باید اعتبار مورد نیاز پروژه‌ها بالای ۲۰۰ میلیارد تومان باشد، همچنین منابع مالی مورد نیاز برای اجرای پروژه باید مشخص شود تا در نهایت توانی که صرف پروژه می‌شود به نتیجه برسد.

معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه خاتم‌الانبیا در خصوص اجرای پروژه زیرگذر و روگذر در شهرکرد توسط این قرارگاه، عنوان کرد: این قرارگاه برای تامین هزینه مالی این پروژه‌ها املاکی که فروش آن‌ها با مشکل روبرو نباشد را نیز می‌پذیرد.

وی در پایان عنوان کرد: عموما پروژه‌های عمرانی از جمله بیمارستان، راه‌آهن، سد، مترو و ... عمر بالای صد سال دارند و مردم تا سالیان سال می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند، بنابراین باید توان خود را برای اجرای این پروژه‌ها بکار بگیریم، قرارگاه برای حضور در چهارمحال و بختیاری اعلام آمادگی کرده و مقدمات آن در حال فراهم شدن است.

استاندار چهارمحال و بختیاری هم در این دیدار با اشاره به اینکه چهارمحال و بختیاری با تنش آبی مواجه شده است، اظهار کرد: برخی از پروژه‌های تامین آب در این استان بیش از یک دهه عمر دارند و تکمیل و بهره‌‍برداری از این پروژه‌ها می‌تواند مشکل تامین آب در چند شهرستان را مرتفع کند.

غلامعلی حیدری افزود: احداث پروژه سد باباحیدر، سد بیدکان، سد گهرو و چند سد دیگر از سال‌ها قبل در استان آغاز شده و نیمه‌تمام باقی مانده است که قرارگاه خاتم‌الانبیا یک ظرفیت بزرگ برای ورود به این پروژه‌های نیمه‌تمام محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه زیرسازی پروژه راه‌آهن مبارکه، سفید دشت به شهرکرد در حال اتمام است، گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیا امکانات لازم برای اجرای روسازی این پروژه را دارد، همچنین در سفر ریاست جمهوری به استان اعتبار خوبی برای تکمیل این پروژه اختصاص پیدا کرده است، این پروژه استان را از بن‌بست نجات می‌دهد.

حیدری بیان کرد: چهارمحال و بختیاری یکی از استان‌های محروم درکشور محسوب می‌شود و تاکنون قرارگاه خاتم به این استان ورود پیدا نکرده است، این قرارگاه می‌تواند پروژه‌های بزرگ و تاثیرگذار را در مدت زمان کوتاه و با کیفیت بسیار بالا را اجرا کند که باید از ظرفیت آن در استان استفاده کنیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شهرکرد تنها مرکز استانی است که تاکنون در آن پروژه زیرگذر و روگذر اجرا نشده است، یادآور شد: مقرر شد قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرای دو پروژه زیرگذر و روگذر در این شهر را با همکاری شهرداری شهرکرد انجام دهد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری در چهارمحال و بختیاری، توضیح داد: اگر زیرساخت‌ها در این استان تقویت شود، قطعا با ورود گردشگر شاهد اشتغالزایی نیز خواهیم بود، یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌ها در استان جاده و راه‌آهن است.

حیدری با تاکید بر اینکه شرایط برای حضور قرارگاه خاتم‌الانبیا در چهارمحال و بختیاری توسط دستگاه‌های اجرایی متولی فراهم شود، بیان کرد: موانعی که بر سر راه انعقاد تفاهم‌نامه با این قرارگاه برای ورود به پروژه‌های عمرانی وجود دارد به سرعت برطرف شود، جلسات هماهنگی به همین منظور به‌صورت هفتگی برگزار شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص ورود قرارگاه خاتم‌الانبیا به پروژه احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در شهرکرد، گفت: برای تامین اعتبار این پروژه می‌توان از چند روش ورود پیدا کرد، تهاتر نفت، اخذ مجوز ماده ۲۳ و فروش ملک از جمله این روش‌ها است که باید مورد پیگیری قرار بگیرد.

46

کد خبر 1682834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =