امیر عبداللهیان در دیدار با ایرانیان مقیم ارمنستان: شاگرد دکتر سمیعی مهسا امینی را عمل کرده بود/ دولت، ایرانیان خارج از کشور را فرصت تلقی می کند

حسین امیرعبداللهیان در دیدار با ایرانیان مقیم ارمنستان موضوع ایرانیان خارج از کشور را از اولویتهای دولت سیزدهم دانست و افزود: دولت ایرانیان خارج از کشور را فرصت تلقی می کند.

به گزارش خبرآنلاین، وزیر امور خارجه اعلام کرد: با توجه به علائق و نیازمندیهای ایرانیان خارج از کشور، شورایعالی ایرانیان درصدد حمایت همه جانبه از آنهاست و در این راه مصمم هستیم .

وزیر امور خارجه با اشاره به ایرانیان حاضر در جلسه که برخی از آنها ایرانیان ارمنی مقیم ارمنستان بودند،اعلام کرد: بدون توجه به تفاوتهای قومی، دینی، مذهبی و حتی سیاسی هموطنان مقیم خارج از کشور، دولت تلاش می کند وظایف خود را در قبال ایرانیان انجام دهد.

امیرعبدالهیان با ابراز خشنودی از کیفیت جامعه فرهیخته ایرانی در کشورهای خارجی تاکید کرد : علاقه هموطنان به حفظ هویت ایرانی و علاقه به ارتباط با سرزمین مادری بارز است و دولت تلاش می کند با نهایی کردن و تصویب قانون جامع ایرانیان در مجلس شورای اسلامی در این مسیر حرکت کند.

وزیر امور خارجه همچنین از نقش ایرانیان مقیم ارمنستان در توسعه روابط با این کشور تشکر کرد.

وزیر امور خارجه ایران در این مراسم در بخشی دیگر از سخنان خود به اشاره به ناآرامی ها و اعتراضات اخیر در ایران گفت : مرگ مهسا «امینی» همه را متاثر کرد در همان ساعات اولیه آقای رییس جمهور با پدر مهسا صحبت کرد و پدر مهسا گفت دختر من دچار بیماری مغزی بوده و غده هیپوفیزش را چند سال پیش برداشته‌اند. آقای دکتر شیروانی که عمل جراحی را انجام داده است و از متخصصان زیر دست و معروف مغز و اعصاب در ایران است و شاگرد دکتر سمیعی هستند ، مصاحبه کرد و گفت من عمل کردم و پرونده‌های ایشان آمد.


وی افزود : ولی بدانید ۱۵ دقیقه بعد از ورود مهسا به بیمارستان کسری در تهران دو عنصر امنیتی در بیمارستان کسری مستقر شدند و هدایت از همان لحظه شروع می‌شود.


وزیر امور خارجه ادامه داد : وقتی در مطالبات عاطفی و مسالمت آمیز مردم انحراف ایجاد شد و به سمت خشونت و استفاده از سلاح سرد و گرم رفت، تعدادی از نیروهای پلیس که به شهادت رسیدند توسط گلوله و یا سلاح سردی که به کمر یا قلبشان از پشت وارد کردند، به این شکل به شهادت رسیدند. هیچ نظامی این موضوع نمی پذیرد

امیرعبداللهیان افزود : من به آقای بورل و وزیر امور خارجه فرانسه گفتم چطور در غائله «جلیقه زردها »شما شدیدترین سرکوب‌ها را به عمل آوردید اما در مورد ایرانی که مطالبات مردم به سمت اقدامات تروریستی گرایش پیدا می‌کند و آنها سوءاستفاده می‌کنند ایران را دعوت به این می‌کنید که هر کس هر کاری می‌خواهد، انجام دهد.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1686522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =