۰ نفر
۲۹ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۳:۱۳

ایلنا نوشت:

عضو هیات رییسه فراکسیون مدیریت شهری با اشاره به تراکم تردد انواع وسایل نقلیه در تهران ، به همه نهادها نسبت به پایان کشش و ظرفیت تهران برای تردد وسایل نقلیه هشدار داد.

عضو هیات رییسه فراکسیون مدیریت شهری با اشاره به تراکم تردد انواع وسایل نقلیه در تهران ، به همه نهادها به ویژه مسئولان بی‌توجه به دغدغه‌های مدیریت شهری، نسبت به پایان کشش و ظرفیت تهران برای تردد وسایل نقلیه در آینده نزدیک هشدار داد.
محمدرضا حسین نژاد خواستار تغییر هر چه سریع تر نگاه مسئولان در حمایت از برنامه های مدیریت شهری مخصوصا در توسعه خطوط مترو شد.
وی با انتقاد از تداوم تعلیق قوانین و اقدامات حمایتی دولت از حمل و نقل عمومی درون شهری، خواستار جدیت دولت در پرداختن به این دغدغه و تغییر هر چه سریع تر نگاه ، در راستای حمایت از برنامه های موفق مدیریت شهری و مخصوصا در توسعه خطوط مترو شد.
عضو هیات رییسه فراکسیون مدیریت شهری با جدی اعلام کردن این خطر برای پایتخت ، در صورت تداوم وضع موجود در حوزه های متعدد تعلیق قوانین، میزان تولید خودرو و...، ضمن اشاره به انواع آسیبهای ناشی از آن، پایان کشش تهران برای تردد خودروهای شخصی و سخت تر شدن شرایط برای تردد وسایل نقلیه عمومی را موضوعی دانست که مشکلات متعددی را ایجاد خواهد کرد و مسئولین باید نگاهشان را از همین امروز تغییر دهند.
حسین نژاد همچنین گفت: در آن شرایط، دیگر طرح هایی همچون زوج و فرد کردن خوردها یا محدوده های ترافیکی و ... نیز جوابگو نخواهد بود و و طرح هایی فراتر از این ها باید اجرا شود تا شاد مقداری فضا به دست بیاید.
وی در پایان، توسعه خطوط ریلی زیزمینی را یکی از راه هایی دانست که باید حمایت از آنف وجهه همت دولت باشد تا شهرداری و مدیریت شهری تهران با شتاب هر چه بیشتر، از یک اتفاق ناگوار در آینده نزدیک پایتخت، جلوگیری کند. در غیر این صورت، مردم، هیچ گاه مسئولین کم کار را نخواهند بخشید.
وی در پایان ، هشدار خود را نه از روی احساسات ، بلکه قابل محاسبه با عدد و رقم اعلام کرد که می تواند توسط هر نهادی یا هر شخصی محاسبه شود.
نگهبان با تاکید بر لزوم همکاری همه بخش ها برای کاهش تخلفات ساختمانی اظهار کرد : در صورتی که بخش های مختلف مانند وزارت مسکن ، سازمان نظام مهندسی استان تهران و شهرداری همسو با هم عمل کنند و در این زمینه جدیت داشته باشند می توان شاهد کاهش حوادث و همچنین تخلفات ساختمانی در این زمینه باشیم .
مدیر کل امور اجرایی کمیسیون های ماده 100 تصریح کرد : امضا فروشی برخی مهندسان و اقدامات صوری در ساخت و سازها از مواردی است که برخورد با آن نیازمند همکاری همه بخش هاست و امیدواریم با اقداماتی که در دست انجام است تخلفات کمتری در این زمینه صورت گیرد.


/45231

کد خبر 168865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 6
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
  0 2
  اول بی آر تی را گسترش دهید. چرا در بزرگراه های رسالت و همت و یادگار امام و امام علی ، بی آر تی نداریم؟
 • بدون نام IR ۲۱:۵۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
  1 0
  چطور شد با گران شدن بنزین و گاز خودروها باز هم تعداد خودروها چندین برابر شده علت این امر در مدیریت ناکارآمد و سیاستهای غلط نیست ؟؟؟؟
 • بدون نام IR ۲۲:۲۴ - ۱۳۹۰/۰۵/۲۹
  2 0
  لطف کنن خودشون با ماشین شخصی و راننده تشریف نبرن. تو مترو یه بار تحت فشار جمعیت قرار بگیرن...تو صف اتوبوس منتظر بشن...کرایه تاکسی هر روز بالاتر پرداخت کنن بعد اظهار فضل بفرمایند این دوست عزیزمون
 • بدون نام IR ۰۴:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۰
  1 0
  می توانیم طرح را هفتگی کنیم! هر هفته یک سری خودرو بیایند در خیابان ها! تا به سالی یک بار برسیم!
 • بدون نام IR ۰۵:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۰
  1 0
  مترو نیست که. بهتر اسمشو بذارن لاک پشت. توی ترافیک سنگین زودتر از مترو میرسم
 • بدون نام IR ۰۶:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۵/۳۰
  0 0
  پس لطفا كارخانه هاي توليد خودرو رات گل بگيريد و درشكه ها را بياوريد بيرون