معاون‌استاندار کرمان:همیشه محدودیت‌اینترنت، بازداشت‌سرگروه‌های اغتشاش و آمدن مردم به خیابان فتنه را از بین می‌برد/جنس این‌فتنه و مخاطبانش متفاوت است

ایسنا نوشت: جلالی گفت: همیشه محدودیت اینترنت، دستگیری سرگروه های اغتشاش و آمدن مردم به کف خیابان فتنه را از بین می برد اما جنس این فتنه و مخاطبان آن متفاوت است که حضرت آقا ناظر به این اتفاقات دو هشدار دادند که "اگر من رهبر نبودم حتما رئیس شورای عالی فضای مجازی بودم، از هر چه بگذرم از فضای مجازی نمی گذرم" و معظم له بارها اشاره کرده اند که" خطرناک تر از تحریم، تحریف است".

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: پیامد اتفاقات اخیر در کشور این بود که همه نگاه ها به آموزش و پرورش بیفتد و متوجه حساسیت کار این دستگاه ارزشمند شوند که بخش اصلی تمدن سازی و تربیت باید در آموزش و پرورش صورت گیرد.

رحمان جلالی امروز ۱۴ آبان ماه در مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ و صبحگاه مشترک اداری آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: درباره اتفاق ها و ناآرامی های اخیر در کشور چند تحلیل وجود دارد که تحلیل دقیق را مقام معظم رهبری در سخنرانی هایشان تبیین و تحلیل واقع بینانه از قضایا را ارائه کردند و به مسئولان تذکر دادند که این اتفاق ها شما را از مسئولیت اصلی تان دور نکند، این افراد یا خائن یا غافل یا جاهل هستند و راهکار ارائه کردند که با هر گروه چگونه باید برخورد شود.

وی افزود: به افرادی که تحلیل تهدیدانگارانه را پذیرفته اند پیشنهاد می شود کتاب "رازهای دهه ۶۰" را مطالعه کنند که نظام دو رئیس قوه را در حادثه ترور از دست داد.

جلالی با بیان اینکه طبق فرموده رهبری هندسه جدید جهانی در حال شکل گیری و آمریکا رو به افول است، گفت: امروز ایران دارد منطقه را مدیریت می کند؛ در بحث غافل و جاهل و آنچه امروز در کف خیابان می بینیم نتیجه این است که به سخنان رهبری توجه نکرده ایم، شبیخون فرهنگی، جنگ نرم و تهدید ترکیبی سیاسی، اقتصادی و امنیتی و ... به فرموده مقام معظم رهبری سال ها در حال شکل گیری بوده و باید توجه می کردیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان بیان کرد: همیشه محدودیت اینترنت، دستگیری سرگروه های اغتشاش و آمدن مردم به کف خیابان فتنه را از بین می برد اما جنس این فتنه و مخاطبان آن متفاوت است که حضرت آقا ناظر به این اتفاقات دو هشدار دادند که "اگر من رهبر نبودم حتما رئیس شورای عالی فضای مجازی بودم، از هر چه بگذرم از فضای مجازی نمی گذرم" و معظم له بارها اشاره کرده اند که" خطرناک تر از تحریم، تحریف است".

وی افزود: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، جهاد تبیین یک فریضه قطعی و واجب است، کنترل هیجانات فاز دوم است و فاز سوم اینکه نسل دهه هشتاد شگفتی ساز است و باید هیجاناتشان تخلیه شود.

جلالی بیان کرد: ۱۰ سال دشمن روی دهه هشتادی ها برنامه ریزی کرده بود که با خود همراهشان کند اما سرود "سلام فرمانده"، پیاده روی اربعین و همگرایی همه اقشار ملت دشمن را عصبانی کرد، هر چند که از الطاف خفیه الهی این بود که همه نگاه ها در این جریان به آموزش و پرورش بیفتد و متوجه حساسیت کار این دستگاه ارزشمند شوند که بخش اصلی تمدن سازی و تربیت باید در آموزش و پرورش صورت گیرد.

وی افزود: آموزش و پرورش نقش اصلی تربیت را بر عهده دارد اما چندین دستگاه فرهنگی دیگر هم باید مکمل و یاریگر امر پرورش باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با اشاره به سختی مدیریت آموزش و پرورش، اظهار کرد: تامین امنیت داخل مدرسه بر عهده مدیر است و هیچ مجموعه ای حق دخالت در آن ندارد؛ با هم افزایی می توانیم فضای آرامی را در کشور پیاده کنیم و از امنیت و آرامش بیشتری بهره مند شویم.

مراسم گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (علیه السلام) به ویژه دانش آموز شهید اهل شهرستان سیرجان استان کرمان با حضور خانواده وی برگزار شد و این مراسم با سخنان عباس لری گوئینی پدر دانش آموز شهید "علی اصغر لری گوئینی"، اجرای سرود توسط دانش آموزان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان و مداحی همراه بود.

بیشتر بخوانید :

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1691460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =