عکس | هوش این حیوان با یک کودک سه‌ساله برابری می‌کند!

بیشتر اوقات، انسان‌ها میزان هوش حیوانات را دست کم می‌گیرند؛ بشریت با وجود ناتوانی در صحبت کردن به یک زبان یا حتی ایجاد صداهای مشابه با گونه‌های مختلف اما توانسته‌است با گونه‌های مختلف ارتباط برقرار کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در واقع، بسیاری از حیوانات دنباله‌های پیچیده‌ای از ایده‌ها در همان سطح اما در دوران کودکی انسان دارند، حتی اگر ما دقیقاً ندانیم آنها به چه چیزی فکر می کنند. علاوه بر این، این حیوانات هزاران سال زنده مانده اند و به خوبی با محیط فعلی ما سازگار شده اند.

بیشتر بخوانید:

عکس | راز وحشتناک آرواره‌های مار پیتون که تمساح را می‌بلعد!

تکرار ادعای جنجالی زارع‌پور درباره فیبر نوری، این بار در صحن مجلس/ اینکه شد ۱۹ میلیون آقای وزیر!

همانطور که گفته شد، این حیوانات در اندازه ها و شکل های مختلف هستند و در محیط های بسیاری زندگی می کنند. برخی را می توان در دشت های آفریقا و برخی دیگر را در آب‌های عمیق یافت.

اورانگوتان‌ها

عکس | هوش این حیوان با یک کودک سه‌ساله برابری می‌کند!

اورانگوتان‌ها، شاید به طور شگفت انگیزی، در میان باهوش ترین حیوانات روی کره زمین قرار بگیرند؛ در واقع، آنها قادر به برقراری ارتباط اطلاعاتی در مورد گذشته هستند، توانایی که با انسان‌ها مشترک است.

خوک‌ها

عکس | هوش این حیوان با یک کودک سه‌ساله برابری می‌کند!

خوک‌ها آگاهی فضایی خوبی دارند و می توانند روابط علت و معلولی را مانند سگ‌ها به خاطر بسپارند. آنها همچنین می توانند حتی پس از طی مسافت‌های طولانی به سرعت به خانه برگردند. این حیوانات هوشی برابر با کودکان سه ساله دارند. خوک ها دوست دارند در گل بچرخند، اما ارزش پاکیزگی را نیز درک می کنند.

موش‌ها

عکس | هوش این حیوان با یک کودک سه‌ساله برابری می‌کند!

موش‌ها به جای اینکه خودسرانه عمل کنند، از فرآیندی به نام فراشناخت یا قضاوت بر اساس آنچه می دانند یا نمی دانند استفاده می کنند. آموزش موش‌ها آسان‌تر از گونه‌های معمولی جوندگان اهلی است که از جلب رضایت صاحبان خود لذت می‌برند.

سگ‌ها

عکس | هوش این حیوان با یک کودک سه‌ساله برابری می‌کند!

سگ‌ها می توانند زبان انسان را یاد بگیرند، مشکلات را حل کنند و روابط علت و معلولی را به خاطر بسپارند. آنها قادر به اجرای دستورات پیچیده و زنجیره‌ای هستند. برای مثال، هزاران سال است که از سگ‌ها برای بو کشیدن، نگهبانی گله و شکار استفاده می شده است. آنها همچنین می توانند تشنج های قریب الوقوع را تشخیص دهند و ناهنجاری های قلبی را بشنوند.

227227

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1695276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =