گزارش دقیق ایرانی از ماهواره معروف جهانی علیه ادعاهای چمران و زاکانی!

پس از دروغگو خواندن ناسا از سوی زاکانی، مهدی چمران رئیس شورای شهر هم ادعا کرد تصویر منتشر شده از سوی ناسا متعلق به ایران نیست اما گزارش شرکت دانش بنیان ایرانی ادعاهای دو عضو ارشد اداره تهران را رد می کند.

نگارعلی_ یک شرکت دانش بنیان گرید یک شهرداری در حوزه آنالیز داده های ماهواره ای محیط زیستی ایرانی اصل داده گزارش ناسا در جنوب تهران را تایید کرده کرده است.

بیشتر بخوانید:

چه بلایی بر سر توییتر ،متا و آمازون آمده است؟

صدفی که تصور می شد برای ۴۰۰۰۰ سال منقرض شده بود، زنده پیدا شد


در روزهای اخیر جنجالی بزرگ درباره توده ۵ کیلومتری گاز متان بر فراز آرادکوه به راه افتاده است. گزارشی که معاون پسماند شهرداری گفت آن را به او ارجاع نداده اند و ندیده است. علیرضا زاکانی درباره اش گفت:« تمام حرف های ناسا دروغ است و این هم روی دروغ های دیگر! »
درحالی که خبرآنلاین و ایسنا در گزارش های مختلفی به حقیقت سنجی ادعای ناسا پرداختند. داده هایی که احتمالا باید به عنوان یک چالش شهری به جای تکذیب بررسی شود.
با این وجود پس از شهردار تهران، مهدی چمران رئیس شورای شهر اصولگرای تهران هم ادعا کرد تصویر منتشر شده ناسا برای ایران نیست و تکذیبش کرد.
این تکذیب ها اما درحالی اتفاق می افتد که سازمان ملی فضایی می تواند به صورت مستقل دراین باره تحقیقات کند اما استارتاپ دانش بنیان تیزنگر با مراجعه به تصاویر ماهواره ای اروپایی که تامین کننده تصاویر گوگل مپ است گزارش ناسا را تایید کرده.
گزارشی که حالا نسخه ای از آن توسط عشورزاده مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در اختیار خبرآنلاین قرار گرفته است.

آقای چمران حتما ببینید؛ گزارش شرکت دانش بنیان ایرانی درباره ناسا، گاز متان و آرادکوه

گزارش مربوطه توسط سیستم هوشمند مشاهدات ماهواره ای (سهم) محصول دانشبنیان سطح یک شرکت تیزنگر تولید شده است.بخش تحقیق و توسعه شرکت دانش بنیان تیزنگرپایش طی دو سال تلاش و تحقیق توانسته است با استفاده از دریافت تصاویر ماهواره ای و بهره گیری از هوش مصنوعی، الگوریتم های بومی پردازش تصاویر را جهت شناسایی و شناخت پدیده های محیطی، طراحی و تولید نماید. در بخش تشخیص نقاط آتش، تشخیص لکه های نفتی و تغییرات پوشش گیاهی از گروه ماهواره های سنتینل تاییدیه آژانس فضایی اروپا را کسب نموده است و در تشخیص لکه های نفتی خلیج فارس در مسابقات آژانس فضایی اروپا رتبه پنجم چهان را بدست آورد.

در این گزارش با استفاده از داده های ماهواره سنتینل ۵ سیستم کوپرنیک آژانس فضایی اروپا و پردازش سری زمانی سال ۲۰۲۲ در محدوده تهران میزان گاز متان مورد بررسی قرار گرفته است . سنجنده TROPOMI بر روی Copernicus Sentinel-۵ Precursor یک سنجنده تصویربرداری نادری است که باند های تصویری با طول موج بین امواج فرابنفش و امواج مادون قرمز را پوشش می‌دهد. این سنجنده از تکنیک‌های سنجش از دور غیرفعال برای رسیدن به هدف خود با اندازه‌گیری در بالای جو (TOA)، تابش خورشیدی منعکس شده و تابش شده از زمین استفاده می‌کند.

متان (CH۴) بعد از دی اکسید کربن (CO۲)، مهمترین عامل در افزایش اثر گلخانه ای انسان زایی است. تقریباً سه چهارم انتشار متان انسانی است و به همین دلیل ادامه ثبت اندازه‌گیری‌های ماهواره‌ای مهم است. هدف سنجنده TROPOMI ارائه غلظت ستون CH۴ با حساسیت بالا به سطح زمین، پوشش مکانی/زمانی خوب و دقت کافی برای تسهیل مدل‌سازی معکوس منابع خواهد بود ،در این پایش زمانی مشخص گردید از ماه شهریور غلظت گاز متان افزایش می یابدبه طوری که میانگین غلظت یک سال هدر این محدوده ۱.۹ppm می باشد.

با بررسی نقشه منتشر شده در سایت ناسا و گزارش تیزنگر میتوان دریافت محدوده های با غلظت بالا در جنوب تهران یکی است.

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1695542

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 14
 • FR ۰۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  خدا رحم کنه به مدیرعامل و کارکنان شرکت.
 • Babak IR ۰۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  68 5
  خخخخخخخخخ !!!
 • رضا US ۰۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  32 74
  خدا روشکر زاکانی با این ادعای ناسا مخالفت کرد. که حداقل توجه رسانه ها به خاطر جناح بندی سیاسیشون و نفرت از زاکانی به آلودگی هوا جلب بشه وگرنه این گاز در زمان روحانی هم بود همین شکلی
  • IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
   مگه روحانی شهردار بود؟! از زمان قالیباف بهتره بگی بود.
 • علی IR ۰۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  91 4
  روباه و شاهد ش را به یاد اورید
 • IR ۰۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  160 3
  چمران و زاكاني چه تخصصي دارند كه درباره يك موضوع كاملا علمي نظر بدهند؟
  • IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
   11 64
   تعهد و تخصص.
 • IR ۰۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  به زودی با دستگیری عشوری زاده دروغگو و عامل نفوذی غربی ها و اعدام ایشان، صداقت دکتر زاکانی و مهندس چمران بر همه نمایندگان مجلس و مقامات راستگوی جمهوری اسلامی به ویژه مقامات غزه، حزب‌الله لبنان، بشار اسد و سایر بستگان آشکار خواهد شد. مرگ بر همه غیر از خودمان
  • سعید IR ۰۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
   51 3
   مرگ بر همه غیر از خودمان؟؟؟؟؟ آفرین ،آفرین، چقدر واضح و شفاف ، زنده و سلامت باشی خالبه نمیدونم چرا منتشر نخواهید کرد
  • سعید IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
   54 2
   به ما یاد داده بودن که اول برای سلامتی همه دعا کنیم بعد خودمون
 • حسن IR ۰۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  77 6
  عزیز اونا کارشون درسته الکی حرف نمیزنند
 • میثم IR ۰۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  129 2
  مسئولان ایرانی ماهانه میلیونها تومن حقوق میگیرند که فقط تکذیب کنند!
 • ایرانی خوش باور IR ۰۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  111 3
  راستی راستی انتظارات بی جایی از امثال زاکانی وچمران دارید این بندگان خدا فقط تا نوک دماغ مبارکشان رامی بینند. با وجودجوانان فرهیخته وبا سواد ودرخشش آنها در سطح جهان مطرح کردن نظرات امثال زاکانی وهم فکرانشان کاری عبث است به جای تلف کردن وقت با حمایت ازدانشمندان جوان کشور چاره ای برای این مشکل پیدا کنید
  • IR ۰۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
   88 5
   حمایت از دانشمندان جوان کشورمان؟ کجا هستند؟ یا از کشور مهاجرت کرده اند یا در این سیستم به آنها راهی داده نمی شود.
 • IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  86 3
  مشکل اصلی کشور که صدای مردم رو هم در آورده، همین مدیران هستند ...
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  67 3
  کاش حداقل این زاکانی را برکنار میکردند . با همه افتضاح ها صفت و سخت به صندلیهاشون چسبیدن
 • IR ۰۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  66 3
  بایدتعصبات کورراکنارگذاشت. وقتی بحث علمی مطرح میشودبجای مخالفت ونفی آن حداقل درباره اش تحقیق ومطالعه کنیم.آمریکا بد علومش راکه نبایدانکارکرد!
 • IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۵
  78 3
  اینقدر تکذیب کنید که این هم بشود بحرانی چون دریاچه ارومیه… حداقل به جای تکذیب یک درصد احتمال بدید درست باشه و اقداماتی را انجام بدید…