برنامه خبری «صرفا جهت اطلاع» امشب هیچ سوژه دولتی​ای نداشت اما یکی از حواشی روز چهارشنبه مجلس را نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، در آن روز، نورالله حیدری نماینده اردل و فارسان نسبت به عدم تمکین رئیس جمهور به قانون و کار کارشناسی در مورد نحوه انتقال آب استان چهار محال و بختیاری اعتراض داشت و می​خواست این مطالب را در تذکری مطرح کند که باهنر به دلیل بی ارتباط بودن این مساله با دستور جلسه مانع از آن شد. حیدری هم گفت که به همراه 3 نماینده دیگر در مجلس تحصن می‌کنیم.

پس از عدم اجازه باهنر به حیدری برای بیان تذکرش وی از صندلی‌ خود بلند شد و پلاکاردی که روی آن نوشته شده بود "ما نمایندگان استان چهار محال بختیاری در اعتراض به عدم تمکین رئیس جمهور به قانون و کار کارشناسی در مورد نحوه انتقال آب استان، ناگزیریم در مجلس تحصن کنیم" را روی دست گرفت.

«صرفا جهت اطلاع»، تصاویر پلاکارد به دست این نماینده را به همراه واکنش باهنر که می​گفت: «پلاکاردهایتان را به مجلس نیاورید، بیرون محل نصب تابلو و پلاکارد داریم»؛ پخش کرد. مجری برنامه هم گفت: چرا مثل زمان تبلیغات انتخاباتی، پلاکارد می​زنید!

این برنامه خبری صداوسیما، دوبار هم به خود رسانه ملی گل زد. نخست آنجا که به نقل از ضرغامی گفت «به دلیل عدم تنظیم مانیتورها، احساس می​شود که برخی هنرپیشه​ها در فیلم​های تلویزیون، آرایش غلیظ دارند». مجری برنامه هم در خلال این خبر که «حرف​های رئیس ما...» نام داشت، گفت: مشکل از گیرنده​هاست، بویژه در پخش چهره مجری​های اخبار!

دومین نقد «صرفا جهت اطلاع» به صداوسیما، آنجا بود که بخشی از برنامه «این شبها» که شب 23 رمضان پخش شد را نشان داد که مهمان این برنامه از 225 بار ذکر «یا طاهر و یا طهو، یا طیهو و یا طیهار» در شب​های قدر سخن می گفت. موضوعی که واکنش آیت​الله مکارم شیرازی به این برنامه تلویزیونی را به دنبال داشت و با تاکید بر اینکه چنین ذکری سندیت ندارد، آن را مصداق تبلیغ عرفان​های کاذب خواند.

/2929

 

کد خبر 169723

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =