بالاخره زیرگذر پروژه تقاطع غیرهمسطح آذربایجان در ارومیه به اتمام رسید

بعد از ماه‌ها، روز گذشته زیرگذر پروژه تقاطع غیرهمسطح آذربایجان در ارومیه که ترافیک شدیدی در مرکز استان ایجاد کرده بود با حضور پرتعداد مسئولین استانی و شهری افتتاح شد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، در افتتاح این پروژه که بسیاری از مسئولین حضور یافته بودند، مهدی‌زاده شهردار ارومیه گفت: پروژه زیرگذر آذربایجان و پل B5 یکی از مهمترین فازهای اجرایی این پروژه بوده که برای اجرای این دو فاز پروژه تاکنون نزدیک به ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و امروز شاهد افتتاح زیرگذر این تقاطع هستیم.

وی افزود: این پروژه در طول ۱۰ ماهه گذشته از حالت راکد خارج و با تلاش شبانه‌روزی مجموعه مدیریت شهری، زیرگذر این تقاطع به مرحله افتتاح و بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اهمیت این قسمت از پروژه، بیان کرد: بخش مهمی از گره ترافیکی و در واقع حدود ۳۲ درصد از ترافیک این محدوده شهری با بهره‌برداری از این زیرگذر حل شده که با اجرای کامل پل B5 که بخش مهم آن در چند ماه اخیر انجام شده به تسهیل تردد محورهای شمال و جنوب آذربایجان‌غربی منتهی خواهد شد.

شهردار ارومیه با اشاره به مشخصات فنی زیرگذر این پروژه بیان کرد: پروژه زیرگذر تقاطع غیرهمسطح به طول ۵۰۰متر و عرض ۱۲ متر و با مساحت کل ۶۰۰۰ متر مربع احداث گردیده است.

وی قول تکمیل فازهای بعدی این پروژه و افتتاح بخش‌های دیگر آن درصورت تامین اعتبار را نیز داد.

46

کد خبر 1698403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =