سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان طی سخنانی که به صورت زنده از طریق ویدیو کنفرانس برای شرکت‌کنندگان در مراسم بزرگداشت روز قدس در منطقه مارون الراس در مرز لبنان با سرزمینهای اشغالی پخش شد سخن گفت.

در ادامه گزیده ای از این سخنان می آید:

  • امام خمینی این روز را به عنوان روز جهانی قدس انتخاب کرد و ما نیز امسال تصمیم گرفتیم که مراسم روز قدس را در منطقه مارون الراس برگزار کنیم، منطقه‌ای که شما هم‌اکنون در آنجا قرار دارید و بوی خاک فلسطین را از آنجا استشمام می کنید. 
  • امروز برای بزرگداشت روز قدس آمده‌ایم، روزی که امام خمینی و پس از ایشان امام خامنه ای آن را برای بزرگداشت مسئله‌ای قرار دادند که غرب و صهیونیست‌ها می‌خواهند آن را از یاد ما ببرند. ما آن را یاد می کنیم تا بر مسئولیت همه در قبال این مسئله تاکید کنیم وبگوییم که قدس و فلسطین بخشی از این فرهنگ، تمدن، نماز، روزه و جهاد ما است و بدون آن نماز، روزه، جهاد و همه ارزشهای دیگر، بسیاری از معانی خود را ازدست می دهند. 
  • بدون شک نظام قذافی جنایت‌ها و اشتباه‌های زیادی در حق ملت لیبی و فلسطین انجام داد که از جمله این جنایت‌ها زندانی کردن امام موسی صدر و دو تن از یاراانش بود، آنها در چنین روزهایی و در حالیکه مهمان قذافی بودند، زندانی شدند، این جنایت به نفع پروژه اسرائیل بود، همه آنهایی که امام موسی صدر را می شناسند و نسبت به تاثیر و حمایت وی از مقاومت فلسطین و لبنان آکاهی دارند، می‌دانند که دستگیری وی به نفع اسرائیل بوده است، او همواره از مقاومت فلسطین حمایت می کرد و می‌گفت که با منبر‌ محراب و عمامه خود از فلسطین حمایت می کند. 
  • دزدیدن و زندانی کردن امام موسی صدر باعث شد که مشکلات زیادی در منطقه به وجود بیاید، این بزرگترین جنایت بود، اگر امام موسی صدر از سال 1978 تاکنون حضور داشت، تحولات بزرگی به نفع مقاومت فلسطین و لبنان، وحدت ملی لبنان و منطقه رخ می‌داد، ما امروزه از انفلابیون لیبی انتظار داریم که مانع این مسئله بحرانی شوند و به حبس وی پایان دهند، ما همه امیدواریم که امام موسی صدر و یارانش زنده به لبنان برگردند. 
  • روزی می‌آید که در روز قدس در شهر قدس نماز می‌خوانیم، من به نمایندگی از همه طرفداران مقاومت به آن سربازان اسرائیلی که در مقابل شما در سرزمین‌های اشغالی ایستاده‌اند، مرا می‌بینند و من آنها را می‌بینم، به آنها می‌گویم که سرزمین فلسطین باز به صاحبان اصلی خود باز می‌گردد چرا که خدا این را می‌خواهد، همان‌طور که امام موسی صدر در دهه هفتاد گفتند، قدس اجازه نمی‌دهد به دست کسی جز مسلمانان شرافتمند آزاد شود، مسلمانانی که در فلسطین، سوریه، لبنان، عراق، ایران، لیبی، مصر، تونس و همه کشورهای عربی و اسلامی خود را آماده می کنند که مقدسات را بازگردانند.

/2727

کد خبر 169878

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =