چطور بازیکنان تیم‌ملی آن زمان که 10 سکه از رئیسی گرفتند روحیه داشتند؟

سرمربی سابق تیم‌ملی فوتبال ایران در کافه خبر می‌گوید: در این جام کی روش در نهایت ضعف بود. فقط هم دنبال این بود که رکورد دایناسورها را بشکند.او می خواست در ردیف مربیانی قرار بگیرد که بیشترین حضور را در جام جهانی داشته اند.

مرتضی رضایی: رک و راست مثل همیشه.این محمد مایلی کهن است؛بدون رتوش.دلش خیلی پر است،از همه چیز و همه کس.از فوتبال،از جام جهانی،از اوضاع کشور و از اینکه چرا خیلی از پول های این مملکت صرف کارهایی می شود که عایدی چندانی ندارد.ابتدا می خواستیم با او از حذف ایران از جام جهانی حرف بزنیم که بحث کشیده شد به صنعت،مقایسه ایران با ژاپن و کره و عربستان و البته حسرت هایی که در این سال ها( از هر قشر و قومیتی) خورده ایم.مایلی کهن می گوید:«دلم می سوزد.چرا تازه یادمان افتاده که سیستان و بلوچستان مشکل دارد،ایلام و گیلان مشکل دارند و چرا دراین سال ها هیچ کسی توجهی به آنها نکرده است.»

شما قطعا بازی های ایران در جام جهانی را دیده اید.نظر شما در این باره چیست؟

اجازه بدهید من اصلا بحث را طور دیگری برای شما شروع کنم.گروه ما سخت بود یا گروه کره،ژاپن،استرالیا یا عربستان؟کدام یک سخت تر بود؟گروه مراکشی که در جام جهانی قبل هم با ما همگروه بودند چطور؟سه تیم آسیایی چطور از گروه خودشان صعود کردند؟شایسته بودند،آرامش داشتند یا اینکه سرمربی تیم شان برنامه و هدف داشت؟

خب خیلی ها می گویند که بازیکنان ایران روحیه برای بازی کردن نداشتند،به خصوص در بازی اول.

این هم از آن حرف ها است.من خودم بازیکن بودم.یک بازیکن وقتی وارد زمین می شود هر چه در چنته دارد را می گذارد تا بهترین بازی خودش را انجام بدهد؛یعنی چه که روحیه نداشتند؟ از نظر من ترکیب تیم اشتباه بود.شما بازی با انگلیس را ببینید و با بازی با ولز مقایسه کنید.زمین تا آسمان فرق دارد.

پس مقصر اصلی این ناکامی را کی روش می دانید؟

من الان نمی خواهم دنبال مقصر بگردم اما سوالی می پرسم.آقای کی روش در مصر چه نتایجی به دست آورد؟کلمبیا کی در تاریخ فوتبالش 6 گل خورده بود؟آیا این ها دستاورد و موفقیت است؟

در فضای مجازی و به خصوص شبکه های معاند،بی روحیه بودن بازیکنان را به مسائلی که در داخل کشور در جریان است ربط داده بودند و...

من اصلا این را قبول ندارم که می گویند بچه ها ما حال شان خوب نبود،روحیه نداشتند و از این طور حرف ها.اینها غیر از بهانه هیچ چیزی نمی تواند باشد.بچه ها می دانستند و می توانستند بازی خودشان را بکنند.من امروز سوال های زیادی دارم.شما دوست دارید کشور ما مثل ژاپن شود.یا مثل کره جنوبی؟اصلا نه،مثل مالزی؟دوست ندارید؟خب دوست دارید دیگر!حرف من این است که خیلی از ماها دوست داریم اما فاصله هم زیاد است.همین قطر که حالا میزبان جام جهانی هست را مثال بزنم برای تان؟

بله حتما.

شما ورزشگاه های آنها را قطعا دیده اید.پر هستند از امکانات با بهترین تکنولوژی های روز دنیا.ما چند تا استادیوم مثل قطر داریم؟

مثل قطر که نه،شاید یک ورزشگاه آزادی تا حدودی استاندارد باشد و ...

آن هم برای 50 سال پیش است.من دانشجو بودم که آزادی را ساختند.این را هم قبول ندارم که می گویند شاه آن را ساخت یا هر چیز دیگری،این ورزشگاه را از دید من یک ایرانی ساخت.بحث من الان فوتبال نیست.همه ما دیده ایم که می آیند جوان ها را تشویق به ازدواج و فرزندآوری و ... می کنند.خب با کدام پشتوانه و پول؟آیا این ازدواج هزینه نمی خواهد؟آیا فرزند آوری فقط همان تولدش است؟این بچه خوراک و پوشاک و مدرسه و دانشگاه نمی خواهد؟

چطور بازیکنان تیم‌ملی آن زمان که 10 سکه از رئیسی گرفتند روحیه داشتند؟

البته برای فرزندآوری وام می دهند!

چه وامی؟می گویند در کشوری که جمعیتش زیاد است تفکر و اندیشه هم زیاد است.متناسب آن باید امکانات هم باشد.خب کدام امکانات در مملکت ما وجود دارد؟اما تا دلتان بخواهد مشکلات هست.اجازه بدهید من شفاف حرف بزنم چون حرف بدی هم نمی زنم.آقایان مسئول!آیا تا به امروز نمی دانستید مشکلات سیستان و بلوچستان چیست؟نمی دانستید کردستان چه دردی دارد؟ایلام و گیلان را چطور؟ژاپن بالای 100 میلیون جمعیت دارد بدون هیچ منابع طبیعی.چطور می شود که بعد از آن بمباران عظیم که کشورشان را نابود کرد حالا در این نقطه از جهان قرار دارند؟دو ضربدر دو می شود چهار درست است؟آقای مسئول آیا از خودت سوال کرده ای که چرا مردم در رفاه نیستند؟چین الان یکی از ابرقدرت های جهان است درست است؟می دانید که باعث پیشرفت ورزش آنها ما بودیم؟

چطور؟

ما میزبان بازی های آسیایی در سال 1974 بودیم.آن سال چینی ها برای نخستین بار در این رقابت ها (با وساطت ما ،چون اجازه نمی دادند) شرکت کردند!البته تا جایی که من می دانم.حالا شما ببینید که ورزش آنها کجا است و ورزش ما کجا؟من نمی خواهم این طور تداعی شود که خیلی ها بیایند و بگویند قدیم خوب بود،نه قدیم و قبل از انقلاب اگر خوب بود که ما انقلاب نمی کردیم.من مهرماه سال 52 دانشجو شدم و زمان انقلاب هم دانشجو بودم.در منطقه ای به نام سی متری جی و سلسبیل و همان طرف ها یک باران که می آمد همه چیز بهم می ریخت.در خیلی از مکان های شهر آب برای خوردن نبود و در بعضی از محله ها یکی از این فشاری های آب بود و همه از آنجا آب بر می داشتند.یادمان باشد 45 – 50 سال از آن زمان گذشته است.در آن شرایط هیچ کدام از این کشورها نمی توانستند میزبان رویدادی باشند اما ما توانستیم.ولی حالا با همان کشورها قابل قیاس نیستیم.

خب دلیل این اتفاق از نظر شما چه چیزی می تواند باشد؟

دنیا،دنیای ارتباطات است.در کشور ما وقتی نمی خواهند کاری را انجام بدهند یا تا یک چیزی کم و کسر می آید خیلی زود آن را گردن تحریم های ظالمانه می اندازیم؛فقط کافی است یک چیزی به ضررشان باشد آن وقت زمین و زمان را بهم می دوزند و می گوییم همه چیز به دلیل تحریم های ظالمانه است! خب نمی شود که. مگر آمریکا ژاپن را بمباران نکرد؟آنها چه کار کردند؟ در عرض چند سال حالا خیلی از محصولات شان در کشور آمریکا فروش دارد.از تلفن های همراه شان گرفته تا تویوتا و دیگر محصولات شان که واقعا نمی شود شمرد.آنها راه ارتباط گرفتن را بلد هستند.

فکر کنم بحث از فوتبال وارد صنایع شد.

مهم است.مگر ما کارخانه های تولید خودرو نداریم؟کدام خودرو را از صفر تا صد آن را در ایران تولید می کنیم؟با چین قرارداد گیربکس می بندیم می گوییم روی آن بزن ساخت ایران! آن هم با چه کیفیتی؟این خودروها با کدام خودروهای تولید روز دنیا قابل قیاس هستند؟

آقای مایلی کهن شما در پس همه این انتقادها راهکار هم ارائه کنید.

کار من این نیست که راهکار ارائه کنم.من دیدگاه خودم را می گویم.اگر الان به جای کی روش من سرمربی تیم ملی بودم رسانه ها چه برخوردی داشتند؟من خودم می گویم که آن زمان اشتباهی سرمربی تیم ملی شدم.

یعنی نباید سرمربی تیم ملی می شدید؟

خیلی ها بودند که از من شایسته تر بودند!

پس چرا قبول کردید و روی نیمکت تیم ملی نشستید؟

اجازه بدهید! این را دارم خودم می گویم.از من شایسته تر خیلی بود اما من آمدم و هدایت تیم ملی را برعهده گرفتم.من تحصیل کرده ورزش بودم و 14 سال در پرسپولیس و اواخر هم کاپیتان این تیم.این طور نبود که من را از کف کوچه و خیابان بیاورند و سرمربی تیم ملی کنند.خب من سرمربی تیم ملی فوتسال بودم و برای نخستین بار چهارم جهان شدیم.کاپ اخلاق را گرفتیم.سعید رجبی شد آقای گل و سید مهدی ابطحی بهترین بازیکن ما.اگر اشتباه نکنم تا امروز آقای گل در جام جهانی در فوتسال نداشته ایم.شمسایی گل های زیادی زده است اما یادم نمی آید یا من حضور ذهن ندارم که آقای گل جام جهانی شده باشد.تیم ما در جام ملت ها هم نتیجه خوبی گرفتم.خداداد عزیزی پس از آن مسابقات بهترین بازیکن آسیا شد،علی دایی آقای گل شد،کریم باقری هم جزو تیم منتخب آسیا شد و 6 گل هم به کره جنوبی زدیم.مگر به راحتی به کسی کاپ اخلاق می دهند.در همین بازی اروگوئه با غنا،آیا با لگدی که کاوانی به سیستم VAR زد کاپ اخلاق را به این تیم می دهند؟

به نظر شما مدیریت رییس فدراسیون باعث ناکامی ایران در جام جهانی است یا شخص کی روش؟

من نمی خواهم دنبال مقصر بگردم و بگویم کار فلانی بود اما در کل از نتایج می شود خیلی از چیزها را فهمید.چرا ما باید 6 گل از انگلیس بخوریم و یکی از ضعیف ترین تیم های جام باشیم؟ما کدام موقعیت خطرناک را در این رقابت ها داشتیم؟یک زمانی هست که تیمی می بازد اما جسور بازی می کند.آن وقت آدم ناراحت نمی شود اما ما هم بازی را باختیم و هم جسور نبودیم.ما در این رقابت ها قوی بازی نکردیم.

من یک بار دیگر این سوال را بپرسم؟ به خصوص در بازی اول انگار که حال بازیکنان تیم ملی خوب نبود.

چطور آن زمان که رفتند پیش رییس جمهور و 10 سکه گرفتند حال شان خوب بود؟چطور آن زمان روحیه داشتند؟ همان جا یا نباید سکه ها را می گرفتند یا باید می گفتند که می خواهیم برای یک کار خیر هزینه کنیم.شما شنیدید که بازیکنی این حرف ها را بزند؟من که نشنیدم.فقط بعد از بازی با ولز شنیدم که 15 هزار دلار هم پاداش گرفتند.فکر کنم کی روش پاداش بیشتری گرفت؛30 هزار دلار.

چطور بازیکنان تیم‌ملی آن زمان که 10 سکه از رئیسی گرفتند روحیه داشتند؟

و البته حواله خودرو...

کاری به این ها ندارم اما بازیکنان می توانستند بگویند که ما در این تورنمنت برای مردم کشورمان می جنگیم. می جنگیم تا آنها را سربلند کنیم.هیچ کدام شان این حرف ها را نزدند.

امسال ظاهرا تعداد زیادی از افراد مسئول و غیر مسئول راهی جام جهانی شده بودند.نظر شما درباره این اعزام های غیر ضروری چیست؟

من نمی دانم که از نمایندگان مجلس کسی به این سفر رفته است یا نه؟ خب وزیر ورزش که اشکالی ندارد اما در فضای مجازی پر شده بود از افرادی که تا دیروز نمی دانستند ورزش چیست اما سر از قطر در آورده بودند.از آن طرف تا می خواهند 2 قران حقوق یک کارمند را زیاد کنند می گویند بیت المال است.این کارها را می کنید بیت المال نیست و وقتی به کارگر می رسد می شود بیت المال؟

شما موافق ماندن کی روش در ایران هستید؟ خبرهایی رسیده که ممکن است دوباره قرارداد ایشان تمدید شود.

اصلا ایشان برای چه الان در ایران مانده اند؟ کاخ گردی و تهران گردی؟ آن زمان که تیم حذف شده بود و باید در ایران می ماندید چرا نماندید؟ آن زمان فرار کردید،حالا چه دلیلی دارد که در ایران مانده اید؟ نمی دانم حتما مانده اند تا با این وضع مدیریت فوتبال ما قراردادش را تمدید کند.

نظر شما درباره سرمربی ایرانی چیست؟خیلی ها می گویند جواد نکونام و حتی فرهاد مجیدی می توانند هدایت تیم ملی را برعهده بگیرند.

من اسمی از کسی نمی آورم اما اگر می خواهیم سرمربی ایرانی بگذاریم باید حمایتش کنیم.به نظرم برای این مسابقات اگر سرمربی ایرانی داشتیم بهتر نتیجه می گرفتیم.باز هم می گویم اگر من مایلی کهن سرمربی ایران بودم چشمم را در می آوردید اما کسی به کی روش چیزی نگفت که چه طوری از انگلیس 6 تا خوردی! او حتی یک عذرخواهی ساده هم نکرد. مقصر بود و باید اشتباه خودش را گردن می گرفت.کی روش همیشه طلب کار بوده و این بار هم همین طور بود.او حرف هایی می زند که اتفاقا من بلدم خیلی قشنگ تر از آن را بزنم.او فقط دنبال دلار می گردد.دلار 36 هزارتومانی.

نقش مارکار آقاجانیان در کادر فنی را چطور می بینید؟

مارکار از بازیکنان خوب ایران است.دوستش دارم.از بازیکنان خوب و هم وطنان ارامنه ماست.

اما می توانم بپرسم مارکار چه زمانی به تیم اضافه شد؟

آیا مارکار در این چند سال اخیر در ایران حضور داشته؟ مارکار دقیقا زمانی به تیم اضافه شد که ملی پوشان به دیدار آقای رئیس جمهور رفتند آیا مارکار می توانست کمکی بکند یا اینکه اصلا کی روش اجازه می داد که او کمکی کند؟ در این جام کی روش در نهایت ضعف بود. فقط هم دنبال این بود که رکورد دایناسورها را بشکند.او می خواست در ردیف مربیانی قرار بگیرد که بیشترین حضور را در جام جهانی داشته اند.

نظر شما درباره خواندن یا نخواندن سرود تیم ملی چیست؟ در مقطعی حساسیت های زیادی ایجاد شده بود.

شما بروید فیلم جام جهانی قبل را ببینید.آیا بازیکنان ما سرود جام جهانی را خواندند یا نخواندند؟خواندند.چه اتفاقی افتاد که امسال خیلی ها این سرود را نخواندند؟این به خاطر وضعیت مردم است.مردم ما کلی مشکل دارند که کسی به آن توجهی نمی کند.ما مگر در استان های مان استاندار نداریم؟وظیفه یک استاندار چیست؟رسیدگی به امور استان،درست است؟او باید سرکشی کند و از غم و غصه های هم استانی های خودش با خبر باشد.یعنی آقای استاندار نمی داند در منطقه تحت امرش چه می گذرد؟یعنی نمی داند مشکلات مردم چیست؟من که چیزی از سیاست نمی دانم این مشکلات را درک کرده ام! چه دلیلی دارد که در حضور استاندار و مقام های استانی نماینده رهبری یا امام جمعه تهران به سیستان و بلوچستان برود؟ آیا آن مقام مسئول به مشکلات واقف نیست؟مگر آنجا فرماندار نداریم؟ مگر بخشدار نداریم؟همه استان ها چنین مسئولانی دارند.

شما به نظر ...

یک لحظه اجازه بدهید! ما در طول سال 365 روز و 52 هفته داریم.هر هفته را هم برای یک مناسبت نامگذاری کرده اند.دیگر داریم روز و هفته کم آورده ایم.یک روز هفته بهداشت است،یک روز هفته پرستار، و یک روز هفته ارتش و ...در همه این هفته ها هم کلی پول خرج می شود خب برای چه؟آیا این ها هزینه نیست؟چرا مثلا هزینه های این هفته ها را خرج بیمارستان ها و سربازها و پرستارهای خودمان نمی کنند؟ما در مملکت مان پول داریم ،خوب هم داریم ولی خرج کارهای دیگر می شود.استادیوم 974 قطر را می دانید چرا به این نام گذاشته اند؟اول اینکه از 974 کانتینر ساخته شده است و دوم اینکه پیش کد جهانی قطر برای برقراری مخابراتی 974 است.چطور می شود که ما با 80 میلیون جمعیت و این همه ثروت طبیعی اینقدر مشکلات داریم؟ چرا باید کشور ما در چنین شرایطی باشد؟ حرف زیاد است.

بیشتر بخوانید:

تیلور آمریکایی را ببر تا محبوبیت یزدانی کم شود!

شما هم آن مربی برنده نبودید آقای اسکوچیچ!

جدول| برنامه و نتایج کامل جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ از مرحله گروهی تا فینال

251 251

کد خبر 1702585

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 48
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  همش درست بود! به غیر اون جمله که سازنده ورزشگاه... نبود! لابد شما ساختی؟!
  • IR ۱۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   12 1
   منظورش استفاده از پتانسیل ایرانی بود البته اون زمان نخبه ها در کشور بودن و رانت و فساد در این حد نبود
 • رضا IR ۰۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  123 8
  کی روش رو بیرون کنید
 • دارا KW ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  تمام مشکلات ما همینه که زود دست به رسوا گری وبد نام کردن همدیگر را دارید ول کن بابا سکه گرفتند گرفتند تمام شد دیگه رسوایی نمیخواد
 • عباسقلی IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  12 42
  حرفهای تازه‌ای شنیدیم،ولی بیخیال همینه که هست
 • نام آشنا IR ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  پاسخ به آقای محمد مایلی کهن : درست است که ژاپن اینهمه پیشرفت کرده و باعث خوشحالی شما شده ولی ژاپن و کره جنوبی غلامان حلقه به گوش و کنیزان دست به سینه آمریکا هستند و بدون اجازه او حتی اب هم نمیتوانند بخورند.ایران کشور مستقل است و تمام این تحریمها هم به خاطر اینست که میخواهد استقلالش را از آمریکا یا هر قدرت دیگری حفظ کند و زیر با زور هم نمیرود. حفظ استقلال کشور از هر کدام از این پیشرفتها که شما اسم بردید واجب تر است. ما به خاطر تحریمهای امریکا یک بازی تدارکاتی هم نمیتوانیم انجام دهیم چون هر کشوری که حاضر شود با ما بازی کند امریکا رای او را خواهد زد و مجبوریم با مثلا کشور گینه بیسائو بازی کنیم این را خود شما بهتر میدانید. بقیه حرفهای شما هم زیادی است!
  • IR ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   48 9
   مرد حسابی یعنی همه کشورهای پیشرفته دنیا مستقل نیستند ول کنید این حرفای مفت قدیمی را
  • IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   20 5
   حرفهای مایلی کهن درست هست. شمابرویادبگیرجناب بعدافاضه کلام کن. ایشون دلسوزایران ونظام هست
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  150 9
  اوضاع خیلییییی خیطه
 • محسن IR ۱۰:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  حاجی جون خودت فهمیدی چی گفتی؟!!!!!
 • حسین IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  حرفهای آقای مایلی کهن از روی دلسوزی است درود بر غیرت وشرفش، کاش رئیس فدراسیون فوتبال بود ،
 • بی نام US ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  وقتی مایلی کهن بشه اپوزیسیون یعنی شاید تیم ملی کارشو درست انجام داده. چون مایلی کهن هر جا هست حقیقت جایی دیگر است
  • GB ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   70 7
   ببین اصل حرف چیه اول، حالا کی گفته بعدا
  • سپند IR ۱۹:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   6 0
   اشتباه منفی دادم.درود بر مایلی کهن
 • IR ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  136 9
  مایلی کهن انصافن همیشه حرف حق زده و سمت مردم بود و هست. منتها چون حرفش و منش و ظاهرش به مذاق بعضی خوش نمیومد از سمت هر دو طرف کوبیده میشد.یه روز از سمت مخالفان احمدی نژاد که چرا باهاش حرف زدی و عکس گرفتی یه روز هم ازسمت هواداران نظام که چرا گفتی چون طرفدار داریوش بودم ریش میذاشتم؟! کلن آدم خوب، صاف، ساده و دوست داشتنی ایه. زنده باد
 • ع ق QA ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  59 5
  دوستان متحد شوید وکیل بگیرید از تاج و باندش ( قدیم و جدید از کفاشیان تا میرشاد و فتح الله و این انتخاب کنندگان در فدراسیون های استانی ) به دولت خودمون و نظام و فیفا و سازمان ملل سکایت کنید
 • سعید IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  درود بر شرفت محمد مایلی‌کهن ،واقعاحرف دل مردم را زدی
 • US ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  109 1
  قرار شده با اون حواله ها ماشین ۶ سیلندر وارد کنند . بیاد اون ۶ گلی که از انگلیس خوردند .
 • رحیم IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  105 4
  صد درود به آقای مایلی کهن. امیدوارم مقامات مملکت این مصاحبه را بخوانند. آنهایی که از پیشرفت مملکت صحبت میکنن بهتر است نگاهی به قطر , امارات , ترکیه و مالزی بیاندازند
  • حافظ IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   9 0
   متاسفانه چشمانشان را بسته اند وفقط شعار و وعده می دهند عمل هیچ
 • Alirashidi IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  بازیکنی‌که‌سرود‌ملی‌نخوند‌اساسا‌عرق‌ملی‌هم‌ندارد
 • IR ۱۵:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  88 5
  درود بر شرفت اقای مایلی کهن حقبقت تلخ است برای مسئولین ناشنوا و شیرین برای ما مردم مظلوم
 • GB ۱۵:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  نه بازیکن فوق العاده ای بودی و نه هیچوقت مربی بدرد بخوری. در زمان مثلا مربی گری تیم ملی ات (که می دانیم چطور انتخاب شدید - یه چیزی شبیه اسکوچیچ) هم با آن بازیکنان یک پاره آجر هم نتیجه می گرفت. شما از کدام تحصیلات حرف می زنید؟ لیسانس و فوق لیسانس ورزش چندین دهه پیش که به خاطر فوتبالیست بودن تقریبا همه دارند؟ اطلاعات قدیمی و خاک خورده (تازه چقدر هم این مدارک اعتبار علمی دارند!!!). در کدام دوره جدید فوتبال حضور داشته اید؟ اینکه فقط حرف و حرف و حرف بزنید که یک بچه پنج ساله از شما جلو تر است. بس کنید واقعا از شما و لحن مثلا صریح (بخوانید دکان) شما خسته شدیم.
  • IR ۱۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   6 0
   انصاف هم چیزی خوبی است شاید سنت بهت اجازه نده ولی بنده بهت میگم زمانیکه ایشون سرمربی تیم شد تیم ملی به ترکمنستان هم می باخت و رده ۱۲۰ فیفا بود وقتی ایشون رو برکنار کردند تیم ملی رده ۴۰فیفا بود یعنی ۸۰رده بالا آمده بود که تا کنون سابقه نداشته، این بازیکنانی که تو میگی هم ایشون جمع کردند وگرنه قبلش هیچکس نمی‌شناخت
  • حق IR ۰۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   5 3
   اگر فردا رئیسیم بیاد حرف حقو که حرف مردمه بزنه همینارو میگی
 • IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  74 9
  دم مایلی کهن گرم چقئر نسبت به کی رش و کی رشیپورها هشدار داد کسی توجه نکرد چه تیمی داریم ما! جونم کی رش! و.. این تفکرات و حرفها ما را به اینجا رساند
  • CA ۱۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   3 0
   آن داد زدن هایی که چقدر خوبیم ما بعد از گل به خودی مراکش با اینکه نود دقیقه در قوطی بودیم کاملا غیر طبیعی بود، همه این پشت پرده ها مشخص خواهد کرد که چه عواملی باعث شد این اتوبوس ۸ سال فوتبال ایران را نابود کند
 • GB ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  3 0
  تعداد سکه (مفت) ، تاریخچه نشون داده، وسیله توقع میشه تا تعهد....
 • فرزاد رضائی ده علی IR ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  4 0
  درود خدا پدرت بیامرزه با حرف زدنت مایلی کهن عزیز
 • IR ۱۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  0 0
  جناب استاد، استاندار داریم اما استاندار که اختیارات ندارد و صرفا یک کارمن ارشد وابسته به تهران است.
 • ایرانی فقیر IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  5 0
  زنده باد مرد بزرگ حرف حساب جواب ندارد
 • نام آشنا IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  0 4
  ما این جناب مایلی کهن را بهتر از خودش میشناسیم ! دعواهای او با علی دائی و زندان و دعوا با امیر قلعه نوعی و کارلوس کیروش و... را هم یادمان نمیرود!
 • حمیدرضا بصیری IR ۲۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  9 0
  ینی واقعا خنده داره،قطر نصف تهران ما هم نیست، این همه ورزشگاه داره،هر کدوم از هر کدام بهتر،ما یه استادیوم آزادی رو داریم که،برای 50 سال پیشتر هست و شاه اون رو ساخت،این همه منابع طبیعی و مصنوعی و نفت و گاز و پتروشیمی و طلا و مس و نقره و یه عسلویه رو داریم که،باید با پول گازش کل ایرانی ها وضع مالی خوبی داشته باشن، اونوقت در حسرت نان و پنیر و برنج و گوشت و مرغ هورمونی هستیم...!!! آقای مایلی کهن دقیقااااا همه چیز رو درست بهش اشاره کردن،انقلاب کردیم،بخاطر اینکه مستضعف وجود نداشته باشه،یکی از شعائر و ارکان اصلی انقلاب همین مستضعف و مستضعفین بود، الان مستضعف نداریم بعد از 44 سال؟ اگر داریم،پس چه فرقی کرد،10 درصد جامعه که پولداران هستن و آقایان رجال مملکتی،خوب زندگی میکنن و مابقی در حسرت داشتن کوچکترین مایحتاج زندگی،مردم نمیتونن گوشت و مرغ و برنج بخرن و برای بچه هاشون زندگی متوسطی رو فراهم کنن،وقتی مادری از کنار فروشگاهی یا مغازه میوه فروشی رد میشه و فرزندش چیزی رو درخواست میکنه و مادر میگه بریم و برگردیم برات میخرم و دیگه هم یادش میره،ینی جیبش خالیه آقای مسئول.. ! خجالت اوره واقعااااا...!
 • حسین IR ۲۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  6 0
  صحبت های بسیار زیبا و بجایی بود .احسنت
 • IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  4 0
  حل مشکلات کشور اگر اراده ای وجود داشته باشد شدنی است.رفع تحریم ها بسیار مهم است.کشوری که تا ابد در تحریم باقی بماند قطعا کره شمالی خواهد شد.
 • اسماعیل IR ۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  3 0
  درود بر آقای مایلی کهن که نشان داده مستقل وبا شرف است ،وکسانی که بخواهند با این روحیه در این مملکت کاری بکنند ،بسیار سخت ونشدنی است.
 • زازا IR ۰۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 1
  اصلا ماباید ببینم کجای دنیا هستیم چاره کار تعطیلی فوتبال برون مرزی هست الان زیدان یا انریکه یا فن خال هم بیاد به درد خیابانی و مایلی و علی فر و عابدینی نمیخوره چها ر سال فوتبال ملی تعطیل از سال ۲۰۲۷ یه مربی میان سال داخلی تا حدودی قابل قبول با یه دستیار خارجی بزارن تو راس کار برای جام ۲۰۳۰
 • IR ۰۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 0
  خوب جواب دادی مرد حق
 • علی IR ۰۶:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  10 4
  علت اصلی اینست که همه ما فقط در مقام انتقاد استاد هستیم ولی در عمل هیچ خود جنابعالی مسئول بودی حاضری اشتباهاتت قبول کنی و این انتقادات که گفتی بسیار عوامانه است شاید هم عوام فریبانه
 • رها IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 0
  شیر مادر حلالت
 • سیف اله IR ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  7 0
  آقای مایلی کهن به خدا حرف حق زدی حرف اکثر مردم زدی خسته ایم ۳۹ سالم مجردم بیکار سر درگم هستم فقط خدایا هیچ بنده ات مثل من نباشد در این کره خاکی خدایا خوش به حال خودت که محتاج کسی نیستی خدایا تویکتای
 • یوسف IR ۱۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  5 0
  درود به شرفت آقای مایلی کهن که حرف حق رازدی ،باید آقای تاج وحامیانش دست ازسر فوتبال بردارندتادیگرکیروش راوارد فوتبال نکنند
 • نماد IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 2
  کی روش تیم ملی ایران را لح کرد ولی اسکوچیچ مانده بود حتماً صعود میکرد بررررررو کی‌روش بااین تدافعی بازی این بررررو لعنتی هیچ کسی ازت راضی نیست
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  1 13
  من با بخشی از حرفای ایشون موافقم ،اما فکر نکنم آمریکا و کشورای غربی با کشور ما همون سیاستی رو در پیش بگیرن که با ژاپن و کره داشتن ،سیاست غربی ها برای ایران فقط وفقط تبدیل کردن ایران به افغانستان و سوریه هست اینو دیگه هر آدم عاقلی میدونه ،اگه ما با این همه مشکلات اقتصادی وفساد مالی رو تحمل میکنیم فقط به خاطر اینه که دشمن منتظر یه فرصته تا ما رو گرفتار تر از اینی که هستیم بکنه،روزی که ایران به دست آمریکا بیوفته یا ما ایرانی ها رو مثل سرخپوستای بومی آمریکا قتل عام میکنه یا مثل سیاهپوستا برده ،حالا هی شما بگید ما ارتباط با آمریکا رو بلد نیستیم
 • رضا IR ۱۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  5 0
  عالی و درست
 • حسین IR ۲۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 1
  دوسه‌روزدیگرجام‌جهانی‌هم‌تمام‌میشه‌وازاین‌هیاهوی‌فوتبالی‌بیرون‌می‌اییم.
 • دو ستاره واقعی IR ۲۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  3 3
  این مایلی کهن هم از اون آدمهاست که تا زمانی که از گود بیرونه و کاره ای نیست خیلی حرفهای قشنگ و منطقی میزنه تا خودش پست که گرفت اونموقع بدترین رفتار و عملکرد را از خودش نشون میده هنوز دوران مربیگری شما در تیم ملی یادمون هست: کتک زدن خبرنگار ایرانی در مقدماتی جام جهانی خط زدن پاشازاده از تیم ملی و فیکس شدن گلمحمدی که در پرسپولیس نیمکت نشین بود!! حذف غلامپور -زرینچه- ورمزیار-پاشازاده و حتی علی منصوریان از تیم ملی و حضور شانزده بازیکن از تیم مورد علاقه ت در تیم ملی نیمکت نشینی خداداد عزیزی تا مدیرروستا فیکس باشه از همه جالبتر : تعویض رنگ پیراهن تیم ملی از سبز پرچمی به قرمز پرسپولیسی!!!! ببند آقا ببند دهنت رو. تو خودت بیشترین نامردی و حق کشی را در حق تیم ملی کردی
 • IR ۲۱:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 1
  چرا فوتبال ایران حرفی برای گفتن ندارد چون جای آقای مایلی کهن و آقای تاج عوض شده است و مافیای فوتبال همچنان می تازد