۰ نفر
۷ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۹

هنوز فصل سرما نرسیده و بارندگی چندانی شروع نشده است که خیابانهای تهران با بارش دو روز اخیر قفل شده اند.

 زهرا تالانی: بارندگی چند روز اخیر در تهران باز هم باعث ترافیک در شهر تهران و سردرگمی شهروندان شد. همایون فتاحی مدیر مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران معتقد است که پیک ترافیک صبح گاهی با بارندگی همراه بود و همین امر باعث بروز ترافیک شده است. او به خبرآنلاین می گوید: در واقع چند وقتی است در تهران بارندگی نداشته ایم، همین امر باعث جمع شدن زباله در انهار و بروز آب گرفتگی شده است.

گفتگوی مدیر مرکز کنترل ترافیک شهر داری تهران را بخوانید؛

چرا به محض اینکه دو قطره باران در تهران می بارد شاهد ترافیک چشمگیری در خیابانها هستیم؟

استفاده شهروندان از خودرو شخصی در روزهای بارانی، بیشتر می شود. در واقع تعدادی از شهروندان که در روزهای عادی از وسایل نقلیه عمومی برای سفرهای درون شهری خود استفاده می کردند در روزهای بارانی به دلیل نگرانی از کمبود وسایل نقلیه و سرگردانی در خیابانها از خودرو شخصی استفاده می کنند. همچنین در این روزها تعدادی از تاکسی های شهر تهران به صورت گزینشی به دنبال مسافر دربستی هستند که این امر موجب افزایش جمعیت سرگردان مسافران در گوشه و کنار خیابانها و کندی حرکت سایر خودورهای شخصی می شود.

همچنین  در روزهای بارانی به دلیل لغزندگی سطح خیابانها و نگرانی از وقوع تصادفات احتمالی، خودروها به کندی حرکت می کنند و همین امر موجب متراکم تر شدن حجم خودروها و سنگین شدن بار ترافیک می شود. البته باید اضافه کنم که پیک ترافیک صبح گاهی با بارندگی همراه بود و همین امر باعث بروز ترافیک شده است.

پس چاره این گرفتاری ها چیست؟

راه چاره افزایش حمل و نقل عمومی است. البته از ابتدای مهرماه با شروع مدارس و شروع بارندگیها حتما به سیستم حمل و نقل عمومی افزوده می شود.

البته به جز سیستم حمل و نقل بخشی از ترافیک هم مربوط به آب گرفتگی معابر می شود.

متاسفانه جمع شدن زباله در جوی ها باعث بروز آب گرفتگی در برخی از نقاط شهر شده است. چند وقتی است در تهران بارندگی نداشته ایم، همین امر باعث جمع شدن زباله در انهار و بروز آب گرفتگی شده است.

این بارندگی ها چقدر باعث تصادف می شود؟

احتمال افزایش تصادف را تا 70 درصد افزایش می دهد. به گونه‌ای که تصادفات امروز100 درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشته است.

47232

کد خبر 170421

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • پروفسور حاج سید حسین متفاوت IR ۱۲:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۷
  0 0
  به رفتگران چرخ دسثی بدهید.والسلام
 • فاطمه IR ۱۶:۳۳ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۷
  0 0
  ما مردم ادعامون تا عرش می ره ولی هنوز نفهمیده ایم که نباید آشغال بریزیم. حتی آدم بسیار فرهیخته ای را می دیدم که میوه می خورد و آشغالش را می انداخت زمین.
 • بدون نام IR ۱۶:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۷
  0 0
  مالزی(کوالا لامپور) هم همینجوریه. خصوصا تو مرکز شهر. البته بارونهای استوایی اونها کجا این بارونهای ما کجا!