انتقاد از موضع «عجیب» و «ناپخته» میرسلیم درباره سرعت دادن به اعدام‌ها / تاوان سنگین پیامدهای جهانی

پایگاه اطلاع رسانی چند ثانیه نوشت: دستگاه قضا مگر قانون، قاضی و رئیس ندارد که شما تصمیم بگیرید چه کسی باید اعدام شود و چه کسی در چه زمانی اعدام نشود!

هنوز چندی از خبر حمایت مجلس از اعدام معترضین تحولات اخیر نگذشته که آقای میرسلیم نماینده مجلس، امروز گفته‌اند: عوامل ناآرامی‌ها باید در فاصله ۵ یا ۱۰ روز بعد از دستگیری اعدام شوند.

نیمه‌های آبان بود که خبر آمد ۲۲۷ نفر از نمایندگان در بیانیه‌ای، با "محارب" خواندن معترضان در ایران، از قوه قضائیه خواستند حکم "قصاص" (اعدام) را در مورد آنان اجرا کند. ساعتی بعد، خبر تکذیب شد!

امروز هم سخنان عجیب آقای میرسلیم را می‌شنویم.

اظهارات ناپخته این چنینی، دست‌آویزی است برای جریان‌های ایران‌ستیز در خارج از ایران که در قالب نهادهای مردم‌نهاد حقوق بشری، زمینه‌سازی افزایش تحریم، محاصره اقتصادی و هزینه حیثیتی برای کشور را فراهم می‌کنند و به عبارتی تخصص شان در پرونده‌سازی است.

لازم است تبعات بین‌المللی اظهارات این چنینی برای امثال میرسلیم تبیین و تشریح شود، بلکه هر کلامی را بی‌موقع و از روی هیجان بیان نکنند. از ایشان باید سوال کرد که دستگاه قضا مگر قانون، قاضی و رئیس ندارد که شما تصمیم بگیرید چه کسی باید اعدام شود و چه کسی در چه زمانی اعدام نشود!

بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1706724

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =