برنا نوشت:

پژوهشگر و آسیب شناس گفت: درصورت اجرای درست و منطقی ازدواج موقت برای جوانان مجرد، شاهد کاهش آزارهای خیابانی و ناهنجاری‌های اجتماعی خواهیم بود.

 بـررسـى و مـطالعه اى دقیق در مورد مسائل حقوقى اسلام این حقیقت را آشکار می سازد که قوانین اسلام بر پایه نیازمندی هاى انسان در تمامی شوون مختلف زندگى وضع شده و متناسب با احتیاجات بشر است.

مجید ابهری، آسیب شناس در این رابطه به خبرنگار اجتماعی برنا می گوید: با توجه به تشویق جوانان مجرد و بانوانی که شرایط ازدواج موقت را دارند، گسترش آمار ازدواج موقت قانونی باعث دلگرمی است. چرا که هر چقدر این سنت الهی گسترش یابد از فحشا و فساد کاسته خواهد شد.

وی افزود: ازدواج موقت قانونی از آن جهت از نگاه اجتماعی پسندیده است که اگر فرزندی در این رهگذر متولد شود، از پدری مشخص بوده و تکلیف او نیز روشن است.

ابهری همچنین تصریح کرد: ازدواج موقت به عنوان یک راه حل اخلاقی و مشروع برای مدیریت جنسی افراد مجرد و مردان متاهلی که مشکلات زناشویی دارند، تجویز شده است.

وی اظهار داشت: بنابراین مردانی که هیچ گونه مشکلی نداشته و زندگی آنها در مسیر عادی و طبیعی است، لزومی ندارد به سراغ این مساله بروند. اگر قرار باشد این سنت الهی وسیله ای برای توجیه تنوع طلبی در مردان متاهل شده و ابزاری برای آزار بانوانی که هیچ گونه مشکل رفتاری و جسمی ندارند باشد، رسانه ها باید در این زمینه اطلاع رسانی کرده و ضمن آگاه سازی خانواده ها به وظیفه خود عمل نماید.

این آسیب شناس تصریح کرد: مدیریت غریزه جنسی اگر مورد توجه و عمل قرار نگیرد، هر روز شاهد خشونت های جنسی، قتل ها، تجاوزها، سقط جنین ها و کودکان ره­یافت خواهیم بود.

بنابراین به جای انتقاد و حمله به این روش و سنت الهی و بیان نکات غیراخلاقی درباره آن، باید به فکر ساماندهی مدیریت غریزه جنسی و چارچوب بندی ازدواج موقت در جامعه باشیم.

ابهری گفت: به نظر اینجانب اینکه یک روز گفته می شود مردان متاهل اجازه صیغه کردن دارند و یا دختران مجرد بدون اجازه پدر می توانند صیغه شوند، تهاجماتی است که از سوی افرادی صورت می گیرد که یا باورهای دینی را کم ارزش می شمارند و یا اعتقادی به معیارهای اخلاقی و اجتماعی ندارند، وگرنه درصورت اجرای درست و منطقی ازدواج موقت برای جوانان مجرد، شاهد کاهش آزارهای خیابانی و ناهنجاری های گفته شده در بالا خواهیم بود.

23245

 

کد خبر 170709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • منصور نوین IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۹
  3 0
  ازدواج موقت باید در جامعه صورت گیرد.
 • اشکان IR ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۹
  3 0
  کاملا موافقم
 • نیما IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۹
  0 5
  با این اینکه مسئولان این مساله رو بایکوت کردند اما مردم خودشون اقدام کردند میتونید به آمار بالای سایتهای صیغه یابی سری بزنید
 • فاطمه IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۰۹
  3 2
  جوانان منظورتون پسرهاست دیگه؟ دخترهای مجرد هم بروند بمیرند. راه حل می خواهند چه کار؟ به جای راه حل های تخیلی لطفا پاتون رو از گلوی ملت بردارید که پسرهاشون بتونند کار پیدا کنند و خونه اجاره کنند و برند سراغ دخترهای مجرد. والا...
  • شاهین IR ۲۲:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۴/۱۳
   1 0
   خانوم فاطمه شما چقدر روشنفکری... پسرها که با دیوار ازدواج موقت نمیکنند!!!! هم برای پسرهاست هم برای دخترها!!!
 • بدون نام IR ۰۶:۵۶ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۴
  5 2
  شما مردها توی زندگیتون فقط به یه چیز فکر می کنید!!! شرم آوره!! یعنی اگه خواهر مادر و دختر خودتون هم صیغه عمله عکره بشن موافقین دیگه!!!؟؟1
 • بدون نام IR ۱۲:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۹
  13 1
  هرکاری مخالف داره .همین الان مهریه های سنگین پدر مردها را در آورده . انتظارات بالای بعضی خانم ها پدر مرد ها در آورده . همین خانم هایی که با ازدواج موقت مخالف اند چرا با این چیزها مخالف نیستند!؟
 • بدون نام IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۰/۰۶/۱۹
  1 0
  مهم اینکه که از ازدواج موقت ورای خودخواهی عده ایی حمایت بشه و سر و سامان دار بشه مثلا سایتی و سامانه ایی برای این امر باشد. الان دفتر خانه ها از انجام ازدواج موقت ترس و ناراحتی دارند و حتی به وظیفه قانونی همین الان شان هم عمل نمی کنند.
 • مریم IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۱/۲۴
  1 1
  ببخشی آقای ابهری پس دخترها باید چجوری غریزه جنسی شونو مدیریت کنن؟ تا وقتی که دختر مجرد تشنه تو جامعه هست راه فساد بسته نمیشه