۰ نفر
۱۰ شهریور ۱۳۹۰ - ۱۴:۴۷

واحد مرکزی خبر نوشت:

جانشین راهنمایی و رانندگی کشور گفت: 600 نفر از هموطنان، دیروز - چهارشنبه - بر اثر تصادفات رانندگی کشته و زخمی شدند.
سردار سرتیپ مهری با اشاره به اوج سفرهای دور دوم تابستانی افزود: از این تعداد 59 نفر در صحنه تصادف جان خود را از دست دادند. وی توجه نداشتن به جلو، سرعت و سقبت غیرمجاز و خستگی و خواب آلودگی را از جمله بیشترین عوامل موثر در وقوع تصادفات فوتی و جرحی دو روز گذشته اعلام کرد.
جانشین راهنمایی و رانندگی کشور گفت: بیشترین ترددها در دو روز گذشته در محورهای منتهی به استان های شمال کشور و شهرهای زیارتی است . سردار مهری افزود: اکنون وضع تردد در جاده های کشور مناسب است و محور چالوس به کرج و بالعکس بار ترافیکی نیمه سنگینی دارد.
وی درباره برخورد پلیس با متخلفان و افزایش ایمنی و آرامش بیشتر هموطنان در دو روز گذشته گفت: 12 هزار موتورسیکلت و خودرو در این مدت توقیف شده است.
جانشین راهنمایی و رانندگی کشور افزود: بر اساس آمار سازمان پزشکی قانونی در شهریور پارسال، دو هزار و 449 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.
جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی کشور مدیریت سفر از مبدا تا مقصد، ایجاد شرایط مناسب برای رانندگی آرام و به دور از دغدغه، رعایت قوانین و مقررات، پرهیز از شتاب و عجله و توجه به توصیه های ترافیکی از طریق رسانه ملی را از رانندگان و سرنشینان خواستار شد.
براساس آمار سازمان پزشکی قانون در چهار ماه نخست امسال و پس از اجرای قانون جدید برخورد با متخلفان رانندگی، تعداد کشته های سوانح رانندگی در مقایسه با مدت مشابه پارسال، هزار و هفت نفر کاهش یافته است.
سالانه در کشورمان بر اثر تصادفات رانندگی 23 هزار نفر کشته و 280 هزار نفر مصدوم و مجروح می شوند.
17282

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 170835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =