۰ نفر
۲۲ شهریور ۱۳۸۸ - ۱۲:۰۰

رئیس جمهور پس از دریافت استوارنامه سفیر جدید انگلیس گفت: امیدواریم دولت انگلیس از گذشته خود تجربه خوبی گرفته باشد و در مسیر اصلاح رفتارهای گذشته خود گام بردارد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌های ریاست‌جمهوری، محمود احمدی نژاد پس از دریافت استوارنامه «سایمون گس» سفیر جدید انگلیس با بیان اینکه ملت ایران از رابطه با دولت انگلستان خاطرات منفی زیادی در ذهن دارند اظهار داشت: البته در مسیر توسعه روابط نگاه ما به آینده است و امیدواریم دولت انگلیس از گذشته خود تجربه خوبی گرفته باشد و در مسیر اصلاح رفتارهای گذشته خود گام بردارد. از این رو مهمترین ماموریت شما به عنوان یک سفیر این است که این خاطرات منفی را به خاطره مثبت تبدیل کنید.
رییس جمهور با اشاره به اینکه قصد ندارد رفتارهای اشتباه انگلیس در رابطه با ملت ایران یادآور شود تصریح کرد: ملت ایران به هیچ کس اجازه دخالت در امور داخلی خود را نمی دهد و امیدواریم دولت انگلیس بتواند اشتباهات خود را جبران کند.
رییس جمهور همچنین درباره موضوع هسته ای کشورمان با تاکید بر اینکه موضوع هسته ای از نظر ملت ایران تمام شده است، گفت: داشتن فناوری صلح آمیز هسته ای حق قانونی و قطعی ملت ایران است و ملت ایران درباره حقوق مسلم خود با کسی مذاکره نمی کند ، البته آمادگی داریم درباره همکاری های بین المللی، حل مشکلات اقتصادی وامنیتی جهان گفتگو کنیم و معتقدیم این موضوعات بدون مشارکت همگانی قابل حل نیست .
وی با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات منطقه خاورمیانه راه حل نظامی جوابگو نیست، تصریح کرد: روش انگلیس و آمریکا را در منطقه اشتباه می دانیم و امیدواریم آنرا اصلاح کنند. رویکرد نظامی اگر چه به ملت های منطقه آسیب می رساند اما در این میان بیشترین آسیب را خود دولت های انگلیس و آمریکا متحمل شده اند .
احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران خواهان توسعه روابط با سایر کشورها برپایه عدالت و احترام متقابل است گفت: دولتهای غربی باید رفتارهای خود را در برابر ملت بزرگ ایران اصلاح کنند.
رییس جمهور اظهار داشت: ایران علاقه مند به داشتن روابط دوستانه با همه کشورها است. متاسفانه کشورهای اروپایی در30 سال گذشته و بخصوص در سالهای اخیر رفتارهایی علیه ملت ایران داشتند. البته باید ببینند که نتیجه رفتارهای آنها چه سودی برایشان داشته است.
احمدی نژاد تصریح کرد: امیدوارم برخی کشورهای اروپایی رفتار خود را در رابطه با ایران اصلاح کنند و بدانند که با چنین رفتارهایی ملت ایران به هیچ عنوان متضرر نمی شود و ملت ایران می داند که چگونه از خود و منافع کشورش دفاع کند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 17084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =