خطر عارضه «گردن پیامکی» بیخ‌گوش‌تان / روش جالب برای درمان زوج‌های نابارور در محیط آزمایشگاهی

در این بسته سلامت متخصصان درباره روش «آی‌وی‌اف» برای درمان زوج‌های نابارور و همچنین عارضه گردن پیامکی برای کسانی‌که از تلفن همراه زیاد استفاده می‌کنند توضیحاتی می‌دهند.

به گزارش خبرآنلاین، در این بسته سلامت متخصصان درباره روش «آی‌وی‌اف» برای درمان زوج‌های نابارور و همچنین عارضه گردن پیامکی برای کسانی‌که از تلفن همراه زیاد استفاده می‌کنند توضیحاتی می‌دهند.

خطر عارضه «گردن پیامکی» بیخ‌گوش‌تان

دکتر احمد موذن زاده، فیزیوتراپیست و رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران با اشاره به بروز آسیب های ستون فقرات گردنی ، شانه و مچ دست بر اثر استفاده طولانی مدت از تلفن همراه، می افزاید: نگه داشتن طولانی مدت تلفن همراه در یک دست، پایین نگه داشتن گردن و تایپ طولانی با یک دست و بویژه داشتن استرس هنگام استفاده طولانی مدت از تلفن همراه منجر به بروز آسیب به مهره های گردن یا گردن پیامکی و نیز آسیب به مچ و شانه می شود.

روش جالب برای درمان زوج‌های نابارور در محیط آزمایشگاهی

دکتر آمنه لاهوتی، جراح زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی می‌گوید: آی وی اف به زوج هایی برای بچه دار شدن پیشنهاد می‌شود که لقاح اسپرم و تخمک در آنها بصورت طبیعی به ایجاد جنین و لانه گزینی در رحم منجر نمی‌شود. بهمین دلیل، استفاده از داروهای هورمونی در خانم در اولین مرحله آی وی اف برای رشد فولیکوهای اولیه داخل تخمدان و آماده سازی آنها برای استخراج و لقاح با اسپرم در محیط آزمایشگاهی ضروری است.

موارد بیشتر :

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1711732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =