سردار در نقطه جوش: نامردی نکنید و روی اعصاب‌مان نروید!

ورزش سه نوشت: امروز اتفاقاتی افتاده که سردار آزمون را بسیار عصبانی کرده است. سردار در این باره به شکل مفصل صحبت کرده است.

هفته دوازدهم لیگ برتر والیبال زنان ایران امروز پیگیری شد و در مهمترین بازی دو تیم سریک و سایپا به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی با نتیجه ۳-۰ به سود تیم گنبدی خاتمه یافت.

با وجود پیروزی مقتدرانه سریک، مالک این تیم و البته ستاره تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه بایرلورکوزن از داوری این مسابقه بسیار عصبانی است. سردار آزمون در گفت و گویی سفره دل خود را باز کرده و به شدت نسبت به داوری بازی امروز سریک مقابل سایپا معترض شده است.

سردار انگار از داوری بازی امروز تیمت خیلی عصبانی بودی؟
آره من داشتم بازی را نگاه می‌کردم. وقتی چنین بازی‌های حساسی بین تیم گنبد که تازه به لیگ برتر آمده و تیمی که مدت‌ها در لیگ برتر بوده برگزار می‌شود، یک خورده نامردی است که به سود تیم میزبان سوت بزنند. سایپا همیشه یک حریف سرسخت چه در والیبال مردان و چه زنان برای گنبد بوده است. برای بار اول بود که من دیدم که داشت دعوا می شد. اینطور داوری اصلاً به درد بازی های حساس نمی‌خورد. از فدراسیون خواهش می‌کنم که یک مقدار برای بازی‌های حساس بانوان وقت بگذارند.

پس خیلی از داوری امروز شاکی هستی!
بله چون واقعا حیف است که چنین بازی‌هایی با داوری بد خراب شود.

در روزهای اخیر در یکی از بازی های لیگ برتر والیبال مردان نیز چنین اتفاقی رخ داد؛ بازی بین دو تیم شهداب یزد و ایفا سرام اردکان که خیلی هم جنجالی شد. در واقع انگار مشکل داوری در والیبال ما جدی است.
بله این اتفاق در بخش مردان هم رخ داده است. من می‌بینم که در بخش مردان این اشتباهات داوری بیشتر اتفاق می‌افتد اما برای اولین بار بود که در والیبال زنان دیدم بازیکنان من حتی صدایشان درآمد. برای بار اول بود که آنها به سمت داور می رفتند و حتی کارت قرمز هم گرفتند. وقتی تیم من جلو است من دلیلی نمی‌بینم که بازیکنان و کادرفنی بخواهند اعتراض کنند پس حتما روی اعصاب و روان آن‌ها رفته اند و اینقدر بد سوت زدند که این اتفاقات افتاده و کارت قرمز دریافت گرفته اند. باید برای داوری ها وقت گذاشته شود. به هر حال ما هزینه می‌کنیم و بازیکنان نیز با جان و دل بازی می کنند و نمی‌خواهیم در امتیازات حساس به خاطر اینکه حریف تیم تهرانی است و سابقه چندین دوره حضور در لیگ برتر والیبال زنان را دارد و همیشه مدعی بوده، بخواهند به نفع آنها سوت بزنند. این اصلا نمی تواند درست باشد.

1788804


حس می کنم تو نگران این هم هستی که چنین اتفاقاتی در مراحل حساس تر برای تیمت تکرار شود و به قیمت از دست رفتن جام برای سریک باشد.
صد درصد. ما چند تا ویدیو داریم که توپ علنا به دست بازیکن حریف می خورد اما داور چهار ضرب بازیکن ما را اعلام می‌کند. خیلی عجیب بود. یه جا هم توپ اصلاً به دست بازیکن ما نمی خورد و به نفع آنها اعلام می کند. واقعاً هر طور که فکر می کنم برای من خیلی داوری عجیب بود. حیفم آمد که در مورد این مسئله با شما صحبت نکنم چون واقعاً ما داریم سالم کار می‌کنیم و بازیکنانم نیز زحمت زیادی می‌کشند بنابراین نمی‌توانیم ببینیم که برای حریف سوت می‌زنند.

تو را کم تر اینقدر عصبانی دیده بودیم.
تیم ما واقعا درست کار می‌کند و بچه ها زحمت می‌کشند. غیر از این ها شما بروید برخورد داور با بازیکنان ما و آنها را ببینید. با بازیکنان حریف بسیار خوب و با بازیکنان ما به بدترین شکل رفتار می کرد. نمی‌شود این داورها حتی در مسابقات مقدماتی هم حضور داشته باشند چه برسد به بازی‌های حساس. بازی های بزرگ داوران خوب می‌خواهد و وقتی داوری نمی‌تواند باید خودش بیاید و انصراف دهد و بگوید تمرکز کافی را ندارم و یا هر چیز دیگری. فدراسیون هم باید کمک کند و در بازی‌های حساس یک داور خوب و سطح اول را بگذارد.
البته تیم تو در نهایت یک پیروزی مقتدرانه دیگر به دست آورد.
به بازیکنان تیم و کادر فنی تبریک می‌گویم و به خاطر تلاش و احساس مسئولیت شان برای بردن سایپا از آنها تشکر می‌کنم. این نشان می‌دهد که بچه ها آماده مسابقات حساس تر مخصوصاً پلی‌آف هستند. به‌خصوص جلوی پیکان که البته ما اخیراً مقابل آن ها شکست خوردیم اما فکر می‌کنم که در آن بازی هم داور به نفع پیکانی‌ها سوت زد و باعث شد آن بازی را واگذار کنیم. امیدوارم دیگر این اتفاقات نیفتد چرا که داوری یک موضوع مهم در همه ورزش هاست.

سردار در آخر در مورد وضعیت خودت هم برای ما بگو؛ آماده بازی برای بایرلورکوزن هستی؟
من آلمان هستم و دارم سفت و سخت با تیمم تمرین می کنم و انشالله آماده هستم تا در اولین بازی به میدان بروم و هیچ مشکلی ندارم.

بیشتر بخوانید:

۲۵۱۲۵۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1715923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =