ایسنا نوشت: اقشار مختلف مردم خاش در استان سیستان و بلوچستان در فصل سرما و سرد سال و در شرایط دشوار یخبندان با مشکلات انبوه سوختی و بی نفتی و نبود و کمبود و گرانی گاز و قبوض نجومی برق مواجه شده اند.

مردم خاش از ضعف های نظارتی و مدیریتی و عملکردی مسوولان این شهرستان به شدت گلایه مند بوده و خواهان مداخله جدی مقامات کشوری برای حل مشکلات در حوزه های تامین سوخت و نفت و گاز هستند.

نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان و استاندار و فرمانداران و مسوولان باید با قاطعیت بیشتری به فکر حل مشکلات مردم باشند و طوری عمل کنند تا موج رضایت مندی مردم شکل بگیرد.

زمستان سرد و یخبندان در خاش و مشکلات سوختی

قیمت لوازم و تجهیزات گرمایشی مانند چراغ و اجاق های برقی رو به فلک کشیده و رشد و جهش ۱۳۰۰ درصدی داشته و در این شرایط دشوار اقتصادی و بی ارزش شدن پول ملی و خالی شدن جیب مردم شاهد فلج شدن زندگی شهروندان در این موقع از فصل سرد سال هستیم.

شهروندان خاش معتقد هستند که از نیمه اول دی ماه سهمیه نفت اعلام شده را به پایان رسانده و در شرایط سرمایی با مشکلات بی نفتی و گرانی قیمت برق و گرانی گاز و نبود سیلندر ارزان و با قیمت دولتی در شهر مواجه شده اند.

برخی از خانوارها که پیگیر دریافت سهمیه نفتی شان بوده اند، اگر شرکت، نفت فروشندگی ها را تامین کند ما هم در توزیع مشکلی نداریم، زیرا خریدهای نفت از سهمیه قبل و سهمیه جدید نفتی را انجام داده ایم، ولی خالی بودن انبارهای نفتی در شرکت نفت شهروندان و جایگاه داران را در مضیقه گذاشته است.

فرماندار شهرستان خاش با اشاره به فصل سرما، برودت و یخبندان هوا و افزایش تقاضای گاز مایع خواستار همکاری مضاعف مسئولین دستگاه های متولی و خدمات رسان در امر تأمین و توزیع سوخت و گاز مایع جهت شهروندان شد.

صاحب گل صالحی در گفت وگو با ایسنا- افزود: گرچه در هفته های اخیر با تلاش ناظرین پرتلاش کارگروه در زمینه توزیع گاز توفیقاتی حاصل شد لیکن این نتیجه کافی نیست و شاهد کوتاهی‌هایی از سوی عاملین فروش، شرکت‌های موظف در توزیع سیلندر گاز مایع و سوءاستفاده واسطه ها هستیم، بنابراین باید نظارت ها تشدید شود تا کپسول گاز با قیمت مصوب و در دسترس به مردم رسیده و از عرضه خارج از شبکه آن جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در حوزه تامین و موجودی گاز مایع شهرستان دارای وضع مطلوبی هستیم با این وجود می بایست برای جذب حداکثری سهمیه گازمایع توسط شرکتهای عامل و توزیع گاز تلاش بیشتری شود.

فرماندار شهرستان خاش تاکید کرد: بازرسی و نظارت مستمر بر شعب توزیع نفت سفید، جایگاه های توزیع گاز مایع و عرضه سوخت باید در دستور کار متولیان قرار گیرد و برخورد جدی با متخلفین شبکه توزیع نفت سفید و نمایندگی های توزیع گاز مایع در اولویت باشد.

صالحی اظهار کرد: اکنون سهمیه ۲ تاسیسات گاز شفق و ایثارگران همانند قبل تامین می شود و میبایست این دو نمایندگی با تقسیم کار نسبت به توزیع عادلانه گاز، تسهیل در دسترسی و جلب رضایتمندی مردم اقدام نمایند.

وی در ادامه بر ضرورت برنامه ریزی جهت توزیع عادلانه و زودهنگام نفت، نظارت بر فرایند حمل و نقل و روند توزیع فروشندگی ها توسط ناحیه نفتی شهرستان تأکید نمود.

فرماندار خاش با تأکید بر اولویت قرار دادن تأمین سوخت خبازی ها و گلخانه های شهرستان ادامه داد: با توجه به افزایش برودت هوا تخصیص سوخت گلخانه ها مدنظر قرار گیرد چرا که چنانچه مواد سوختی این صنف از طریق شرکت پخش و فرآورده های نفتی به موقع تأمین نشود، تولید در این بخش به شدت آسیب می بیند و صدمات جبران ناپذیری به گلخانه ها وارد می شود.

وی در ادامه خواستار نظارت کامل بر روند کاهش مصرف انرژی و سیستم‌های گرمایشی توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی شد.

بیشتر بخوانید:

271

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1720624

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =