حضور سرزده «سلاجقه» در نیروگاه اصفهان/عذرخواهی از مردم به دلیل مازوت‌سوزی!

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور سرزده در نیروگاه شهید منتظری اصفهان از مردم استان به دلیل مازوت سوزی در این نیروگاه عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از صبح امروز به اصفهان وارد شده با حضور سرزده در نیروگاه شهید منتظری اصفهان، اظهار کرد: در روز هوای پاک به عنوان خادم دولت سیزدهم به اصفهان سفر کرده ام تا گشایشی در حوزه زیست محیطی استان صورت بگیرد اما آنچه که از شرایط اصفهان می بینیم شایسته مردم این خطه نیست.

وی ضمن عذرخواهی از مردم اصفهان به دلیل مازوت سوزی و شرایط نامساعد آلایندگی هوا، تصریح کرد: استانی که نقش والا در پیشرفت کشور داشته است؛ از فرودگاه که می‌آمدم احساسم سخت و سنگین بود که به اصفهان بیایم زیرا زاینده رود را، تالاب گاوخونی و هوای این خطه را به چنین روزی کشاندیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست ادامه داد: قانون هوای پاک از سال ۱۳۹۶ ابلاغ شده است و مجموعه سازمان محیط زیست به وظایف خود متعهد بوده اما آنچه که دستگاه نظارتی از انجام مفاد قانون به دستگاه حاکمیتی باید اعلام کند نیاز به پیگیری بیشتری دارد چون طبق بررسی های ما کمتر از ۱۰ درصد این قانون در کشور اجرایی شده است.

وی ادامه داد: وقتی به نیروگاه اصفهان نگاه می کنیم در زمان خود صنعتی پیشرو بوده و با فاصله مناسب از شهر قرار داشته اما توسعه شهر این فاصله را کوتاه کرده و این صنعت همراه با عوامل دیگر آلاینده هوا در اصفهان، هوا را تنفس مردم آلوده کرده اند.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: این صنعت باید به روز شود، امروز با مدیر نیروگاه شهید منتظری صحبت کردم؛ باید با کمک و تسهیلات دولتی بروز رسانی این مجموعه تسریع شود. صندوق ملی سازمان محیط زیست توانایی به روز رسانی این نیروگاه را ندارد اما باتوجه به استقبال مدیریت نیروگاه مبنی بر به روز رسانی مجموعه می توانیم از کمک های دولتی برای این امر بسیار مهم که به سلامت مردم اصفهان وابسته است کمک کنیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: برای به روز رسانی این مجموعه اعتباری ۲۰ هزار میلیارد تومانی نیاز داریم تا علاوه بر دانش بنیان شدن این مجموعه راندمان تولید نیروگاه شهید منتظری افزایش و مصرف آب کاهش یابد.

سلاجقه خاطرنشان کرد: این امر مهم با همکاری وزیر نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست میسر خواهد شد؛ دولت سیزدهم به دنبال کسب درآمد از آلایندگی نیست و تلاش می کنیم آلایندگی را تا حد ممکن در کشور کاهش دهیم.

سلاجقه افزود: درمورد مازوت سوزی سال گذشته با وزیر نفت قرار شد تهاتری اتفاق افتد آنجا یک جلسه مشترک انجام دهند؛ می خواستیم‌ امسال جشن عدم مازوت سوزی را در اصفهان داشته باشیم و قرار بود شازند هم همین باشد اما نشد؛ این مهم را پیگیری می‌کنم.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1721075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =