اسدالله بادامچیان می‌گوید ائتلاف دو جریان انحرافی و فتنه به دلیل منافعشان است.

 اسدالله بادامچیان قائم مقام حزب موتلفه که در کافه خبر حضور یافته بود در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی ائتلاف جریان فتنه و انحرافی، گفت: اینها یک نقاط فاصله‌ای با هم دارند و یک نقاط مشترک و البته نقاط منفعتی بین آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: نقاط تمایز آنها از یکدیگر، مبنای تفکرشان است.اصلاح‌طلبان عموما تفکر لیبرالی دارند، ولی جریان انحرافی به دنبال ترویج ملی‌گرایی است. اگر یادتان باشد آقای مرعشی زمانی می‌گفت ما حزب کارگزاران«لیبرال دموکرات‌های مسلمان» هستیم. از آن طرف، مسئول آموزش حزب اعتمادملی می‌گفت ما «سوسیال دموکرات مسلمان» هستیم. در عین حال  هر دو گروه می‌گفتند  که ما در خط امام هستیم البته روشن است که هر دوی اینها با خط امام مغایر است. زیرا امام با لیبرال دموکراسی و سوسیال دوکراسی هیچ ارتباطی نداشت. بنابراین، یک تفاوت بینشی بین جریان انحرافی و اصلاح طلبان وجود دارد.

 بادامچیان نقطه اشتراک این دو جریان را در تمایل به رسیدن به قدرت دانست و اظهار داشت: هر دو می‌خواهند به قدرت برسند و در مسیر رسیدن به قدرت شیوه کارشان این است که به هر نحوی که شده قدرت را قبضه کنند، ولو اینکه صلاحیت نداشته باشند. لذا به محوریت احراز صلاحیت که شورای نگهبان است، هر دو معترض هستند. علاوه بر این هر دو در اینکه جریان اصولگرایی را مقابل خود را می بینند، مشترک هستند.

وی اشتراک دیگر این دو جریان را بی رغبتی مردم به آنها دانست و افزود: بنابراین فکر می‌کنند باید از راه‌هایی حرکت کنند که به آن هدفی که می‌خواهند برسند. در این شرایط، طبیعی است که این دو گروه به هم نزدیک شوند. البته این را هم باید گفت که افرادی که در این دو جریان هستند، متفاوتند. به همین علت آنها در درونشان یک انسجام کامل ندارند، خصوصا در مواردی که اصولگرایان موفقیت‌هایی دارند.

نماینده مردم تهران در مجلس هشتم وضعیت اصلاح طلبان در انتخابات مجلس نهم را هم به چند دسته تقسیم کرد و خاطر نشان ساخت: همین الان در اصلاح‌طلبان می‌بینید که برخی دنبال تحریم انتخابات هستند، برخی با حفظ مواضع گذشته  قصد حضور در انتخابات را دارند. گروهی معتقدند مواضع گذشته را رها کنیم و جبران کنیم. بعضی هم می‌گویند اصلا در چارچوب نظام حرکت می‌کنیم. بعضی هم می‌گویند مدتی کمی سکوت کنیم تا ببینیم چه می‌شود.

متن کامل این مصاحبه را اینجا بخوانید.

/29212

کد خبر 172858

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =