مقامات فرانسوی اعلام کردند انفجار در یکی از تاسیسات هسته ای این کشور بدون انتشار مواد رادیو اکتیو بوده است.

سی تی وی گزارش داد: ای.اس.ان(ASN) می گوید انفجار رخ داده در تاسیسات مارکول در منطقه لانگودوک-روزالین در جنوب این کشور در داخل یکی از کوره هایی که در آنجا بازمانده های سوخت هسته ای ذوب می شده رخ داده و بدلیل اینکه انفجار کاملا داخل کوره بوده، بنابراین نگرانی در مورد انتشار مواد رادیو اکتیو وجود ندارد. بدین ترتیب بازمانده های هسته ای با تکنیک مخصوص در این کوره ذوب می شده اند.

در این حادثه یک نفر از تکنسین های داخل کوره کشته شده و 4 نفر زخمی شدند که حال یک نفر از آنان وخیم گزارش شده است.

گفته می شود مارکول نیروگاه کامل تولید هسته ای نیست و صرفا تاسیسات هسته ای است که کارهای دیگری در خصوص سوخت هسته ای در آنجا صورت می گیرد و کار اصلی آن انهدام ابزارهای هسته ای مرتبط با راکتور و نیز تولید تریتیوم است.

فرانسه با داشتن 58 راکتور و با جمعیت 65 میلیون نفر بیشترین تعداد راکتورهای هسته ای را در اختیار دارد و بعد از بحران هسته ای فوکوشیما مردم این کشور نگران بوده و دولت قرار است برنامه تست ریسک نیروگاه ها را به اجرا بگذارد تا به مردم خود نشان دهد که خطری آنها را تهدید نمی کند.

/5656

کد خبر 172873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • رضا IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۱
  0 1
  آهای سارکوزیه بچه.یک دروغی بگیدکه باعقل جوردربیاد.اگه به قول شمانشت موادرادیواکتیو صورت نپذیرفته!!. اگه انفجارداخل کوره ذوب صورت گرفته وکاری به محیط بیرونی نداشته!!!پس اون کشته وزخمی هاازکجاترکش خوردن؟؟ نکنه اونهاهم باموادهسته ای داخل کوره ی ذوب بودن؟؟خودتی...درسته فکر میکنی دنیاجنگله توهم رئیسش.ولی قرارنیست فکرکنی که همه موجودات جنگل گوشهاشون مثل خودت بلنده
 • ناصر . از نطنز IR ۲۰:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۶/۲۲
  0 1
  ایول رضا جون.خوب زدی تو دهنشون. راستی چه خبر از سفرهای پسر قذافی به فرانسه. آقا مطمئنید سفرهاش و برخی روابطش با برخی ها توی فرانسه فقط مربوط به قدیم وقبل از ازدواج بوده؟؟ آخه تا همین اواخر هم که اون ناقلا به ملاقات سارکوزی و(....)میرفت!!(بدون شرح) سارکوزی جون. مطمئنی اون هم دیدارهاش بدون نشتی بوده؟