۰ نفر
۱۶ آبان ۱۳۹۰ - ۱۶:۳۸

فرانسه که اولین رتبۀ تولید برق هسته ای در جهان را دارد، به شدت به تولید برق هسته ای وابسته است و این مسئله مشکلات زیادی را برای این کشور در آینده به دنبال خواهد داشت.

بسیاری از کشورهای اروپایی بعد از حادثۀ سونامی ژاپن و انفجار در مراکز هسته ای این کشور، در حال فاصله گرفتن از تولید برق هسته ای هستند. اما برای فرانسوی ها این مسئله تقریبا امکان پذیر نیست. طبق اعلام رسمی مقامات، در صورت فاصله گرفتن فرانسه از تولید برق هسته ای قبوض برق شهروندان تا 50 درصد افزایش خواهد یافت.
این خبر که از سوی اتحادیه برق فرانسه منتشرشد می افزاید در صورتی که فرانسه قصد داشته باشد منابع تولید برق خود را افزایش دهد و از برق هسته ای فاصله بگیرد باید تا سال 2030 در حدود 382 میلیارد یورو در سایر منابع سرمایه گذاری کند تا بتواند چند درصد از تولید برق هسته ای خود را به سمت سایر منابع سوق دهد. در صورتی که فرانسه تا سال 2030 همچنان تا 70 درصد به برق هسته ای وابسته باشد و تنها 30 درصد، خود را وابستگی برهاند، باید بیش از 322 میلیارد یورو در سایر منابع تولید برق سرمایه گذاری داشته باشد.
فرانسه در میان کشورهای جهان بیشترین وابستگی را به برق هسته ای دارد و تنها کشوری است که تولید سوخت هسته ای در آن از ابتدای روند تولید تا آخرین مرحله در آن صورت می گیرد. /263/39

 

لوموند/7 نوامبر 2011
ترجمه: زهرا خدایی

 

 

کد خبر 183540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام IR ۱۳:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۸/۱۷
    2 0
    مگه قبض برق ما 500% اضافه شد چی شد بزار مال اونا هم بشه