پس لرزه‌های مسمومیت سریالی دانش‌آموزان قم / بالاخره سکوت وزیر آموزش‌وپرورش شکست

تسنیم نوشت: وزیر آموزش و پرورش گفت: در ماجرای مسمومیت دانش‌آموزان قم، شاهد شایعات هستیم در حالی که مشکلی وجود ندارد و دانش‌آموزان می‌توانند به مدارس بروند.

یوسف نوری؛ وزیر آموزش و پرورش امروز اظهار کرد: به دوستان عزیزم در رسانه که یکی از ارکان فرایند تربیت هستند، می‌گویم که کرونا هم به واسطه همین شتاب یا برجستگی شایعاتی که وجود داشت، باعث تعطیلی مدارس شد.

وی افزود: البته سلامت دانش‌آموزان برای ما بسیار مهم است ولی به گونه‌ای افراطی اقدام و منجر به تعطیلی مدارس شد، در حالی که در سایر کشورهای دنیا وضعیت اینگونه نبود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در شهر قم، بررسی‌های ما و جلسات با استاندار و مسئولان محلی نشان داد که ماجرای باز نشدن مدارس به دلیل مسمومیت دانش‌آموزان بیشتر تحت تاثیر شایعات است.

نوری بیان کرد: استاندار قم گفتند، از دیروز مدارس باز شدند و این هم دلیل خوبی بود که بگوییم بخش زیادی از مشکلات ناشی از شایعاتی بود که دانش‌آموزان را دچار ترس و نگرانی کرد.

وی ادامه داد: مشکلی برای بازگشایی مدارس نیست البته دیروز هم در تعدادی از مدارس این بو احساس شده بود و تعدادی از دانش‌آموزان به بیمارستان رفتند البته برخی بیماری زمینه‌ای داشتند که نیاز به بستری بود اما شایعه کردند یک نفر از دانش‌آموزان فلج شد، بیشتر این موضوع تحت تاثیر شایعات است و من خواهش دارم که رسانه‌ها به ما کمک کنند، اثر شایعات منفی از بین برود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: آقای دکتر عین‌اللهی؛ وزیر بهداشت برای نظریه نهایی امروز به قم می‌روند و به ما این خبر خوش را دادند که مشکل نیست و این خبر را مجددا تایید می‌کنند که دانش‌آموزان ما در مدرسه حضور پیدا کنند.

پس لرزه‌های مسمومیت سریالی دانش‌آموزان قم / بالاخره سکوت وزیر آموزش‌وپرورش شکست

بیشتر بخوانید:

مسمومیت انکار شد، علت بستری‌ها، بی‌پاسخ ماند! / فرماندار قم به والدین معترض علیه «سریال مسمومیت دانش‌آموزان» چه گفت؟ + عکس‌ها

تداوم مسمومیت سریالی ‌دانش‌آموزان در مدارس قم/ امروز ۳۷ دانش‌آموز دیگر مسموم شدند

مسمومیت دانش آموزان؛ این بار در تهران/ جزئیات بیشتر

۲۳۳۲۳۶

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1731912

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =