عکس | دعوا بر سر سلاح مخوف هیتلر پس از ۸۰ سال!

ارتش هیتلر بنا داشت هواپیمایی برای بمباران آمریکا بسازد. انتشار مطلبی در این باره با واکنش جالب کاربران خبرآنلاین روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از جمله طرح‌های بلند پروازانه ارتش هیتلر در جنگ جهانی دوم ساخت بمب‌افکنی استثنایی برای بمباران نیویورک بود. این طرح البته به سرانجام نرسید اما انتشار گزارشی درباره آن بحث داغی میان کاربران خبرآنلاین برانگیخت. گزارشی که در بخش هایی از آن می خوانید:

در یک قدمی بمب افکن قاره پیما!

به‌نظر می‌رسد «هرمان گورینگ»، فرمانده کل وقت نیروی هوایی آلمان دستیابی به بمب‌افکنی با قابلیت پرتاب ۴.۵ تن بمب روی نیویورک را در سر داشت. به‌عقیده او، با چنین اقدامی می‌توانستند جایی برای هیچ‌گونه زورگویی باقی نگذارند. البته تا سال ۱۹۴۲ نازی ها به فناوری ساخت چنین بمب‌افکنی دست پیدا نکرده بودند و در راستای اجرای بلندپروازی‌های خود، به وزارت هوانوردی آلمان دستور کار روی برنامه «Amerika Bomber» برای نیروی هوایی لوفت‌وافه را دادند.

سلاح خارق‌العاده هیتلر برای نابودی آمریکا / عکس

حالا دقیقاً آلمانی ها می‌خواستند به چه چیزی برسند؟ آن‌ها به‌دنبال توسعه یک «فضاپیمای زیرمداری مبتنی بر راکت» بودند که بتواند از اقیانوس اطلس بگذرد و هر قسمتی از خاک ایالات متحده آمریکا را بمباران کند. در نهایت، صحیح و سالم به پلتفرم خود برگردد تا دوباره برای ماجراجویی‌های شرورانه بعدی به‌کار گرفته شود! اینجا بود که «اوگن سانگر»، مهندس حوزه هوانوردی اتریشی و «ایرین بردت»، ریاضی‌دان طرح خود را برای پرنده نقره ای، فضاپیمای عجیب نازی ها ارائه کردند.

مشخصات فضاپیمای بلندپروازانه نیروی هوایی آلمان

این دو متخصص این ایده را مطرح کردند که اگر هواپیمای آن‌ها بتواند به فضای زیرمداری برسد، می‌تواند با پرواز آرام‌آرام به سمت پایین، در زاویه مناسب وارد اتمسفر زمین شود. سپس روی سطح با پرش‌های کوتاه حرکت کند تا به مقصد یعنی نیویورک برسد و بمباران نیویورک را به‌عنوان ماموریت خود بالاخره عملی کند. اگر این پرش‌های کوتاه کمی گُنگ به‌نظر می‌رسند، به‌زبان ساده باید گفت که چیزی شبیه به پرش‌های یک تکه‌سنگ روی سطح آب را تداعی می‌کنند.

این فضاپیمای عجیب نازی ها ابتدا از یک ریل ۳ کیلومتری با پشتیبانی یک موتور راکت با سرعت ۱۹۳۰ کیلومتر بر ساعت راهی آسمان می‌شد. پس از به پرواز در آمدن، با استفاده از موتورهای راکت خود، تا ارتفاع بیش از ۱۳۵ کیلومتری با سرعت بیش از ۲۱ هزار کیلومتر بر ساعت حرکت می‌کرد. نهایتاً با ارابه فرود و چرخ‌هایی که برای آن تدارک دیده شده بود، می‌توانست در چین تحت کنترل ژاپن فرود بیاید و از آنجا به آلمان بازگردد تا برای دفعات دیگر استفاده شود!

جدل بر سر دیکتاتوری که حدود ۸۰ سال قبل خودکشی کرد!

پیشرفت‌های خارق‌العاده آلمان و افسوس برای استفاده نادرست از این پتانسیل عظیم در کامنت‌های کاربران به وضوح دیده می‌شد.

  • کاربری بی‌نام در این رابطه نوشت: «افسوس انفجار مهندسی در جهان با جنگ جهانی ساختگی به باد رفت وگرنه هیچ پیشرفت چشمگیری بدون ایده های آلمانی الان هم پا نگرفته! فضاپیما، آپولو؛ بدون سرنشین، بالستیک، هسته ای، رادارگریز، B۲، رادار آرایه ای، مخابرات راه دور، بیسیم، آب سنگین، پیوند اعضا، ژنتیک، شیمی، داروسازی، ... اصلا ادم نمی دونه اون زمان ۱۹۳۰چطور یهو به این همه دستاورد علمی رسیدن.»
  • خواننده ای ناشناس هم در نظری مشابه نوشت: «آلمان با آن همه پیشرفت که در سالهای ۱۹۴۰ حاصل شده بود وبسیاری از آن پیشرفت ها حتی بعد از ۸۰ سال بعید به نطر میرسد اگر هیتلر دست به تجاوز نمی زد امروز آلمان حرف اول را در جهان میزد و آنچه برای جهانیان موجب عبرت است تجاوز گر هر چه پیشرفته هم باشد محکوم به شکست است.»
  • فرهاد در این باره نوشت: «نمی خوام از آلمان طرفداری کنم ولی واقعا تاثیر زیادی تو پیشرفت امروز دنیا داشتن. نکته جالبش اینکه فرانسه و انگلیس و متفقین به آلمان اعلان جنگ دادن و به آلمان حمله کردن ولی همیشه آلمان رو به عنوان شروع کننده و مقصر جنگ جهانی معرفی می کنن! و اگه خوب ببینیم جنگ با شوروی هم که خودش یه قدرت استعماری و متجاوز بود و یهودیا توش نفوذ زیادی داشتن به نوعی یه جنگ پیشگیرانه و پیشدستانه می تونه قلمداد بشه قبل از اینکه مثل انگلیس و فرانسه به آلمان حمله کنن.»

جدای از این نکته بحث داغی درباره آینده جهان در صورت پیروزی هیتلر و نازی‌ها هم میان کاربران درگرفت که نکاتی جالبی در آن مطرح شده است.

  • دارا می‌گوید: «هرکی پیروز و ثروتمند میشه شرارت میکنه چه بسا آلمان پیروز میشد الان از آمریکا هم شرورتر بود.»
  • حسام نوشته است: «حیف که هیتلر اشتباه ناپلئون رو تکرار و به روسیه حمله و سرمای کشنده سیبری ارتش قدرتمندش را نابود کرد که اگر نبود این اشتباه مهلک، الان دیگر آمریکا شیطان بزرگ وجود نداشت و انگلیس روباه مکار هم مثل آمریکا نابود میشد، غده سرطانی اسراییل اصلا تشکیل نمیشد.....»
  • امیر در نقطه مقابل می‌گوید: «هیتلر اگه بود الان کره زمینی وجود نداشت اگر که جنگ رومیبرد الان همه کشورها رو زیر سلطه داشت و بقیه کشورها رو برده میکرد.»
  • حامد پارسا هم تقریبا نظر مشابهی دارد: «در نظر داشته باشیم که شرارت آمریکا بعد از پیروزی در جنگ دوم ، شروع شد. پس شاید اگر هیتلر پیروز میشد ، حالا شاهد شرارت های آلمان نازی در سراسر جهان بودیم.»
  • بی‌نام نوشت: «کاش هیتلر پیروز میشد ما هم الان وضعمان بهتر بود.»
  • محمدمهدی در پاسخ بی‌نام نوشته است: «نه بابا اصلا اینطور نبود اگه هیتلر هم پیروز میشد بازم به متحدینش خیانت میکرد مثل آمریکا و روسیه که الان با هم دشمن شدن.»

اگر دوست دارید درباره طرح ساخت بمب افکن برای بمباران آمریکا بیشتر بدانید، گزارش «سلاح خارق‌العاده هیتلر برای نابود کردن آمریکا» را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید:

۵۸۵۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1741116

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =