عصرایران نوشت:

در ادامه تحرکات ضد ایرانی اسرائیل ،این رژیم تا پایان سال جاری میلادی هواپیماهای بدون سرنشینی را عملیاتی می کند که قادر است بر فراز ایران عملیات شناسایی یا حتی حمله موشکی انجام دهد. 

روزنامه اسراییلی جروزالم پست با انتشار گزارشی نوشت که هواپیمای بدون سرنشین ( هرون تی پی - HERON TP) که بزرگ ترین هواپیمای بدون سرنشین تولیدی صنایع هوافضای اسراییل است تا پایان سال جاری میلادی این رژیم را قادر می سازد بر فراز آسمان ایران  پروازهای شناسایی انجام دهد. 

طول بال این هواپیمای بدون سرنشین که قادر به حمل 1 تن بار است ، 26 متر است و از این نظر با هواپیمای بوئینگ 737 قابل مقایسه است. 

این هواپیمای بدون سرنشین قادر است 45 ساعت بدون وقفه پرواز کند و نیز می تواند برای انجام عملیات های محدود موشک حمل کند.

همچنین این هواپیما قادر است در  شرایط آب و هوایی مختلف عملیات انجام دهد و قابلیت فرود اتوماتیک دارد. 

گفته می شود فرانسه با انعقاد قرار دادی به ارزش 500 میلیون دلار درخواست خرید چند دستگاه از این هواپیماهای بدون سرنشین را داده است . 

 آلمان نیز با امضای قرار دادی با شرکت هوافضای اسراییل تمایل خود را برای استفاده از فناوری اسراییل برای تولید هواپیماهای بدون سرنشین ابراز کرده است. 

اسراییل تکنولوژی تولید هواپیماهای بدون سرنشین خود را وامدار آمریکا است و یکی از نگرانی های واشنگتن در زمینه فناوری هواپیماهای بدون سرنشین ، دراختیار قراردادن این تکنولوژی از سوی اسراییل به کشورهای ثالث است.

/2727

کد خبر 174128

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =