۰ نفر
۲۹ شهریور ۱۳۹۰ - ۰۴:۴۰

30 شهریور، 21 سپتامبر، روز جهانی آلزایمر است. رئیس انجمن جهانی آلزایمر به مناسبت روز جهانی آلزایمر ۲۰۱۱ پیامی منتشر کرده است.

به گزارش خبرآنلاین در پیام دیزی آکوستا آمده است: 

هر سال که می گذرد من به خوبی می بینم که چگونه حرکت جهانی دمانس، حجم و کیفیت اطلاع رسانی را در روز جهانی آلزایمر، ۲۱ سپتامبر گسترش می دهد. این فعالیت نه فقط اطلاعات افزوده ای در اختیار منطقه، سطح کشور ها و جهان قرار می دهد بلکه مشکلات اجتماعی، بهداشت و اقتصادی را که این بیماری بدنبال دارد را نیز پر رنگ تر نمایان می کند. 

در حال حاضر ۳۶ ملیون نفر با بیماری دمانس زندگی می کنند. به همین دلیل نیاز داریم این بیماری بیشتر معرفی شود تا بتوان خدمات پزشکی و حمایتی را بهبود بخشید.

با این حال این ارقام, چشم انداز نا امید کننده ای را ترسیم می کنند. ولی ما باید چهره های فعال دمانس را به خاطر داشته باشیم؛ از مراقبین گرفته که با کار طاقت فرسای خود از افراد مراقبت می کنند تا محققین و دانشمندان که با صرف وقت زیاد دانش ما از بیماری را افزایش می دهند تا بلکه درمان بهتری برای بیماری دمانس بجویند.

از همه مهمتر، افراد مبتلا به بیماری دمانس هستند که به جای آنهایی که دیگر نمی توانند حرف بزنند، صحبت می کنند. در روز جهانی آلزایمر ۲۰1۱ ، دل ما به شماست و سپاسگزاریم . امیدواریم که تلاش شما همچنان ادامه یابد.

من برای تمامی انجمن های عضو انجمن جهانی بیماری آلزایمر و تمام آنهایی که برنامه های مفصلی در سراسر دنیا برای این روز تدارک دیده اند، آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم که نتایج ارزنده این اطلاع رسانی، منافع طولانی مدت برای بیماران و مراقبین آنها به همراه داشته باشد.

4747

کد خبر 174209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =