ایسنا نوشت:

غلامحسین الهام در نشست هم‌اندیشی بیداری اسلامی با حضوراساتید بسیجی در دانشگاه تهران گفت: جمهوری اسلامی بر سه نکته مهم تکیه دارد که در ایجاد و دوام انقلاب نقش کلیدی داشته‌اند اسلام، امام(ره) یا رهبری دینی مقبول و اراده ملت، این عناصر؛ به ویژه رهبری دینی بسیار مهم و موثر بوده است.

وی با بیان این‌که امام(ره) اداره انقلاب را متکی به اراده خود نکرد، افزود: امام(ره) با نظام سازی و ایجاد نهادهای مدنی و قانونی و به ویژه تدوین قانون اساسی انقلاب را پایدار کرد.  در قانون اساسی سه عنصر مهم یعنی اصالت اسلامی در همه شئون، استفاده مفید از تجارب بشری و اقتضاعات بومی با یکدیگر تلفیق شده و این عناصر باعث شد وحدت ملی و سرعت پیشرفت کشور و امنیت عمومی تا حد بالایی تثبیت شود.

گزیده سخنان وی به این شرح است:

  • هیچ گاه در ایران منشاء اختلاف، چالش یا درگیری‌ها امنیتی نبوده است. چالش‌هایی که گاه به عنوان اختلافات دینی و مذهبی مطرح شده است، با پشتیبانی استکبار جهانی به ویژه آمریکا بوده است.
  • تجربه انقلاب اسلامی ایران در اختیار امت های اسلامی قرار دارد، فرصت پیش آمده برای ملت‌های مسلمان مهمترین فرصت تاریخی است ،اگر این فرصت از دست برود، معلوم نیست دوباره اعاده شود.
  • اتکا و اعتماد به کسانی که در ایجاد،‌ تقویت و استمرار دیکتاتوری دست داشتند، اشتباهی بزرگتر از حفظ دیکتاتورها خواهد بود ،گمان می‌کنم این تهدید تهدیدی بزرگی خواهد بود.

/2929

کد خبر 174215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =