نرم‌افزار چند رسانه‌ای بیداری اسلامی با بخش‌های مختلف ویژه همین عنوان به 3 زبان فارسی، انگلیسی و عربی توسط مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی تولید و منتشر شد.


به گزارش خبرآنلاین، این نرم‌افزار علاوه بر مقدمه‌ای که دکتر علی اکبر ولایتی آن را نگاشته، حاوی مطالبی از بنیانگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) است که همراه با بخش‌های «بیداری اسلامی در کلام رهبر، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه، بیداری اسلامی عامل تهدید قدرت های بزرگ سلطه‌گر، ترفندهای استکبار در مقابله با بیداری اسلامی رهبر انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی و مسئله فلسطین، آمریکا و بیداری اسلامی، ایستادگی و استحکام جمهوری اسلامی ایران عامل بیداری مسلمین، پیام‌های بیداری بخش رمز بیداری اسلامی، نقش فرهیختگان جهان اسلام در بیداری اسلامی، بیدار باش رهبر انقلاب اسلامی به مصر و ملل منطقه» به همراه کلیپ های مختلف با موضوع بیداری اسلامی و فیلم بیانات رهبر معظم انقلاب در اولین اجلاس بین‌المللی بیداری اسلامی آورده شده است.

ولایتی در مقدمه این نرم‌افزار با مرور تاریخ استعمار در کشورهای اسلامی نوشته است: «اطلاق بیداری اسلامی به این خیزش کاملاً معنادار و این اصطلاح کاملاً با مسمّی است زیرا اگر غفلت حکومت ها و متفکرین جوامع اسلامی نبود، بیگانگان این طور به سرنوشت مسلمانان مسلّط نمی شدند.

بنابراین یک معنای این اصطلاح بیدار شدن از خواب غفلت و به خود آمدن است. به خود آمدن یعنی به خویشتن اسلامی خویش بازگشتن که در حقیقت به معنای احیای ارزش های اسلامی است. عثمان دان فودیو معلم نیجریه ای در غرب افریقا، امیر عبدالقادر در الجزایر، عمر مختار در لیبی، محمد عبده و حسن البنا و سید قطب و محمد غزالی در مصر، عبدالرحمن کواکبی در شام، رهبران تنظیمات در عثمانی، شیخ شامل داغستانی در قفقاز، باسمه چی ها در ماوراءالنهر، سید احمد خان، شاه ولی الله دهلوی، ابوالکلام آزاد، علامه اقبال و محمد علی جناح در شبه قاره، شیخ محمد حسین آل کاشف الغطاء در عراق، عزالدین قسام و حاج امین الحسینی در فلسطین و سید محمد مجاهد اصفهانی، میرزا محمد حسن شیرازی، میراز محمد تقی شیرازی، حاج ملا علی کنی، شیخ فضل الله نوری، آخوند خراسانی، محمد حسین نائینی، سید جمال الدین اسدآبادی، سید حسن مدرس و آیت الله کاشانی از ایران نمونه هایی از بزرگان جهان اسلام هستند که در برابر استعار بپاخاستند و برای مدتی پرچم بیداری اسلامی را بدوش کشیدند لیکن نقش امام خمینی(ره) و سهم ایشان در ایجاد موج جدید بیداری اسلامی بسیار متفاوت از دیگران بوده است.»

وی در بخش دیگری از این مقدمه تاکید کرده است: «از عنایات خاصه الهی این بود که خلف صالح حضرت امام (ره)، حضرت آیت الله العظمی خامنه ای همان راه امام را با صلابت پیش گرفتند و ادامه دادند. از شگفتی ها این است که در آغاز رهبری ایشان شاهد فروپاشی شوروی سابق و اردوگاه شرق از یک طرف و حمله اول آمریکا به عراق از سوی دیگر بودیم.

ماجرای 11 سپتامبر و متعاقباً اشغال افغانستان و عراق توسط آمریکا و حمله رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و غزه و اخیراً آغاز امواج جدید بیداری اسلامی در جهان عرب که هرکدام به جای خود حادثه ای بزرگ در تاریخ معاصر اسلام و جهان است، در زمان رهبری حضرت ایشان رخ داده است. فشار غرب برای متوقف کردن ایران در امر فناوری هسته ای و به‌دنبال آن تحریم های اقتصادی همگی در همین دوره بوده است. مدیریت بسیار قوی ایشان در بحران های مزبور که باید مسئله هدفمند کردن یارانه‌ها و رها کردن ایران از اقتصاد دولتی را هم به آنها اضافه کرد، مدیریتی مثل زدنی در تاریخ ایران و جهان اسلام است.

علی‌رغم مشکلاتی که سلطه جویان جهانی که دشمنی ریشه ای با اسلام و جمهوری اسلامی دارند بر جهان اسلام و ایران تحمیل کرده اند، از آغاز امواج جدید بیداری اسلامی در کشورهای عربی، ایشان رأساً هدایت افکار عمومی ایران و جهان اسلام را برای حمایت از این امواج بیداری و جلوگیری از انحراف آنها به عهده گرفته اند و با موفقیت آن را به پیش می برند.»

علاقمندان برای تهیه این نرم‌افزار می‌توانند با شماره تلفن‌های 02166410649 و یا 09195593732 تماس حاصل نمایند.

6060

کد خبر 173838

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =