پنج کتاب «خدا حافظ کرخه »،«من سرباز هخامنشی هستم»، «حماسه یاسین»، «نونی صفر» و «زندگی خوب بود» نوشته حسن رحیم پور در آستانه هفته دفاع مقدس از سوی سوره مهر تجدیدچاپ شد.

به گزارش خبرآنلاین، کتاب «خداحافظ کرخه» نوشته داوود امیریان است. کتاب از 4 بخش تشکیل شده است و هر بخش شامل چند فصل. موضوع این کتاب جنگ ایران و عراق است. هر فصل این کتاب به موضوعی خاص اشاره دارد و به طور سلسله وار پشت سر هم می آیند و یک داستان را شکل می دهند.

مجموعه داستانی «من سرباز هخامنشی بودم» هم شامل 66 داستانک از حسین علی جعفری است که نویسنده سعی کرده در این داستان ها به ابعاد مختلف دوران جنگ تحمیلی بپردازد. هر داستان یک موضوع و شخصیت مستقل دارد که در برخی از آن ها پیامدهای این اتفاقات بعد از جنگ نیز روایت می شود.

از نکات جالب این مجموعه داستان این است که نویسنده سعی کرده در این مجموعه از خاطرات رزمندگان جنگ تحمیلی مخصوصا رزمندگان سمنان در نوشتن این داستان ها بهره بگیرد.

کتاب بعدی که با موضوع خاطره نگاری جنگ منتشر شده، کتاب «نونی صفر»، خاطرات خودنوشت سید حسن شکری است که نویسنده در این کتاب به شرح خاطرات سه عملیات والفجر8 (سه راه نمک)، کربلای 1(سنگ شکن) و عملیات تکمیلی کربلای 5 (نونی صفر) که در آن ها حضور داشته، پرداخته است.

«نونی صفر» در واقع خاطرات یک رزمنده ایرانی از ایام حضور در جبهه های جنگ ایران و عراق در عملیات هایی چون والفجر8 (سه راه نمک)، کربلای 1(سنگ شکن) و عملیات تکمیلی کربلای 5 (نونی صفر ) است.

«حماسه یاسین» عنوان کتاب بعدی است که در آن حجت الاسلام سید محمد انجوی نژاد از رزمندگان گروه غواصی گردان یاسین و گروهان قهار به روایت خاطرات خود به صورت روایی پرداخته است.

کتاب خاطراتی است از همرزمان گردان نوح، گروهان ستار، اسماعیل قاآنی، فرماندگان لشکر 21 امام رضا (ع)، گردان یاسین، شهید امیر نظری، معاون گردان یاسین و معاون تخریب لشکر 21 امام رضا (ع)، شهید خلیل محدثی فرمانده گردان یاسین که بیشتر خاطرات بر اساس این بزرگان و حوادث گردانها و شهادت شهیدان گردانها است.

آخرین کتابی که سوره مهر منتشر کرده، کتاب «زندگی خوب بود»؛ خاطرات پانزده روزه حسن رحیم پور از ماموریتش در یک بیمارستان صحرایی است که سوره مهر این کتاب را برای پنجمین بار منتشر کرد.

نویسنده کتاب «زندگی خوب بود» تلاش کرده خاطرات 15 روزه خود را از ماموریتی که در یکی از بیمارستان صحرایی در منطقه بُستان با سِمَت مسئول بانک خون در مقدماتی عملیات والفجر داشته، بیان کند.

هموطنان تهرانی برای تهیه این کتاب‌‌‌‌ها کافیست با شماره 88453188 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند.

6060

کد خبر 174424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =