کارگردانی که فکر می‌کرد کارش اعتراض برانگیزد اما نشد

اشکان درویشی، کارگردان و تهیه‌کننده نمایش «فیش‌آباد» با موضوع فیش‌های حقوقی نجومی می‌گوید حسرت به دلش ماند در یکی از ۲۰ شب اجرایش یکی از مسئولان بیاید جلوی سالن شهرزاد، توی دهنش بزند و بگوید حقوق نجومی چند سال است که جمع شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مشاور رسانه‌ای نمایش، اشکان درویشی کارگردان و تهیه‌کننده نمایش «فیش آباد» در شب پایانی اجرا ضمن تشکر و قدردانی از تمام دست‌اندرکاران این نمایش گفت: «خوشحالم از اینکه «فیش آباد» به عنوان یک دغدغه اجتماعی روی صحنه رفت و ناراحت از اینکه مدتش کوتاه بود، ۲۰ شب برای طرح این مسئله بزرگ خیلی کم و کوتاه است.»

وی عنوان کرد: «در طول این ۲۰ شب، در پایان اجرای هر شب، آن اجرا به یک کودک کار به عنوان قهرمانی از خانواده‌های بی‌بضاعت تقدیم می‌شد که بدعتی در تئاتر بود که با استقبال خودجوش مردم نیز همراه شد. یکی از دوستان خبرنگار و یکی از حضار در مورد این حرکت زیبا اعتراض و انتقاد داشتند که چرا این بچه ها را روی صحنه می‌آورید، شاید خجالت بکشند. اتفاقا جوابم به همه دوستان عزیز این است که چرا باید وقتی تشویق می‌شوند که دارند با شرافت برای امرار معاش خانواده‌شان تلاش می‌کنند، خجالت بکشند؟!»

درویشی ادامه داد: «اتفاقا این قهرمان‌ها دارند با شرف و غیرت کار می‌کنند، پول حلال که خجالت ندارد، اگر فردی از بیت‌المال اختلاس می‌کند و رانت و پول حرام به‌دست می‌آورد، باید خجالت بکشد، نه این قهرمان‌های کودک و نوجوان باشرف.»

وی افزود: «در پایان باید بگویم حسرت به دلم ماند در یکی از این ۲۰ شب یکی از مسئولان بیاید جلوی سالن شهرزاد، توی دهن من بزند و بگوید سیستم فیش نجومی و حقوق نجومی چند سال است که جمع شده است. اصلا چرا با این موضوع دوباره تئاتر کار شده است؟ اما حتما هست و مطمئنم که فیش نجومی همچنان وجود دارد که هیچ کس نیامد و اعتراضی نکرد.»

۲۵۹۲۵۹

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1745425

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =