یادداشتی به قلم من در نسخه اینترنتی 12فروردین 1399 روزنامه ایران منتشر شد که در آن به موضوع طلبه ای مدعی طب اسلامی که بدون رعایت نکات ایمنی وارد بیمارستانی در گیلان شد پرداخته بودم.

در آن یادداشت[اینجا] به این نکته اشاره کرده بودم که بدنبال واکنش آیت الله اعرافی مدیرمحترم حوزه های علمیه به واقعه کتابسوزی، سایت آقای شیخ عباس تبریزیان(مدعی تخصص در طب اسلامی که عامل کتابسوزی جنجالی است) ادعا کرد که هیاتی از سوی مدیر حوزه های علمیه با او دیدار کرده و از او عذرخواهی کرده است.

در یادداشت مزبور از جناب آقای اعرافی بخاطر عذرخواهی از آقای تبریزیان انتقاد کرده بودم.

در پی این یادداشت از دوطریق، دوستانی تماس گرفتند و عذرخواهی آیت الله اعرافی را فاقدصحت دانستند. پاسخم این بود که شخصا این خبر را در کانال تلگرامی آقای تبریزیان خوانده ام. دوستان گفتند کانال مزبور خبر را حذف کرده است.عرض کردم از حذف خبر مطلع نیستم.

با مراجعه ای که  به کانال داشتم متوجه شدم که خبر مزبور، دیگر وجود ندارد و کانال یادشده با بیان اینکه خبر قبلی را اصلاح کرده،مطلب دیگری منتشر کرده که تصویر آن در زیر آمده است:

به این ترتیب مشخص است کانال آقای تبریزیان با جایگزینی خبر جدید و حذف خبر قبلی، پذیرفته است که خبر پیشین(مبنی بر عذرخواهی آیت الله اعرافی از آقای تبریزیان) کذب و حداقل اشتباه بوده است. ضمنا بخشی از آیه کریمه ای که در انتهای خبر به کاررفته(فی قلوبهم مرض و...) که ظاهرا اشاره به حقیر دارد،نیازی به پاسخ ندارد!

در خاتمه عرض می کنم گرچه تکذیب رسمی دفترآیت الله اعرافی می توانست نقطه پایان بر ادعای کانال آقای تبریزیان و جلوگیری از تکرار رخدادهای مشابه باشد،توضیح بالا را در باره یادداشت منتشره در روزنامه ایران و روشن شدن این موضوع که" آقای اعرافی از مشارالیه عذرخواهی نکرده" لازم دانستم.

1717

کد خبر 175597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =