در صورت اجرای درست برنامه های پنج ساله علاوه بر حذف صادرات خام سنگ آهن ، از واردات فولاد خام هم بی نیاز می شدیم.

رئیس کمیته معدن مجلس شورای اسلامی از اصلاح دو ایراد شورای نگهبان قانون اساسی در اصلاحیه قانون معادن کشور خبر داد و گفت: این قانون به زودی تأیید نهایی برای اجرا ابلاغ می شود. 
محمدرضا سجادیان در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت : دو ایراد شورای نگهبان شامل حق رأی بخش غیردولتی در شورای عالی معادن و بحث تخلف قضایی در بخش معدنی بود که برطرف شد.
شورای نگهبان خواستار حذف حق رای بخش خصوصی از شورای عالی معادن شده بود.
وی افزود: پس از رفع ایرادها به شورای نگهبان ارسال شده و چون نظر این شورا تامین شده است تایید نهایی می شود و حداکثر تا پایان هفته آینده برای اجرا ابلاغ خواهد شد.
سجادیان با بیان اینکه ظرفیت بخش معادن کشور زیاد است ، گفت: باید از این مزیت ها به نفع توسعه اقتصاد ملی استفاده و از خام فروشی جلوگیری کنیم.
سجادیان تولید فولاد در کشور را با توجه به ذخایر غنی سنگ آهن کافی ندانست و گفت: اگر برنامه های توسعه سرمایه گذاری در این صنعت و دیگر صنایع معدنی در برنامه های پنج ساله به خوبی اجرایی می شد می توانستیم در تأمین نیاز خود خودکفا شویم و علاوه بر حذف صادرات خام سنگ آهن به خارج از کشور از واردات فولاد خام هم جلوگیری کنیم.
رییس کمیته معدن مجلس افزود : خوشبختانه زیرساخت ها برای توسعه صنایع معدنی و فولاد فراهم است و باید جذب سرمایه گذاری های افزایش یابد.

/22231

کد خبر 176180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =