فارس نوشت:

یک عضو سابق واحد جنگ روانی ارتش اسرائیل در پژوهشی جدید، سید حسن نصرالله را در عرصه جنگ روانی بلامنازع دانست و اعلام کرد وی در جنگ 2006 ضربه روانی سختی بر اسرائیل وارد کرد.
پس از گذشت پنج سال از جنگ 33 روزه رژیم صهیونیستی علیه لبنان که در این رژیم به جنگ دوم لبنان معروف است، پژوهش یک کارشناس صهیونیستی و متخصص در امور جنگ روانی، اذعان کرد که سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله در این جنگ ضربه روانی سختی به اسرائیل زد.
 
به گزارش المنار، «زوی گیل» متخصص جنگ روانی در پژوهشی جدید، قدرت سید حسن نصرالله را در جنگ روانی بشدت ستود و در پایان پژوهش به سران این رژیم توصیه کرد که جنگ روانی را از نصرالله بیاموزند.
 
این پژوهشگر که در گذشته در واحد جنگ روانی ارتش اسرائیل فعالیت کرده است، تاکید کرد که این واحد در جنگ دوم لبنان شکست سختی از حزب‌الله خورد.
 
وی در جنگ 33 روزه در حوزه رسانه‌ای فعال بوده است و با توجه به مشاهدات خود در این پژوهش به این نتیجه رسید که بدون کوچک‌ترین تردیدی اسرائیل بیش از شکستی که نظامیان اسرائیل در میدان نبرد متحمل شد، در حوزه جنگ روانی شکست خورد.
 
به گفته این پژوهشگر صهیونیست رسانه‌های اسرائیلی و غربی پیروزی حزب‌الله را بزرگ کردند ولی خطرناکتر این است که رسانه‌ها سید حسن نصرالله را به فرماندهی ممتاز تبدیل کردند.
 
وی با بیان اینکه سید حسن نصرالله اکنون به یک فرد مقدس تبدیل شده است، تصریح کرد که وی اکنون دشمنی شکست‌ناپذیر شده است... «نصرالله جنگ روانی علیه اسرائیل را با مهارت اجرا می‌کند و همه ویژگی‌های یک فرمانده ممتاز را دارد و باید او را هنرمند حوزه جنگ روانی دانست زیرا که در سخنرانی‌های تلویزیونی، بینندگان خود بخصوص بینندگان خود در اسرائیل را قانع می‌کند».
 
گیل با بیان اینکه نصرالله در طول جنگ کمتر بر صفحه تلویزیون ظاهر می‌شد تاکید کرد ولی وی در همین سخنان اندک عمق روحی روانی اسرائیل را هدف گرفت و اعتماد به نفس اسرائیل را سلب کرد زیرا وی کاملا بر اندیشه اسرائیل اشراف دارد.
 
این پژوهشگر اسرائیلی همچنین تاکید کرد که نصرالله خیلی زود کشف کرد که نقطه ضعف اسرائیل جبهه داخلی آن است در نتیجه از این نقطه بینهایت استفاده کرد و عمق روحی روانی اسرائیل را هدف گرفت.
 
وی در پایان پژوهش تاکید کرد که نصرالله در جنگ روانی ماهر و باهوش است و در این عرصه بلامنازع است در نتیجه «ما اسرائیلی‌ها باید از وی یاد بگیریم». 26149

کد خبر 176917

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ترک IR ۲۲:۰۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۴
    2 0
    رژیم صهیونیسم یک رژیم فراماسونی است و متوسل به نیروی جن همانطور که می دانیم نیروی ایمان تنها سپر محفاظ در برابر نیروی شیاطین و اجنه می باشد به همین دلیل ایمان حزب الله تو دهنی بر بی ایمانی این شیاطین زد آنها نتوانستن دست حزب اله را بخوانند بنا براین شکست سختی از ارتش خدا خوردند پس قل اعوذ برب الناس