فارس نوشت:

به دنبال کاهش ذخایر انرژی آمریکا در هفته گذشته و انتشار اخباری مبنی بر بهبود رشد اقتصادی آمریکا قیمت نفت امروز برای دومین روز متوالی افزایش یافت .
قیمت نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک امروز پنجشنبه با رشد 0.7 درصدی روبرو شده است.اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز گذشته اعلام کرد میزان ذخایر انرژی این کشور طی هفته گذشته با افت 4.7 میلیون بشکه ای روبرو شده است.
تازه ترین گزارش موسسه خدمات شغلی ای دی پی آمریکا نیز نشان می دهد شرکتهای آمریکایی طی ماه گذشته نیروی کاری بیشتری را استخدام کرده اند. به اعتقاد کارشناسان اقتصادی کاهش غیر منتظره ذخایر انرژی آمربکا طی هفته گذشته تاثیر زیادی بر افزایش قیمت نفت داشته است.
بهبود شرایط استخدام از سوی بخش خصوصی آمریکا نیز تاثیر مثبتی بر قیمت جهانی نفت داشته است. بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک امروز با 57 سنت افزایش به بیش از 80.25 دلار رسیده است. این رقم روز گذشته نیز با 5.3 درصد رشد به بیش از 79.68 دلار رسیده بود.
قیمت نفت از ابتدای امسال تا کنون 12 درصد کاهش داشته است. در بازار لندن نیز هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر با 0.3 درصد رشد به بیش از 103.04 دلار رسیده است .
بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا ذخایر بنزین این کشور طی هفته گذشته با افت 1.14 میلیون بشکه ای روبرو شده است . قیمت نفت از ابتدای امسال تحت تاثیر بحران مالی منطقه یورو کاهش داشته است . موسسه ای دی پی آمریکا نیز اعلام کرد بخش خصوصی این کشور طی ماه گذشته بیش از 91 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

/39/39

کد خبر 176920

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =