برای اولین بار یک مدیر نفتی در جمع خبرنگاران تولید نفت ایران را به تفکیک شرکت های تولیدکننده نفت در کشور اعلام کرد.

هرمز قلاوند صبح امروز در حاشیه مراسم بازدید خبرنگاران از میادین مناطق نفت خیز جنوب تولید فعلی این شرکت در هر روز را 3 میلیون بشکه در روز اعلام و تاکید کرد: « در زیر مجموعه شرکت مناطق نفت خیز جنوب 5شرکت بهره بردار حضور دارند که هر کدام به تنهایی چند برابر شرکت نفت فلات قاره نفت تولید می کنند. »
به گفته او شرکت نفت فلات قاره روزانه 600 هزار بشکه نفت تولید می کند در حالیکه یک شرکت بهره بردار مناطق نفت خیز جنوب چون شرکت کارون روزانه یک میلیون و 40 هزار بشکه تولید دارد.
درعین حال شرکت مارون نیز که زیرمجموعه این شرکت است روزانه 600 هزار بشکه نفت تولید می کند. براساس اظهارات غلاوند شرکت های بهره بردار دیگر چون گچساران,مسجدسلیمان,آغاجاری به ترتیب 630 هزار بشکه,140 هزار بشکه در روز تولید دارند.
در این بین آنچه بیشتر در این نشست مورد توجه بود تلاش غلاوند برای نشان دادن قدرت شرکت مناطق نفت خیز جنوب در میان دیگر شرکت های بهره بردار با مقایسه آماری تولید و تاکید مکرر بر این قدرت بود.
در عین حال تا کنون در نفت رسم نبوده تا یک مدیر یک شرکت تولیدکننده نفت اقدام به اعلام تولید نفت شرکت های دیگر تولیدکننده نفت در کشور کند چرا که این قدرت به دلیل مسایل بین المللی و مصلحت اندیشی در اعلام ریز تولیدات در اختیار وزیرنفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت بوده است.اما اینکه مدیریت یک شرکت بهره بردار اقدام به تشریح ریز آمار تولید مناطق دیگر بپردازد اقدامی جدید و شاید رسمی جدید در نفت است که می توان از این پس غلاوند را مبتکر آن در نفت دانست.
در این بین در شرایطی غلاوند میزان تولید نفت شرکت متبوع خود را 3میلیون بشکه در روز اعلام می کند که از ابتدای امسال تا کنون این شرکت روزانه 2میلیو ن و 950 هزار بشکه در روز تولید کرده است.
براساس این گزارش قرار است مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوبروز چهار شنبه بعد از پایان بازدید خبرنگاران عازم به اهواز از مناطق نفتی این شرکت با برگزاری نشست مطبوعاتی به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند.
/221/39

کد خبر 177699

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۱۳:۱۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۹
  3 2
  خدا بهش عمر با عزت بده. شفاف سازی اولین قدم اصلاح است.
 • بدون نام IR ۱۳:۵۰ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۹
  0 0
  در متن خبر "غلاوند ها" را قلاوند کنید.
 • بدون نام IR ۱۵:۳۹ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۹
  5 2
  استخراج نفت از دریا کار هر کسی نیست که آقای قلاوند فلات قاره را با شرکتهای استخراج خشکی مقایسه کرده است . کار روی سکوی نفتی در وسط دریا کار مرد است و هر کسی اینکاره نیست .
 • بدون نام IR ۱۸:۳۷ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۹
  0 2
  یه اطلاعاتی از این شرکت های بهره بردار منتشر کنید