۰ نفر
۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۶
 علت کدورت آب شهرکرد اعلام شد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیروگفت: طی روزهای گذشته آب چشمه کوهرنگ به دلایلی چون ریزش جداره‌های آهکی چشمه، دچار کدورت شد، بر این اساس به منظور تامین آب شرب سالم و پایدار از مسیرهای دیگر آب شرب مورد نیاز این شهر تامین شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از پایگاه خبری وزارت نیرو، سیداعتضاد مقیمی" از رفع کدورت آب شرب شهرکرد خبر داد و گفت: طی روزهای گذشته آب چشمه کوهرنگ به دلایلی چون ریزش جداره‌های آهکی چشمه، دچار کدورت شد، بر این اساس به منظور تامین آب شرب سالم و پایدار از مسیرهای دیگر آب شرب مورد نیاز این شهر تامین شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در این زمینه افزود: میزان کدورت آب چشمه کوهرنگ با انتقال آب به تصفیه‌خانه‌ای در ۱۵ کیلومتری شهرکرد و به‌کارگیری تمهیدات لازم کاهش یافت.

وی با بیان اینکه کدورت آب چشمه‌ها به دلایل مختلف اعم از تغییرات اقلیمی و طبیعی به طور معمول هر ساله در مناطق مختلف کشور رخ می‌دهد، اضافه کرد: در چنین شرایطی با بهره‌مندی از سایر امکانات تلاش می‌شود آب شرب سالم و مورد نیاز مردم تامین شود.

مقیمی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی آب چشمه کوهرنگ، هم‌اکنون در کنار تامین ۱۲۰ لیتر آب در ثانیه از تصفیه‌خانه ۱۵ کیلومتری شهرکرد، ۳۲۰ لیتر آب در ثانیه از طریق چاه‌های آب و ۲۰۰ لیتر در ثانیه از مسیر دیگری، آب شرب مورد نیاز هموطنان ساکن در شهرکرد تامین می‌شود.

لازم به توضیح است که به طور معمول در پی کدورت آب در مناطق مختلف، در کنار بهره‌مندی از امکانات مختلف برای انتقال آب شرب سالم و پایدار، عملیات آبرسانی سیار به مردم نیز صورت می‌گیرد؛ بر این اساس در شهرکرد واقع در استان چهارمحال و بختیاری نیز در پی کدورت آب چشمه کوهرنگ عملیات آبرسانی سیار فعال شد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771186

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =