عکس | شکار ابرستاره‌ای 10‌هزار برابر بزرگ‌تر از خورشید!

دانشمندان در حالی که روز به روز با تجهیزات پیشرفته فضا را رصد می‌کنند، به اکتشافات جالبی دست پیدا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، محققان با استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب به کشفی دست یافته‌اند که نشان می‌دهد برخی از اولین ستارگانی که تا به حال در کیهان شکل گرفته‌اند در مقیاس حیرت‌انگیز بوده‌اند و ۱۰۰۰۰ برابر بزرگ‌تر از خورشید هستند.

کورین شاربونل، اخترفیزیکدان از دانشگاه ژنو در سوئیس، در تحقیقی که در Astronomy منتشر شده است، می گوید: «امروز، به لطف داده های جمع آوری شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب، ما معتقدیم که اولین سرنخ از حضور این ستاره های خارق العاده را یافته ایم.»

عکس | شکار ابرستاره‌ای 10‌هزار برابر بزرگ‌تر از خورشید!

این یافته‌ها مجموعه عظیمی از بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۱ میلیون ستاره هستند که به عنوان خوشه های کروی شناخته می شوند که همگی ویژگی های مشابهی دارند. دانشمندان تخمین می زنند که همه آنها در یک زمان تشکیل شده اند.

آنها بقایای جهان باستانی هستند و توسط محققان به عنوان "فسیل" توصیف شده اند.

هسته‌های این ستارگان بسیار داغ‌تر از هسته‌هایی هستند که امروزه در ستارگان می‌بینیم، و دانشمندان پیشنهاد می‌کنند که می‌تواند به دلیل سوختن بیش از حد هیدروژن در دمای بالا باشد.

تصور می شود که ستارگان کوچکتر با ستارگان پرجرم برخورد کرده و از انرژی آنها بهره برده اند. با این حال، اکنون بیشتر این خوشه های جهانی به پایان عمر خود نزدیک می شوند.

منبع: INDY۱۰۰

۲۲۷۲۲۷

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1771379

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =