برشی از خاطرات هاشمی / پیام «گلایه» آیت‌الله منتظری

آقای [حسین] محلوجی، [وزیر سابق معادن و فلزات] آمد. برای مشکلاتی که [سازمان] بازرسی [کل‌کشور] و دادگاه برای او درست می‌کنند، استمداد کرد و از اعلان انصراف، اظهار امتنان نمود. عصر آقای [حسین] نواب، امام‌جمعه قائم‌شهر آمد و خواست که کنگره شیخ طوسی را افتتاح کنم؛ عذر خواستم. در رسانه‌ها، هنوز بحث انصراف، به صورت مثبت مطرح است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی خانه موزه آیت الله‌هاشمی رفسنجانی در بخشی از خاطرات دوشنبه ٩خرداد ١٣٧٩ او آمده است :

  • آقایان [علی‌نقی] خاموشی و [علی] عبداللهیان، [رییس و معاون اتاق بازرگانی ایران]، با تأخیر آمدند؛ فقط چند دقیقه‌ای توانستند صحبت‌کنند.گفتند، انصراف شما باعث ‌شد که مردم با یک چشم گریه کنند و با یک چشم بخندند؛از وضع مجلس، بدون شما نگران‌اند و خوشحال‌اند که شما خودتان را از این مجلس، نجات دادید و با اعلان و توضیح، روشنگری کردید. خواستند که خارج از مجلس، برای دفاع از انقلاب فعال‌تر باشم. گفتم، رهبری باید مواضع روشن داشته باشند، تا بشود کار کرد.
  • آقای [غلامرضا] فروزش، [عضو شورای اسلامی شهر تهران]، همراه آقایان [بهروز] خواجوی، [مدیرعامل شرکت بلندپایه] و [بهروز] امین‌فر و [محمدرضا] حافظی، [عبدالحمید ریاضی]، رییس دانشگاه امیرکبیر، مسئول ساخت برج بلند تهران [برج میلاد] آمدند. توضیحات کاملی دربارة برج دادند؛ ششمین برج بلند دنیا است. در جواب سئوال من‌که چرا دایره‌ای نساخته‌اندکه فشار باد، خطرساز نباشد گفتند، خطر باد برای دایره‌ای، بیشتر در جهت ایجاد مکش در نقطه مقابل وزش باد است. خواستند که بازدید کنم. از اعلان انصراف، اظهار خوشحالی ‌کردند و گفتند، مردم مطالب را با این انصراف ‌فهمیدند.

  • آقای [سیدمحمدعلی] ایازی، [پژوهشگر مرکز فرهنگ و معارف قرآن قم] آمد.از اوضاع حوزه [علمیه] قم گفت و از سختگیری‌ها و تعقیب‌ها و فشارها و نیز از بدرفتاری با آیت‌الله منتظری، انتقادکرد. گفت، آقای منتظری به او گفته، با اینکه از من گله دارد، ولی از برخورد بد با من، ناراحت است.گفتم، بی‌جهت از من گله دارند؛ از زمان امام تاکنون، همیشه از سطح بالا، برای کم‌کردن خطر و فشار از ایشان، کمک‌ کرده‌ام. نمونه‌هایی از کارهای قرآنی‌اش را آورد. قبلاً در دفتر تبلیغات [اسلامی‌قم]، برای تفسیر راهنمای قرآن فعالیت می‌کرد. خواست، برای راهنمایی طلاب، بیشتر در صحنه باشم. از صحبت‌های خطبه جمعه اخیر من و بعضی از صحبت‌های دیگر که علیه جناح چپ بود،گله نمود.
  • آقای [حسین] محلوجی، [وزیر سابق معادن و فلزات] آمد. برای مشکلاتی که [سازمان] بازرسی [کل‌کشور] و دادگاه برای او درست می‌کنند، استمداد کرد و از اعلان انصراف، اظهار امتنان نمود. عصر آقای [حسین] نواب، امام‌جمعه قائم‌شهر آمد و خواست که کنگره شیخ طوسی را افتتاح کنم؛ عذر خواستم. در رسانه‌ها، هنوز بحث انصراف، به صورت مثبت مطرح است.بیشتر بخوانید:

۲۱۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1772204

برچسب‌ها