رهبر حکیم انقلاب با توصیه امام خمینی(ره) برای رهبری انتخاب شدند

امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه گفت: رهبر حکیم انقلاب اسلامی با توصیه امام خمینی(ره) برای رهبری انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، اظهار کرد: باید تقوا را درک کنیم و بفهمیم، از نمازمان محافظت کنیم و با گناهان آن را ضایع نکنیم، این رسم تقواست.

او افزود: در این ایام جا دارد بیشتر درباره امام راحل صحبت کنیم، قسمتی از بیانات نورانی رهبر حکیم انقلاب اسلامی که خوب امام خمینی (ره) را شناختند و دلداده و همراه ایشان بودند را مرور می‌کنیم، خداوند امامت بعد از بنیانگذار انقلاب اسلامی را به عهده این حکیم فرزانه قرار داد.

آیت‌الله عابدینی گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانی می‌فرمایند امام خمینی (ره) مبارز با استکبار جهانی بود، حفظ اعتدال قاطع در خط نه شرقی و نه غربی را داشت، اصرار فراوان بر استقلال همه جانبه ملت داشت، اعتقاد به خودکفایی به معنای کامل، پافشاری فراوان و تمام‌نشدنی بر حفظ اصولی دینی، شرع و فقه اسلامی، ایجاد وحدت و همبستگی، توجه به ملت‌های مسلمان و مظلوم دنیا، عزت بخشیدن به اسلام و ملت‌های اسلامی و مرعوب نشدن در مقابل قدرت‌های جهانی از ویژگی‌های امام (ره) بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: امام خمینی در نگاه رهبر حکیم انقلاب خوب شناخته شد و رهبر معظم انقلاب هم می‌خواهند که ما امام را همین‌گونه که بودند بشناسیم، ایشان فرمودند ما باید راه امام، اعمال امام صالح و حرکت دائمی ایشان را ادامه بدهیم.

او با بیان اینکه رهبر حکیم انقلاب با توصیه امام خمینی(ره) برای رهبری انتخاب شدند،خاطرنشان کرد: وقتی امام خمینی به ملاقات خدا رفتند ملاحظه فرمودید که بر اساس راهنمایی‌هایی که کرده بودند، بزرگان ما و مجلس خبرگان رهبری سراغ جانشین ایشان رفتند و به او رأی دادند، و امامِ بعد از بنیانگذار انقلاب مشخص شد.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: امام خمینی درباره رهبر حکیم انقلاب خیلی صحبت‌ها دارند، برای مثال ایشان فرمودند این شخصیت کسی است که معلمی آموزنده در محراب، خطیبی توانا در جمعه و جماعات، راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب، متعهد و مبارز در خط مستقیم اسلام و عالم به دین و سیاست است، این تعریفی است که امام (ره) راجع به رهبرمان بیان فرمودند.

خطیب نماز جمعه قزوین تصریح کرد: خدا امام خمینی را با اجداد طاهرینشان محشور کند و سایه رهبر حکیم انقلاب را بر سر ما مستدام بدارد، حال ببینیم عوامل استکباری و دشمنان با امام چه کردند؟ ایشان را زندانی کردند، یعنی کسی را زندانی کردند که برای عزت یک ملت قیام کرده بودند، انواع توهین‌ها را نسبت به ایشان روا داشتند، یعنی فکر کردند اگر تهمت بزنند و توهین کنند دستگاه خدا را تعطیل خواهند کرد، در حالی که کور خوانده بودند، هر چه توهین کردند و تهمت زدند خدا عزت، عظمت و محبوبیت امام را افزایش داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین یادآور شد: این وعده خداست، خداوند در آیه ۹۶ سوره مبارکه مریم می‌فرماید «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمَنُ وُدًّا»، یعنی (کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته کرده‏‌اند به‌زودی خدای رحمان برای آنان محبتی در دل‌ها قرار می‏‌دهد).

او افزود: مطابق آیه فوق این یک قاعده کلی است که هر کس به خدا ایمان داشته باشد و برای خدا کارهای شایسته انجام دهد، خدا محبت او را در دل‌های مردم قرار می‌دهد، امام این‌گونه بود و علیرغم همه تهمت‌ها، توهین‌ها و خلاف‌گویی‌ها دست از دین نکشید، امام خمینی را در همه جای عالم دوست داشتند.

آیت‌الله عابدینی گفت: اظهاراتی که مسیحیان و غیر مسلمانان در خصوص امام خمینی دارند را اگر جمع کنیم، کتاب بزرگی خواهد شد و این همان وعده خدای متعال است که ما در شخصیت امام راحل به خوبی مشاهده می کردیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: خود امام خمینی نیز در اشعارشان اشاره کرده اند و فرموده اند هر چه خدا داده منّت آن را می کشم و این که فرمود انتظار فرج از نیمه خرداد کشم یعنی انقلاب را با همین حرکت نیمه خردادی می بینم که به نتیجه می رسد و الحمدالله این مهم تحقق یافت.

امام جمعه قزوین گفت: اینکه فرمود انتظار فرج از نیمه خرداد کشم یعنی همه عالم با این حرکت نیمه خرداد همراه خواهند شد، بساط صهیونیست ها برچیده خواهد شد، امریکا نیز مانند شوروی سابق فرو خواهد پاشید، پرچم عدل و داد اسلامی با عزت و اقتدار بر بام جهان به اهتزاز در می آید و این وعده ای است که آن عالِم و عارف روشن‌بین بیان فرمود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآورشد: امیرالمؤمنین (ع) وقتی در آستانه ملاقات با خدا قرار می گیرد به ما عرضه می دارد که به خدای کعبه من به همه آرمان های خودم رسیدم، به قله سعادت نائل آمدم و اینگونه زیبایی تسلیم در برابر رضای خدا را نشان می دهد.

او افزود: امام راحل نیز در ایام پایانی عمر شریفان در وصیت نامه خود نوشتند که با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری‏‎ ‎‏امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران‏‎ ‎‏مرخص، و به سوی جایگاه ابدی سفر می کنم و این نگاه امام راحل بود.

امام جمعه قزوین اظهارکرد: مطلع شدم که هم استانی های عزیز ما از عزیزانی که از خطه گیلان برای سفر مرقد امام خمینی بودند پذیرایی کرده و مهمان نوازی کردند. امروز نیز مطلع شدیم عزیزانی از آذربایجان و تبریز تشریف آوردند و وارد قزوین شدند تا به زیارت مرقد مطهر امام خمینی مشرف شوند و نشان دهند دلداده او و پیرو جانشین برحق امام یعنی رهبر حکیم انقلاب اسلامی هستند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1773480

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =