دستگیری 13اخلالگر عمده نظام اقتصادی در قزوین

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین از تشکیل پرونده اخلال عمده در نظام اقتصادی و دستگیری 13متهم در حوزه ارز دیجیتال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ حسین رجبی، دادستان قزوین در تشریح این خبر و اقدامات گسترده متهمان گفت: حسب تحقیقات و گزارش ضابطین قضایی یک شرکت هرمی از طریق عضوگیری اقدام به خروج غیرقانونی ارز از کشور نموده که در همین خصوص پرونده‌ای تحت عنوان اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور در یکی از شعب بازپرسی دادسرای قزوین تشکیل و دستورات قضایی برای شناسایی متهمین صادر شد.

او افزود: این شرکت به صورت هرمی اقدام به عضوگیری نموده و بر اساس اقرار متهمان این شرکت صرفاً در حوزه‌های واهی از جمله "زمین مجازی" فعالیت داشته است.

رجبی گفت: بر اساس اطلاعات به‌دست آمده در این شرکت ۹۰سرشبکه اصلی و ۱۶۵سرشبکه درجه دو و سه در برخی شهرها از جمله قزوین، تهران، اصفهان، شیراز و... فعال بوده و هریک بیش از ۲هزار عضو و زیرمجموعه را جهت فعالیت در این حوزه جذب کرده‌اند.

این مقام قضایی استان ادامه داد: در حال حاضر ۱۳متهم اصلی این شرکت در استان قزوین و سایر استان‌ها شناسایی، دستگیر و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شدند، و کلیه اموال آن‌ها نیز توقیف شد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان خاطرنشان کرد: این پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و از آنجایی که متهمین در استان‌های مختلف، ابتدا در استان قزوین تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند، این استان صالح به رسیدگی است و تحقیقات در جهت شناسایی ابعاد تخلفات این متهمان و شناسایی سایر متهمان احتمالی ادامه دارد.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1774995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =