معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با مدیران دفاتر انجمن سینمای جوان در مورد منتقدان وضعیت کنونی سینما اظهار نظر کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت سینمایی، جواد شمقدری عصر چهارشنبه بیستم مهرماه در محل فرهنگستان هنر با مدیران دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران دیدار کرد.

هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در ابتدای این دیدار، گزارشی در خصوص فعالیتهای این انجمن ارائه کرد و در ادامه شمقدری با سپاس از تلاش‌های مدیران انجمن سینمای جوانان ایران یکی از سیاست‌های جدید این دوره معاونت را دغدغه‌مند کردن مسئولان و مردم و معطوف کردن نگاه آنان به موضوع سینما دانست.

او با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با کارگردانان سینما در سال 1385 گفت: «کسانی که امروز دم از بحران در سینما می زنند خبر ندارند این بحران قبل از سال 85 شروع شده بود و دیدار سینما گران با رهبر معظم انقلاب و نفس ملکوتی ایشان نگذاشت چراغ این سینما خاموش شود و پس از آن تلاش شد فرآیند های سینما رشد مثبت داشته باشد که در این دوره شتاب بیشتری به خود گرفته است. متأسفانه کسانی که این روزها دم از بحران در سینمای ایران می زنند نقش دایه مهربان تر از مادر را ایفا می کنند.»

معاون سینمایی در ادامه داد: «فرمایش حضرت امام(ره) در روز 12 بهمن در خصوص سینمای ایران و اینکه ما با سینما مخالف نیستیم با فحشا مخالفیم، خط مشی سینمای ایران را تبیین کرد و از بسته شدن سینما جلوگیری کرد و توجه رهبری نیز چه در زمان ریاست جمهوری و چه در دوره رهبریشان متوجه مسائل فرهنگی و هنری بوده است و این موضوع مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.»
او اظهار داشت: «در شرایطی که ما با هجمه‌های چند‌سویه روبرو هستیم باید توجهات بیشتری داشته باشیم چون عده‌ای می‌خواهند این سینما اپوزیسیون نظام باشد که من معتقدم این جریان از آن طرف آب‌ها هدایت می‌شود.»
سپردن بخشی از ماموریت سازمان سینمایی به انجمن سینمای جوان از مباحثی بود که شمقدری در این دیدار مطرح کرد. این دیدار در حاشیه برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران رخ داد و شمقدری جمعه شب 22 مهرماه در سینما آزادی محل برگزاری جشنواره حاضر خواهد شد.
58243
کد خبر 178238

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بدون نام IR ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۲
  2 0
  یعنی ایشون مادر سینماست و بقیه دایه اند؟؟؟
 • بدون نام IR ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۷/۲۳
  1 0
  و اون وقت آن مادره کیه؟ لابد شما.!