تجمع کنندگان عفاف و حجاب پیشنهادهای مسئولان قضایی را قبول نکردند

میزان نوشت:مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضائیه گفت: متاسفانه تجمع‌کنندگان به صحبت‌های مسئولانی که در جمع آن‌ها حضور پیدا می‌کنند تا به درخواست‌های آن‌ها رسیدگی کنند توجهی نمی‌کنند و مطالبی را مطرح می‌کنند که اغلب در وظایف دستگاه قضایی نیست. امروز نیز این تجمع ادامه دارد و افراد با شعار دادن و بستن پیاده رو مزاحمت‌هایی را برای مردم ایجاد کرده‌اند.

مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضائیه در رابطه با تجمعات اخیری که مقابل دفتر ارتباطات مردمی قوه قضائیه برگزار می‌شود، اظهار کرد: به طور معمول هر از گاهی تجمعاتی مقابل حوزه ریاست و دفتر ارتباطات مردمی قوه قضائیه برگزار می‌شود که در این موارد از تجمع کنندگان درخواست می‌شود چند نفر را به عنوان نماینده معرفی کنند تا در دفتر ارتباطات مردمی صحبت‌های آن‌ها شنیده شده و از مسئولان مربوطه پیگیری شود.

وی افزود: مدتی است تعدادی خانم و آقا برای پیگیری موضوع عفاف و حجاب مقابل مرکز ارتباطات مردمی تجمع می‌کنند. از روز اول شکل گیری تجمع این افراد از آن‌ها درخواست شد چند نفر را به عنوان نماینده معرفی کنند تا حرف‌های آن‌ها شنیده شود اما تجمع کنندگان به این درخواست توجهی نکردند.

رفاهی افزود: بنده شخصا چندین نوبت برای شنیدن صحبت‌های افرادی که اقدام به تجمع کرده‌اند در جمع آن‌ها حضور پیدا کردم و با تعداد زیادی از افراد صحبت و درخواست‌های آن‌ها را برای پیگیری یادداشت کردم. در ملاقات‌های صورت گرفته در محل برگزاری تجمع با آرامش با افراد صحبت و به آن‌ها گفته شد درب مرکز ارتباطات مردمی به روی تمام مردم باز است و می‌توانند برای بیان مطالبات خود به دفتر مراجعه کنند تا درخواست شنیده و در صورت امکان برای ملاقات با مسئولان قضایی مربوطه وقت ملاقات گرفته شود.

مدیر دفتر ارتباطات مردمی قوه قضائیه ادامه داد: همچنین شماره تماس تعدادی از افراد گرفته و به آن‌ها وقت ملاقات داده شد اما متاسفانه افراد تجمع کننده به درخواست‌ها توجه نکرده و بعضا با داد و فریاد مطالبات خود را مطرح می‌کردند.

رفاهی افزود: عصر روز شنبه هفته جاری به همراه تعدادی از مسئولان دادگاه ویژه روحانیت در جمع تجمع کنندگان حضور پیدا کردیم و با آنها صحبت شد. قول دادیم به درخواست‌های آنها رسیدگی شود اما افراد به تجمع خود تا شب ادامه داده و در ادامه اقدام به پهن کردن فرش در پیاده‌رو کردند. در پی این اتفاق محل عبور و مرور مردم توسط تجمع کنندگان بسته شد و به تمام دیوارهای اطراف مرکز ارتباطات مردمی پلاکارد و بنر نصب کردند.

مدیر دفتر ارتباطات مردمی قوه قضائیه ادامه داد: این افراد در شعارهایی که می‌دادند مطالبی را مطرح می‌کردند که اغلب آن‌ها هیچ ارتباطی با وظایف قوه قضائیه ندارد.

وی بیان کرد: در چندین نوبت افراد مختلفی از مسئولان قوه قضائیه با تجمع‌کنندگان صحبت کردند اما در تمام موارد هیچ کدام از افراد تجمع کننده حاضر به ورود به دفتر ارتباطات مردمی نشد. در یک مورد بنده با یکی از تجمع کنندگان به مدت یک ساعت صحبت کردم؛ همچنین در روزهای گذشته با چند نفر دیگر از افراد صحبت شد.

وی بیان کرد: روز سه‌شنبه هفته گذشته آقای صالحی دادستان تهران در دفتر ارتباطات مردمی حضور پیدا کرد تا مطالبات تجمع‌کنندگان را رسیدگی کند اما هیچ یک از آنها مایل به حضور در دفتر ارتباطات مردمی نشد.

رفاهی بیان کرد: دادستان تهران شخصا در جمع تجمع کنندگان حاضر شد و تا ساعت ۱۱ شب به صورت تک تک با آن‌ها صحبت و اقدامات دادستانی تهران را تشریح کرد اما تجمع کنندگان اعلام کردند که تا اطلاع ثانوی به تجمع خود ادامه می‌دهند.


تجمع کنندگان عفاف و حجاب پیشنهادهای مسئولان قضایی را قبول نکردند

وی ادامه داد: همچنین روز پنج‌شنبه هفته گذشته نیز یک بار دیگر با تجمع‌کنندگان صحبت شد و به آن‌ها اعلام شد اگر درخواست ملاقات با هر کدام از مسئولان قوه قضائیه را دارند برای آن‌ها وقت ملاقات تعیین می‌شود و مطالبات پیگیری و پاسخ داده می‌شود اما باز هم قبول نکردند.

مدیر دفتر ارتباطات مردمی قوه قضائیه بیان کرد: همچنین با دفتر رئیس قوه قضائیه هماهنگی‌های لازم انجام شد تا تجمع‌کنندگان چند نفر را به عنوان نماینده معرفی کنند تا با رئیس حوزه ریاست دستگاه قضا دیدار داشته باشند که این درخواست را نیز قبول نکردند.

رفاهی ادامه داد: روز گذشته نیز حجت‌الاسلام رحیمی معاون قضایی قوه قضائیه برای رسیدگی به مشکلات مردمی در دفتر ارتباطات مردمی حضور پیدا کرد و از تجمع‌کنندگان درخواست شد به دفتر مراجعه کنند تا معاون قضایی به درخواست‌های آن‌ها رسیدگی کند که این درخواست را نیز قبول نکردند.

وی افزود: متاسفانه تجمع‌کنندگان به صحبت‌های مسئولانی که در جمع آن‌ها حضور پیدا می‌کنند تا به درخواست‌های آن‌ها رسیدگی کنند توجهی نمی‌کنند و مطالبی را مطرح می‌کنند که اغلب در وظایف دستگاه قضایی نیست. امروز نیز این تجمع ادامه دارد و افراد با شعار دادن و بستن پیاده رو مزاحمت‌هایی را برای مردم ایجاد کرده‌اند.بیشتر بخوانید:۲۱۶۲۲۰

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1787349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =