روایت مشاور رهبری از توطئه منافقین برای انحلال ارتش

ایسنا نوشت: مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش خاطرنشان کرد: بلوک غرب و شرق روی یک چیز با هم تفاهم داشتند؛ اینکه انقلاب اسلامی نباید تکامل پیدا کند؛ چرا که حرف متفاوتی علیه آن‌ها می‌زد و ادعای حکومت جهانی داشت.

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش در آیین گرامیداشت عملیات کمان ۹۹ که امروز (شنبه) در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران همچون خورشید می‌درخشد، اظهار کرد: ایران اسلامی امروز در منطقه حضور مقتدرانه دارد و این اقتدار را مدیون خون پاک شهدای عزیزمان هستیم.

امیر حاتمی با تأکید بر اینکه نیروی هوایی ارتش مبتکر جهاد خودکفایی است، افزود: در دوره‌ای که مسئولیت داشتیم، اتفاقات مبارکی در همه عرصه‌ها افتاد؛ در رژه نیروهای مسلح روز گذشته نیز دیدیم که بسیاری از تجهیزات دفاعی، تولید داخل بود و این مرهون تلاش‌های جوانان و نخبگان ایرانی است.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش در ادامه با اشاره به عملیات کمان ۹۹ عنوان کرد: در این عملیات، فرماندهان شجاعت و جسارت به خرج دادند و ۳۰۰ فروند هواپیما به مأموریت اعزام شدند که این مهم به علم و تخصص بالایی نیاز داشت و شهید «فکوری» مسئولیت بزرگی در این عملیات ایفا کرد.

امیر حاتمی با بیان اینکه منافقین بزرگترین خائنین به این ملت هستند، یادآور شد: در آن روزها منافقین به نمایندگی از شرق و غرب می‌خواستند توطئه انحلال ارتش را اجرا کنند و دنبال بزرگترین خیانت بودند؛ توده‌ای‌ها نیز از قبل در کشور و ارتش نفوذ داشتند؛ سلطنت‌طلب‌ها هم به دنبال تکرار کودتای ۱۳۳۲ بودند و آمریکایی‌ها از آن‌ها پشتیبانی می‌کردند.

هشدار جدی فرمانده بلندپایه نظامی ایران به عراق و تروریست های مسلح در مرزها /فقط چند روز صبر خواهیم کرد

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش خاطرنشان کرد: بلوک غرب و شرق روی یک چیز با هم تفاهم داشتند؛ اینکه انقلاب اسلامی نباید تکامل پیدا کند؛ چرا که حرف متفاوتی علیه آن‌ها می‌زد و ادعای حکومت جهانی داشت؛ انقلابی که مدعی بود با ارزش‌های اسلام می‌شود بشریت را با عزت و سربلندی اداره کرد.

وی ادامه داد: در آن دوران، صدام در عراق بر سر کار بود که به‌شدت از امام خمینی (ره) کینه در دل داشت. صدام بسیار جاه‌طلب و جنایتکار بود و تصور می‌کرد که اگر همه کینه‌های خود را نسبت به ایران اسلامی بروز دهد، می‌تواند نگرانی دائمی خود در زمینه محدودیت ژئوپولیتیکی کشورش داشت را برطرف کند؛ او همچنین گمان می‌کرد که می‌تواند انقلاب اسلامی را از بین ببرد و نظام جمهوری اسلامی را ساقط کند.

عارف رأی نیاورد، محسن رضایی مجوز گرفت /اعضای جدید هیات عالی نظارت مجمع تشخیص را بشناسید

امیر حاتمی اظهار کرد: شرق و غرب با هم تفاهم داشتند و صدام این انگیزه را در حد اعلی داشت؛ لذا ابرقدرت‌های آن زمان با نشان دادن چراغ سبز به صدام، او را مورد حمایت مادی و تسلیحاتی قرار دادند تا به ایران حمله کند.

وی اضافه کرد: آن زمان جنگ داخلی در کردستان راه افتاده بود و سیستان بلوچستان و ترکمن‌صحرا هم دچار ناامنی بودند؛ مدتی بعد نیز منافقین جنگ مسلحانه‌ای را در تهران اعلام کردند و رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) مورد سوء قصد و ترور قرار گرفتند؛ همچنین ۷۲ تن از شخصیت‌های انقلاب همچون نخست‌وزیر و رئیس جمهور در تهران شهید شدند و بیش از ۱۷ هزار نفر از سوی منافقین ترور شدند و به شهادت رسیدند.

مشاور فرمانده معظم کل قوا در امور ارتش افزود: صدام نیروی هوایی ایران را به‌عنوان اولین هدف خود انتخاب کرد؛ چون می‌دانست که یک نیروی آماده است و می‌تواند تأثیرگذار باشد. اگر نیروی هوایی ایران در نخستین حمله هوایی رژیم بعثی از بین می‌رفت، حتما اتفاقات جنگ تحمیلی طور دیگری رقم می‌خورد. نیروی زمینی عراق با آزادی عمل پیشروی می‌کرد و نیروی دریایی عراق هم از بین نمی‌رفت.

امیر حاتمی تأکید کرد: باید به مظلومیت نیروی هوایی ارتش و کارهای بزرگی که در دفاع مقدس انجام داد و بسیاری از ما نمی‌دانیم، اشاره کرد. عملیات کمان ۹۹ یک شروع بود و کار نیروی هوایی در قالب عملیات‌های دیگر ادامه یافت. روزانه بیش از ۱۸۰ سورتی پرواز انجام می‌شد که منجر به برتری نیروی هوایی ارتش ایران شده بود.

وی ادامه داد: باید درباره عملیات‌های نیروی هوایی ارتش در دفاع مقدس بیشتر اطلاع‌رسانی کرد. اگر ما نمی‌توانستیم نیروی هوایی را در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ حفظ کنیم و در یکم مهر ۱۳۵۹ عملیات کمان ۹۹ را انجام دهیم، راهبرد عملیات برق‌آسای صدام با شکست مواجه نمی‌شد. عوامل متعددی در این پیروزی نقش داشتند، اما بهترین و مهم‌ترین اثر را شجاعت، غیرت، هوش، استعداد، تخصص و شهادت‌طلبی خلبان ایرانی داشت.

2727

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1816622

برچسب‌ها