دو ماه پیش بود که دادگاه cas رای محرومیت مادام العمر سعید علی حسینی وزنه بردار دوپینگی ایران را به 12 سال رساند.

به گزارش خبرآنلاین؛ وکلای او که از نتیجه راضی نبودند،خیلی زود دست بکار شدند تا این بار با ارائه مدارک تقاضای استیناف کنند. فدراسیون وزنه برداری هم متعهد شد تا 220 میلیون برای کم شدن محرومیت سعید علی حسینی هزینه کند، اما ظاهرا علیپور سرپرست وکلا که 70 - 80 میلیون هزینه کرده، به خاطر نرسیدن بودجه فعلا کار را تعطیل کرده است.
عزیز علی حسینی پدر وزنه بردار محروم این مساله را تایید می کند: «رضازاده دروغ می گوید. فعلا پرونده همان طور مانده. هیچ خبری نیست. برای استیناف هم دادگاه وقتی نداده است.» سلمان حاج نوری که به قول پدر علی حسینی وکیل پسرش است می گوید: «فعلا کارها در مرحله بررسی است. فدراسیون هزینه نمی کند و به همین خاطر گروه مشکل دارد.» اما حسین رضازاده خودش را مقصر نرسیدن بودجه به وکلا نمی داند: «با نامه ای که فدراسیون به کمیته ملی المپیک داده، درواقع قرار است بودجه 220 میلیونی این پرونده، را کمیته از بودجه سالیانه فدراسیون بدهد. در حالی که بودجه فدراسیون زیاد نشده، اما فدراسیون قبول کرد از اعتبار 800 میلیونی، 220 میلیون را برای علی حسینی هزینه کند.»
رضازاده که با این شرایط از فدراسیونش سلب مسئولیت کرده می گوید: «ما برای پرداخت هزینه هم اختیار تام را به کمیته داده ایم. اما اگر کمیته نمی تواند، بودجه را برای ما واریز کند تا ما خودمان آن را پرداخت کنیم.» اما حاج نوری معتقد است در این شرایط که کار عقب می افتد، تنها فرصت سوزی می شود: «ما قرار بود با کم کردن محرومیت، سعید را به صورت رسمی به تمرینات تیم ملی برسانیم. می دانستیم که نمی تواند در سال 2012 وزنه بزند. اما حضورش در اردو برایش دلگرمی بود. با این حال فکر می کنم دست هایی در کار است رضازاده را دور بزند. من هم مانده ام این مساله چیست. اما سکوت هم خیلی طولانی نمی شود.»
از طرف دیگر پدر علی حسینی که هنوز معتقد است پسرش قربانی شده می گوید: «آنها می خواستند سعید را نابود کنند که کردند. ما این قضیه را پیگیری می کنیم تا مشکل حل شود. اما مهم این است که روسای فدراسیون سعید را معامله کردند. قرار بود فدراسیون چهار سال به خاطر تعداد زیاد دوپینگی ها محروم شود اما سعید را محروم کردند تا فدراسیون نجات پیدا کند.» اما حسین رضازاده در این باره خودش را مقصر نمی داند: «من آن زمان کاره ای نبودم، آقای افشارزاده رئیس فدراسیون بود. اینکه دوپینگی ها زیادند نظر پدر علی حسینی است. فکر نمی کنم معامله ای در کار باشد. به هر حال تست ها به آزمایشگاه کلن می رود. ما هزاردلار به این آزمایشگاه دادیم تا مدارک را برایمان بفرستد. این حدس پدر علی حسینی است. با این حال هر کاری از دستم برآید انجام می دهم.»
با این حال رئیس فدراسیون وزنه برداری ایران امیدوار است محرومیت علی حسینی دوباره کم شود: «برای اولین بار cas رای محرومیت مادام العمرش را شکست. درست است که محرومیت 12 ساله هم فرقی با مادام العمر ندارد اما به طور حتم باز سعید شانس دارد تا دوباره محرومیتش کمتر شود. دو سالی هم از محرومیت او گذشته. با این حال همه چیز بستگی به دفاعیات وکلای او در لندن و قضات دادگاه استیناف دارد.» برخلاف ادعای رضازاده، ظاهرا کمیته ملی المپیک، حق الوکاله علی حسینی را از بودجه فدراسیون کم نکرده و اعتبار جداگانه‌ای را به آن اختصاص داده است، البته پرداخت مبلغ 220 میلیون تومان هم در قبال حکم تبرئه سعید علی حسینی بوده است.
43 43
کد خبر 181775

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بدون نام US ۱۸:۱۶ - ۱۳۹۰/۰۸/۲۶
    13 0
    سلام یه پیشنهاد: با توجه به کسب نتایج خوب توسط تیم وزنه برداری کشورمون، و این اتفاق بدی که برای سعید علی حسینی افتاد، شما رسانه ها می تونید با پیگیری پرونده این ورزشکار کمکی باشید برای این که این کاهش محرومیت از 12 سال به مثلا 4 سال صورت بگیره. مثلا می تونید چند تا خبر و تحلیل و این که الان این پرونده در چه مرحله ای هست انجام بدید. ممنون