۰ نفر
۱۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۱
فواید بی‌نظیر غذا خوردن در این ظروف

بهداشت نیوز نوشت : مس خواص ضدمیکروبی زیادی دارد و می‌توان با ظروف مسی به جنگ باکتری‌های مضر در بدن رفت. شاید به همین دلیل است که ظروف مسی بعد از یک دوره طولانی دوباره به خانه‌ها راه‌پیداکرده ‌است و از آن استقبال‌می‌شود.

در بسیاری از نقاط دنیا تجهیزات اتاق بیماران و محل جراحی را از آلیاژ مس می‌سازند و دلیلش را همان خاصیت ضدمیکروبی مس می‌دانند. بنابراین بد نیست ما هم از ظرف مسی برای خوردن آب استفاده کنیم؛چراکه وقتی آب در طول شب یا به مدت ۸ ساعت، در ظرف مسی نگهداری ‌شود، مقدار بسیار کمی از یون‌های مس در آب حل می‌شود. این موضوع باعث‌ از بین‌رفتن انواع زیادی از میکروب‌ها، کپک‌ها و قارچ‌ها می‌شود.

نکته‌ای که نباید از آن غافل ‌شوید،این است که باید حتما ظرفی بخرید که از مس خالص ساخته شده ‌باشد. بعد هم آن را کامل بشویید و پر از آب کنید. روی ظرف را بپوشانید و بگذارید آب حداقل ۶ ساعت و حداکثر ۸ ساعت بماند و سپس آن را بنوشید. با این روش نتایج زیر برای بدن‌تان به دست می‌آید:

از بیماری‌هایی که ناقل آن آب است، پیشگیری می‌کند.

به عملکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می‌کند.

به کاهش وزن کمک می‌کند.

برای سلامت قلب مفید است.

سطح هموگلوبین را حفظ می‌کند.

عملکرد غدد تیروئید را تنظیم می‌کند.

نکته مهم دیگر این که نوشیدن آبی که در ظرف مسی نگهداری شده ‌است، یک بار صبح زود و یک بار در شب برای تامین مقدار مس مورد نیاز بدن کافی است. هرچند وقت یک بار، به‌طور مثال بعد از ۳ ماه، به مدت یک ماه، نوشیدن آب از ظرف مسی را متوقف کنید. این کار به بدن فرصت می‌دهد مس اضافی انباشته‌شده در بدن از بین برود. بدن برای از بین بردن هرگونه ماده‌ اضافی سازوکار خود را دارد.

۲۳۳۲۳۳

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1832510

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =