شناسایی ٢٣٧ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه/١٢٨ مورد ساخت و ساز غیرمجاز تخریب شد

به گفته دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه در هشت ماهه ابتدایی امسال ٢٣٧ فقره تغییر کاربری اراضی در کرمانشاه شناسایی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین کرمانشاه، حمیدرضا کریمی در جمع خبرنگاران، با اشاره به تشدید برخورد دستگاه قضایی با تغییر کاربری ها، اظهار کرد: طبق قانون تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی ممنوع بوده و در صورت مشاهده قلع و قمع خواهد شد.

وی افزود: تغییر کاربری باغات و اراضی علاوه بر اینکه اکوسیستم طبیعی محیط زیست را برهم می‌زند، امنیت غذایی را هم در آینده با خطر مواجه می‌کند.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: بر این اساس، دستگاه قضایی با هرگونه تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی و ساخت ویلا به جای آن‌ها، قاطعانه، سریع و بدون اغماض برخورد می‌کند.

وی گفت: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه جمعا ٢٣٧ فقره تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی در استان کرمانشاه شناسایی شده که از این تعداد ۱۲۸ فقره منجر به قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز شد که داخل این باغات و اراضی کشاورزی ساخته شده بود.

به گفته این مسئول قضایی، تا پایان امسال حکم سایر تغییر کاربری‌های انجام شده هم اجرایی و قلع و قمع خواهند شد.

کرمی در ادامه با تأکید برا ینکه دستگاه‌های متولی همچون منابع طبیعی و جهاد کشاورزی باید در راستای شناسایی و مقابله با تغییر کاربری ها هشیاری خود را افزایش دهند، اعلام کرد: افزایش تعداد گشت‌های کنترل یکی از راه‌های پیشگیری و مقابله با تغییر کاربری ها است که این دستگاه ها را باید در دستور کار خود قرار دهند.

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1841610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =