تونل های حجاب در مترو کوبیدن آب در هاون است/  این کار مردم را لجوج می‌کند

منیبان نوشت: فعال سیاسی اصلاح‌ طلب درباره استقرار حجاب بانان در مترو گفت: اینکه وزیر کشور به این جمع بندی می‌رسد که آن‌ها را نیروی مردمی اعلام کند، معلوم می‌شود که این طرح شکست خورده است.

محمدصادق جوادی حصار، فعال سیاسی اصلاح طلب، درباره استقرار حجاب بانان در مترو گفت: این افراد از قدیم مدعی بودند که مردم عادی هستند اما دست اندرکاران می‌دانستند که این افراد از مراکز خاص دستور می‌گیرند. اینکه تونل در مترو درست کنند و با لباس فرم هم حضور پیدا کنند آب در هاون کوبیدن است. اینکه وزیر کشور به این جمع بندی می‌رسد که آن‌ها را نیروی مردمی اعلام کند، معلوم می‌شود که این طرح شکست خورده است و دولت نمی‌تواند از آن حمایت کند. مردم اقبالی به آن نشان نمی‌دهند. خود معتقدین به حجاب هم از این روش برائت می‌جویند. عده ای حس می‌کنند چادری‌ها هم از سر اجبار چادر سر کرده اند در حالیکه کسانیکه حجاب دارند با انتخاب خودشان حجاب سر کرده اند.

او در ادامه گفت: زن‌های ایرانی همواره در طول تاریخ حجاب متعارف داشته اند و حجاب زوری، منطقی نیست. مناطق شمالی، عشایر نشین و جنوبی را نگاه کنید هر کدام پوشش خاصی دارند و این پوشش ها متفاوت است اما برهنگی در آن نیست. این رفتارها ترویج شکل خاصی از حجاب است. عده‌ای می‌خواهند نوع خاصی از حجاب را ترویج دهند.

هشدارهای جواد امام به حاکمیت درباره استقرار حجاب‌بانان در مترو/ چرا به عواقب این برخوردها نمی‌اندیشند؟!

تونل وحشت مترو از نگاه عباس عبدی /خشم و نفرت مردم را افزایش می دهند/چنین نظمی به ‌شدت پرهزینه و ناپایدار و شکننده خواهد بود

این فعال سیاسی گفت: دلسوزانه به دولتمردان و حامیان این طرح‌ها می‌گویم که این کار مردم را لجوج می‌کند. کسانیکه قبل از انقلاب را درک کرده اند به خوبی می‌دانند که قبل از انقلاب هم بی حجابی هم با حجابی بود اما اکثریت زنان ایران محجبه بودند و یک اقلیتی حجاب نداشتند، زمانی هم که احساس کردند باید حجابشان تغییر دهند اکثر دانشجویان غیرمحجبه چادر سر کردند و به سمت گرایش دیگری از پوشش آمدند و اجبار و زوری هم نبود. اینکه به زور بخواهیم مردم را وادار به این کارها بکنیم اثر معکوس دارد. انسان‌ها حریص به آن چیزی هستند که از آن منع می‌شوند.

جوادی حصار درباره ادعا مروجین حجاب در مترو مبنی بر قانونی بودن این اقدام گفت: کسانیکه مدعی هستند این کارها قانون است باید متوجه باشند که قانون از عرف گرفته می‌شود و زمانی که یک امر در جامعه عرف می‌شود اکثریت به سمت آن می‌روند، با ستیز قانونی نمی‌توان چیزی را کنترل کرد. مثل اینکه یک روزی مساجد ما پر از جمعیت بود و امروز متاسفانه به برکت رفتارهای برخی حضرات مساجد ما خلوت شده است.

۲۱۹۲۱۸

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842111

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =