واکنش رئیس سازمان اوقاف به سخنان محمود کریمی

ایسنا نوشت: نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگوی کوتاهی به سخنان اخیر محمود کریمی مداح اهل بیت درباره امامزاده علی‌اکبر چیذر واکنش نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی در همین زمینه اظهار کرد: سازمان اوقاف متعلق به سیدالشهدا و در خدمت مجالس اهل بیت علیهم‌السلام است و ما هم خود را خدمتگزار مردم و عاشقان امام حسین (ع) می‌دانیم و ذاکر اهل‌بیت جناب آقای حاج محمود کریمی را نیز دوست می‌داریم و احترام ذاکران اهل بیت(ع) را بر خود لازم می‌دانیم.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف برای تمامی امامزادگان دفترچه برنامه و بودجه تدوین کرده و در جایی که امامزاده فاقد نذورات باشد از محل عواید موقوفات بودجه لازم پیش‌بینی خواهد شد.

خاموشی یادآور شد: برنامه و بودجه بقعه متبرکه امامزاده علی اکبر علیه السلام نیز تدوین شده و آماده تحویل به هیئت امنا محترم این امامزاده است.

براساس این گزارش، محمود کریمی چند روز قبل با گلایه از اوقاف شمیرانات، گفته بود: احتمالاً بعد از فاطمیه دیگر در چیذر برنامه نگیریم و به‌جای دیگری برویم.

این مداح اهل بیت (ع) در این‌باره توضیح داده بود: خیلی از دوستان گمان می‌کنند که خرج روضه را اوقاف می‌دهد اما اینطور نبوده و بلکه برعکس است؛ اگر با این دوستان به نتیجه نرسیم، از شهدا که نمی‌توانیم دل بکنیم اما وقتی شرایط سخت است شهدا هم این‌گونه راضی به ادامه فعالیت ما نیستند.

همچنین حجت‌الاسلام سعید اوتارخانی -رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات- در گفت‌وگو با ایسنا درباره گلایه محمود کریمی از مجموعه سازمان اوقاف و رفتن هیات رایه العباس(ع) از امامزاده علی‌اکبر(ع) چیذر اظهار کرد: از سالیان گذشته مدیریت امامزاده و هیات امنا به خود هیات رایه العباس(ع) واگذار شده است و اداره آن با مجموعه سازمان اوقاف نیست، دلیل این کار نیز به خاطر تعامل بیشتر بین مجموعه هیات و مدیریت امامزاده بوده است.

وی ادامه داد: البته هیات رایه العباس(ع) افرادی را به سازمان اوقاف برای تشکیل هیات امنا معرفی و ما پس از بررسی افراد حائز شرایط را تایید کردیم که از دل همین هیات امنا مدیر امامزاده مشخص شده است. در واقع در حدود ۱۰ سال مجموعه امامزاده علی‌اکبر(ع) چیذر از نظر فرهنگی، معنوی و مالی در اختیار هیات رایه العباس(ع) است و تمام عواید این امامزاده در اختیار مجموعه هیات بوده است.

اوتارخانی بیان کرد: آنچه محمود کریمی در هیات به عنوان گلایه از سازمان اوقاف به ویژه اوقاف شمیرانات داشتند برای ما هنوز قابل درک نیست چون تا امروز هیچ پیام یا نامه‌ای از سوی این هیات هم به ما ارسال نشده است و همه چیز در عین تعامل پیش رفته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمیرانات در مورد اینکه در ایام محرم امسال نیز به این هیات کمک مالی شده است، نیز گفت: با توجه به سیاست‌های سازمان اوقاف و امور خیریه مبنی بر کمک به هیات‌هایی که در امامزادگان مراسم برپا می‌کنند، به این هیات نیز کمک نقدی صورت گرفت.

وی افزود: بر اساس سیاست سازمان با توجه به جمعیت هیات‌ها مبالغ متفاوت است، هیات رایه العباس(ع) با توجه به اینکه از جمعیت بالایی برخوردار است، کمک مالی هم دریافت کرده است که بخش عمده این کمک توسط خود سازمان اوقاف و امور خیریه و مبلغ اندکی توسط اداره اوقاف شمیرانات پرداخت شد. البته برای هیاتی با این جمعیت عدد زیادی محسوب نمی‌شود.

اوتارخانی در پایان از پیگیری سازمان اوقاف و امور خیریه برای برگزاری جلسه‌ای با اعضای هیات رایه العباس(ع) خبر داد.

واکنش رئیس سازمان اوقاف به سخنان محمود کریمی

233233

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1842765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =