اکسیوس انتخاب مجدد بایدن در ۲۰۲۴ را به جنگ غزه گره زد

ایرنا نوشت: تارنمای «آکسیوس» خبر داد که افزایش خشم مسلمانان آمریکایی به دنبال نحوه مدیریت رئیس‌جمهوری ایالات متحده در جنگ رژیم صهیونیستی و حماس می‌تواند به چشم‌انداز انتخاب مجدد «جو بایدن» در انتخابات ۲۰۲۴ آسیب برساند.

به گزارش از این تارنما، مسلمانان آمریکایی در چندین ایالت موسوم به «چرخشی» قرار است امروز (شنبه) در میشیگان که یکی از بزرگترین جمعیت‌های مسلمان و عرب آمریکایی را در ایالات متحده دارد، گرد هم آیند تا کمپینی علیه بایدن راه اندازی کنند که بازتابی از خشم آنها از مدیریت وی در جنگ اسرائیل و حماس باشد.

بر اساس این گزارش، خشم مسلمان و اعراب آمریکایی می‌تواند به چشم‌انداز انتخاب مجدد بایدن در اکثر «ایالت‌های چرخشی» ۲۰۲۴ که وی در انتخابات سال ۲۰۲۰ به دلیل آنکه اکثرشان دموکرات بوده‌اند پیروز آن شد، آسیب برساند.

در بیانیه آنها آمده است: گردهمایی موسوم به «بایدن را ترک کن» (AbandonBiden) در پی انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۴ و تصمیم برای صرف نظر از حمایت از این نامزد دموکرات به دلیل فقدان تمایل وی به آتش‌بس در غزه و حمایت از بی‌گناهان در فلسطین و اسرائیل برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، رهبران ایالت‌های چرخشی با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا شکست بایدن در انتخابات ۲۰۲۴ را تضمین کنند.

ایالت‌ چرخشی یا خاکستری (Swing state)، به ایالت‌هایی در آمریکا گفته می‌شود که هیچ‌کدام از ۲ حزب اصلی [دموکرات و جمهوریخواه] در آنها حمایت قاطع ندارند و از همین رو، مورد توجه زیاد کمپین‌های انتخاباتی ریاست‌جمهوری ایالات متحده قرار می‌گیرد چراکه نقش تعیین کننده‌ در نتیجه انتخابات دارند.

این ایالت‌های سرنوشت‌ساز دارای جمعیت قابل توجهی از جمعیت عرب و مسلمان آمریکایی هستند.

بررسی آکسیوس از نتایج انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در این ایالت‌های تاثیرگذار نشان می‌دهد که حتی اگر تعداد کمی از اعراب و مسلمان آمریکایی رای ندهند، بایدن ممکن است در دردسر بزرگی قرار گیرد.

موسسه «عرب آمریکایی» بر اساس نتایج نظرسنجی خود تخمین می‌زند که حدود ۵۹ درصد از رای‌دهندگان عرب آمریکایی در سال ۲۰۲۰ از بایدن حمایت کردند. این در حالیست که نظرسنجی‌هایشان در هفته‌های اخیر نشان می‌دهد که این آمار به شدت کاهش یافته است.

310310

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1843793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =